Jump to content

Moto Zajednica

Koji motor za devojke?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

@hoze

 

Jedan je Valentino Rossi pa je tako i tvoja devojka retkost  :)! Mislim da mora steci odredjeno iskustvo na motoru manje kubikaze pa da onda menja. U kriticnim situacijama se bolje reaguje sa laksim i sporijim motorom nego sa nekim nabrijanim R-om. Super je to sto si je ti polako ucio osnovne stvari i sto joj sugerises a najbolje bi bilo kad bi svaki pocetnik imao nekog da ga nauci i da mu pokaze. Kilometrima se stvara iskustvo i sigurnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

@OLJA

 

Ne bih se bas slozila sa tobom... Imam kilometara iza sebe(ali i dalje smatram da sam pocetnik koji ima jos dosta da uci) i vozila sam razne motore ali sam zakljucila da nije bitno samo da noge stoje na asfaltu. Vozila sam npr. Hondu NTV 650 koja je putnicki motor i mi je na oko gledano taman,noge su cak i savijene kad ih spustim na zemlju ali taj motor tezi 230kg i pretezak je za mene u pravom smislu te reci. Nisam uopste mala i slaba(178cm,68kg i ozbiljno se bavim sportom) ali jednostavno ne mogu da vladam sa njim kad je npr. ugasen. Krecem bez problema,u voznji sve super ali kad sedim na njemu ili treba da ga pomerim jednostavno je pretezak. Ne mogu ni da zamislim sta bi bilo kad bi ne daj Boze on pao na moju nogu,pa ja bih bila zarobljena jer ne bih mogla da ga podignem. A kad sam npr. probala drugovog Suzukija GSXR 750,motor mi mozda deluje i malo,sva sam savijena,lagan je ali je to takva azdaja od motora da ne smem ni da dam gas kao covek.

Htela sam reci da sve bukvalno ima uticaja na odabir pravog motora(snaga,tezina,velicina...) i da dok ne proba i ne oseti ne moze da zna(kao sto si ti shvatila za copere).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Da, to ti je kao kad kupuješ cipele, probaš dobre su, sutra odeš negde i vidiš da te žuljaju. E tu je problem: ja prosto ne mogu da kupim nešto i da shvatim da mi ne odgovara posle mesec dana, zato što ću izgubiti puno (novčano mislim). E zato pucam na veću kubikažu jer ipak ne mogu da menjam motore kao igračke (a volela bih ;D). Naravno da je pametnije krenuti od manjih, to je jasno ali prosto okolnosti me teraju da kupim nešto malo veće jer rekli su mi da nema velike razlike u vožnji nekog motora od 250 ili 500 kubika? Osim u potrošnji naravno i ceni...ne znam...

Nagovoriše me dušmani bajkeri da ne kupujem od 250 kubika, šta reći?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Pa razlike ima-kao sto je 250 za 125 tako je i 500 za 250! Nije 500cm brzo(i sa bicikle se vrat moze slomiti) ali je razlika u odnosu na 250. Testirala sam jer licno vozim 250 a probala sam vise puta Kawasakija 500 i mnogo "lepse" ide,vuce,u obilazenju ni ne osecas da si odvrnula gas kako lepo ide a na brzinomeru 150... Resenje je da probas od nekog prijatelja,poznanika koji ima motor za koji mislis da bi tebi odgovarao pa da se uveris i tako se neces prevariti u kupovini. A na gubitku neces biti samo ako ne kupis motor iz salona a ne zelis duze da ga vozis(ja onda sigurno necu  :) ),pa lepo kupis polovan slabiji motor i navozas se jednu sezonu,naucis i uvezbas osnovno pa onda ga lepo prodas za iste pare i opet kupis veci polovnjak(naravno da dobro gledas da te ne prevare pa da stvarno budes na gubitku) i njega opet vozis dok ga ne prevazidjes i ne prerastes pa ga opet prodas za iste pare i dodas opet malo pa... To je moj plan  ;)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pa ja to i planiram:). Ovih dana se nalazim sa prijateljem koji me je ''zeznuo''i pokazao mi tu KAWU. Ali moram dobro da je izvozam, jel se bojim da ne procenim pogrešno...a onda ako sve bude kako treba odoh u Šabac na vašar da pazarim ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

Da, slažem se ali kad kupujem već motor , NEĆU Kineza ili Tajvanca (bez ljutnje vlasnika istih:), i neću manje od 500 kubika. To sam naravno skontala posle puno saveta od strane mojih prijatelja, a okružena sam bajkerima. Znači ne vredi uzimati nešto od 250 kubika i onda pri nekom obilaženju na primer, da dam gas a ne dešava se ništa...ne volim brzu vožnju, volim da uživam u vožnji do 100-120 km/h najviše ali nešto sa 250 ipak ne može da ''izvuče'' u nekoj kritičnijioj situaciji. E zato sam odustala od tih manjih kubikaža (kad sam terala Sportsera HD od 850 pa mogu nešto i od 500).

