Jump to content

Moto Zajednica

Koji motor za devojke?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Svali motor je za devočice! ;D

 

 

 

 

Naravno, samo je pitanje da li za mesto vozaca ili suvozaca...  :)

 

 

 

 

Ne radi se o diskriminaciji, nego o jednostavnom odnosu masa.

(Hint: ja = 65 kg, gorepomenuta Hayabusa = 220 kg)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Evo ovako, ako mislimo na ENDURO

 

Ako je dama do 80 kg onda Transalp ili XT, Dominator ....

 

ako je od 80 -100 kg onda Africa, Tenere, BMW 650 ....

 

ako je dama preko 120 kg  ;D  onda Africa 750, Super Tenere ili BMW Adventure

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

@Neskebg

 

Transalp,Afrika ili BMW 650 za prvi motor????????????????????

Gospode Boze pa ne znam ko je ovde lud!? Ovo su po meni takve gluposti gluposti,a ti ili nisi citao od pocetka temu ili stvarno mislis da neko ko je vozio samo biciklu i ne zna ni sta je menjac kupi BMW-a 650!?!?!?  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Makice, naš drugar Neške je sigurno mislio na devojku koja je već vozila motor, kao što si ti, na primer i koja je već prošla prve - početničke korake, ovladala tehnikom vožnje i stekla neko vozačko iskustvo.

 

Za temu  "Prvi motor za devojke" bismo već mogli raspravljati o modelima koje si ti navela. Meni se lično čini da tvoj MZ nije baš "početnički" motor, ipak je to velika, teška i jaka mašina i traži iskusnog vozača, zar ne?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

@Arakis

 

Predpostavljam da je mislio na iskusnijeg vozaca ali to onda treba i da napise npr. "ako je iskusniji vozac onda predlazem..." ali nije a covek koji je postavio temu je lepo napisao da jedna prelazi sa skutera(automatik) a druga sa bicikle(nije ni ucestvovala u saobracaju)! I zar ti mislis da je ovo dobar savet? Pa ja mislim da je ovo sto je on naveo prejako za mene(ne kazem da bih vrat slomila,cak bi se i privikla  :) ) ali treba ici postepeno.

Slazem se da MZ 250 nije pocetnicki motor i cak sta vise za nekog ko je sitnije gradje je pretezak,moze dobro da zaleti,velik je poprilicno...ali on nije moj prvi pocetnicki motor na kom sam imala prve kilometre. Ja sam posle automatika naucila brzine da menjam na apenu pa sam onda za prvi motor izabrala MZ 125 koji je idealan za pocetnike jer je lagan(beba za 250),na njemu je 80 brzina a veoma je upravljiv i odlican je za ucenje. Tek posle kad sam naucila osnovne stvari,ponasanje u saobracaju i stekla malo vozackog iskustva kupila sam 250.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pa to ti kažem :D Mislim da nije pametno devojci za prvi motor uzeti neku "mrcinu" od 200 kila, a nema servo upravljač i servo kočnice ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

 

 

za prvi motor izabrala MZ 125 koji je idealan za pocetnike jer je lagan(beba za 250),na njemu je 80 brzina a veoma je upravljiv i odlican je za ucenje.

 

 

MZ125, jeftin, lagan, pouzdan, ne gubi na ceni, ako je smori i ako ga brzo savlada, prodaje ga za iste pare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Zato sam ja i uzela MZ-a 125 ali nece svako da vozi MZ-a a pogotovo devojka! Opet ako ima malo vise para moze da uzme novije i lepse 125-ice i da se navoza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Moze da kupi neku 125 novu, pa je vozi godinu dana i na njoj izgubi 30-50% njene vrednosti, u zavisnosti koja je marka u pitanju. E, sada, ima ljudi  kojima to nije neka para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Moze da kupi neku 125 novu, pa je vozi godinu dana i na njoj izgubi 30-50% njene vrednosti, u zavisnosti koja je marka u pitanju. E, sada, ima ljudi  kojima to nije neka para.

 

Slazem se u potpunosti sa ovim i ja to nikad ne bih uradila a pogotovo kad ucis i menjas motore vrlo brzo. Ali ne razmisljaju svi isto,neko se zezne pa posle kuka za parama a neko ni ne primeti koliko je izgubio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Bg

"vespa 150" najbolji motor za zujanje po gradu i za devojke,jedna drugarica ga par godina vozi i odlicno sluzi,mnogo pouzdan motor,mislim piaggio je piaggio...ne treba trositi reci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Upravo sam ovu temu procitao u prisustvu moje devojke,pokazao joj neke motore i pitao je koji motor bi ona najradije vozila. Odgovorila je sa 'pa ja ne znam da vozim'! wtf  ??? :-X ::)  Rekao sam ok, ali da sada treba da kupis i vozis neki od ovih ponudjenih, koji bi izabrala? Posle kraceg razmisljala odgovorila je 'ovaj crveni' misleci na Yamahu YBR125. Rekao sam da je to dobar izbor i da bi joj i ja preporucio upravo taj. Tako da u ovom slucaju moj glas ide za Yamahu YBR125.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Bg

Evo moje preporuke ali naravno onaj crveni sa tri tocka (ne registriovan) ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

::)

 

Vratimo se potencijalnim MOTORIMA odgovarajucim za zensku konstituciju

 

HONDA CLR 125

 

bikepics-283968-800.jpg

 

 

 

HONDA NX 250

 

83b7_19.JPG

 

8511_19.JPG

 

88cb_19.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Uh tek sad vidim ovu temu...na velikim sam mukama: od YBR 125, preko Yamahe Virago 250, pa iste Yamahe 535, pa Suzuki Savage, dodjoh do jedne KAWE (ne znam tačno koji model, bio je mrak kad sam ga probala:). Napominjem da ove motore nisam sve probala (imam dozvolu, malo sam vozila onako na  probu da vidim da li mi odgovara samo Yamahu Virago 250 i HD Sprortser :o. Mislim mi žene smo slabe ''na oko'' a u stvari treba sesti, probati. Taman sam mislila kako ću na proleće pazariti u Šapcu neku Yamahu (definitivno 535), i onda me drugar zezne pre neki dan i kaže ''aj probaj ovu moju KAWU''. Ljudi ja jesam početnik, ali tek sad vidim koji položaj mi odgovara. Oduvek sam volela da vidim i da se vozim na čoperima, ali kod čopera mi smetaju te vile jednostavno neprirodan mi je položaj ruku. To nisam htela sebi da priznam (tvdoglavost ili ne znam šta). Vozim divnu crvenu Yamahicu na probu, vozim, ali nešto mi ne prija ne znam ni sama šta, i onda...Sasvim slučajno, iz bezveze sednem na tu KAWU i vidim ko salivena za mene (samo ne znam koji tip). Naravno bitan je štek, da li devojka ima položeno, da li išta zna o vožnji, to se podrazumeva...naravoučenije za žene: ne gledaj izgled i boju motora, sedi, probaj i vidi da li ti odgovara.

Ja sam sad srećna jer sam napokon našla tip motora na kome se ugodno osećam, a ono što mi se oduvek svidjalo (čoperi), jednostavno mi ne odgovara :-[

Jbg-a to je isto kao i sa muškarcima (ne treba se paliti na izgled ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Važi i obrnuto ;D

 

Dok ne probaš i dobro "razgaziš" ne znaš da li ti odgovara ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Da, slažem se ali kad kupujem već motor , NEĆU Kineza ili Tajvanca (bez ljutnje vlasnika istih:), i neću manje od 500 kubika. To sam naravno skontala posle puno saveta od strane mojih prijatelja, a okružena sam bajkerima. Znači ne vredi uzimati nešto od 250 kubika i onda pri nekom obilaženju na primer, da dam gas a ne dešava se ništa...ne volim brzu vožnju, volim da uživam u vožnji do 100-120 km/h najviše ali nešto sa 250 ipak ne može da ''izvuče'' u nekoj kritičnijioj situaciji. E zato sam odustala od tih manjih kubikaža (kad sam terala Sportsera HD od 850 pa mogu nešto i od 500).

Uh jedva čekam da NAPOKON kupim ono što mi odgovara...i ovde ću se naravno pohvaliti i okačiti fotke al na proleće tek... :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Bg

Olja, divne li su tvoje muke. :)

 

Meni je opet problem sto mi je realno gledano sve sto ja zelim pretesko, zato gledam manje kubikaze, al opet retko sta mi se svidja od njih. Ono sto nije pretesko, a lepo mi je obicno nema kod nas ili je previsoko ili, ili i tako u krug,u krug girly5.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Bg

@Neskebg

 

Transalp,Afrika ili BMW 650 za prvi motor????????????????????

Gospode Boze pa ne znam ko je ovde lud!? Ovo su po meni takve gluposti gluposti,a ti ili nisi citao od pocetka temu ili stvarno mislis da neko ko je vozio samo biciklu i ne zna ni sta je menjac kupi BMW-a 650!?!?!?  ???

ja nauchih devojku da vozi motor na bmw f 650...i to joj je prvi motor u zzivotu...jeste da ima bogato vozachko iskustvo kolima ali koliko je to  dobro toliko joj je i smetalo jer je povuche da pravi one sitne prekrshaje( koje inache pravi ) u saobracaju koje za motor mogu biti fatalne ,pogotovu u bgd-u...jeste krupnija 180cm sedamdesetak kg  ::) ;D  ali joj je PRVI motor u zzivotu...dvaput joj se preturio motor  na poligonu dok je stajala i izgubila ravnotezzu ali bo;je  je tako da oseti tvrdocu asvalta nego da posle 10-15 dana vozznje dobije lazznu sigurnost i napravi kobnu greshku..delili p[ut do kraljeva,vozila kada smo ishli na taru i sjajno joj ide...deshavaju joj se pochetnichke greshke ,ulazi u krivine sa unutrashnje strane,hoce da ispravi iste ali NALET CHINI PILOTA shto bi rekli ovi moji ;):D  elem ,da se vratim na temu...znachi mozze bmw 650 i ostali motori na kojima se devojka oseca stabilno i ugodno ,da mozze da bez problema drzzi noge na asvaltu kada staje...po meni je bitnije da neko posveti vreme i nauchi pochetnika osnovnim stvarima i tehnici vozznje...izvin'te shto se rastipkah al me povuklo  ;D ;D  ps. znam ribu koja vozi HAJABUSU ali nju nesmem da pitam da li joj je to prvi bike u zzivotu jer bi si pucao u glavi kada bih dobio "DA" kao odgovor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Bg

BMW f 650 je u planu za kasnije.  ;D On ima prilicno nisko teziste tako da odgovara, a i lep mi je, doduse onaj stariji model-ne ovi sa asimetricnim farom. Meni za prvi ne dolazi u obzir, jer sa 167cm i 53-54kg, mogu samo da razbijem i sebe i njega. :-X

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Novi Sad

E baš sam htela da kažem ovo:). Search kaže ne bi neki težak motor...važno je da dohvatiš tlo, da nije previsok i da ti odgovar položaj tela. A kad daš gas nije težak, bitno je krenuti. Imam jednu prijateljicu koja ne zna da krene, guraju je al kad krane nema problema:). Mnogo je teška možda su samo kilogrami u pitanju ne znam. Ja imam 50 kg