Uh jedva čekam da NAPOKON kupim ono što mi odgovara...i ovde ću se naravno pohvaliti i okačiti fotke al na proleće tek... :-\

Znas sta?I ja sam mislio da je 500ccm/45ks  kubikaza,dok jednom na pravcu nisam mogao da obidjem autobus koji je isao 120kmh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Popricaj sa Eleonorom, ona je to vozila, pa moze da ti kaze svoje misljenje onako " iz zenskog ugla "

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Novi Sad

E baš ti hvala sad bi volela da mi neko ko ga je vozio kaže nešto više....

Drumska Lisice ne znam poznajem li ja tu Eleonoru, ima li je ovde na forumu ako nema gde da je nadjem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Mrle vozi GPZ-a, mozes njega da pitas, mada ti i ja nismo njegova kategorija :D.

 

"Nesretni GPZ" znaci da vas dvoje zajedno niste njegova kategorija.  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mislim da treba da razmislis i o legendarnoj CB500.

 

index.php?action=dlattach;topic=23074.0;attach=25130;image

 

Dva cilindra umesto cetiri (manja tezina, mislim da je tebi bitno) i klasa do 500ccm umesto klase do 750ccm.

 

Evo ti dakle stranice za oba motocikla pa uporedi, ali da kazem da je na strani Honde: potrosnja, autonomija,  snaga, tezina, brzina, cena registracije.

 

http://www.bikez.com/motorcycles/kawasaki_gpz_550_reduced_effect_1990.php

http://www.bikez.com/motorcycles/honda_cb_500_1994.php

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Prvi put cujem za GPZ 550!?!

 

Definitivno moj favorit za sledeci motor je takodje Kawasaki GPZ ali 500s,od 91-95 godista(sto zbog nize cene,sto zbog izgleda koji se meni puno svidja). Evo i kako izgleda:

 

miBpm_9139012gpz2050020simageiq0.jpg

w400.png

Ili:

9sJdX_10129012gpz2050020ssubmpm1.jpg

w400.png

 

Definitivno mi je najlepsa kombinacija crveno-bela i plavo-bela. Ja sam zaljubljena u ovaj motor  ;D!

Motori koji su takodje u ovoj klasi i spadaju u potencijalne "pocetnicke" motore su i Kawasaki ER-5,500ccm iz '98:

 

jhQuc_er5pw9.jpg

w400.png

 

Ili malo mladji iz 2002 god:

 

tw64a_er5ss4.jpg

w400.png

 

Ovo je takodje moj favorit (posle GPZ-a),a tu je i nezaobilazna Honda CB 500:

 

404.jpg

w400.png

 

Po ceni su svi tu do 2000 evra(malo vise malo manje u zavisnosti od godista) s'tim sto je Honda malo skuplja od druga dva modela.

Svi ovi motori su za uzivanje,imaju snage taman koliko treba a da nisu preforsirani,nisu preteski i super su za menevrisanje po gradu i guzvi...To bi bio moj predlog  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

  Prosto mi je zao da remetim ovako lepo diskusiju devojaka o motorima, ali posto imam iskustva u klasi od pola litre ajd i ja da kazem nesto, mozda vam bude korisno.

  Kao prvo slazem se sa Lalajkom da je Honda CB 500 verovatno najbolji izbor u toj kategoriji, motor se stvarno lako vozi a snage ima sasvim dovoljno za putovanja. Sto se GPZ-a i ER-5 tice osim sto dele isti agregat to su potpuno razliciti motori, ER-5 se stvarno lako vozi, i kao sto rece makica, odlican je za manevrisanje po gradu i guzvi, dok je GPZ daleko tezi za te operacije. Prvo sto sam rekao kad sam probao ER-5 je da je to idealan motor za devojcice na sta su svi osuli paljbu po meni, ali ja i dalje stojim iza toga.

 

  Makice ako ti se bas toloko svidja plavo beli GPZ a nisi sigurna da li ti odgovara evo dobrovoljno se javljam da ti ustupim svoj na probu, ako te put nanese ka Smederevu javi se slobodno i probaj motor.

 

6Ca4K_resizeofgpzwp0.jpg

w509.png

 

  Da me neko ne shvati pogresno, ne prodajem motor, samo hocu da pomognem.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

E baš ti hvala sad bi volela da mi neko ko ga je vozio kaže nešto više....

Drumska Lisice ne znam poznajem li ja tu Eleonoru, ima li je ovde na forumu ako nema gde da je nadjem?

 

  U LMC Ladies Novi Sad - pitaj Caju, il bilo koga tamo. Sutra je svirka kod njih ( Dobrica i Sinisa ), bicu i ja pa se mozda i vidimo !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Drumska Lisice, ha, ha, pa ja sam u LMC Ladies ;D. Planiram ići večeras u klub, a već godinu dana su svirke četvrtkom tamo. Hvala na obaveštenju:). Pitaću Caju ako u to doba bude tamo, a danas odoh malo da probam tu Kawu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja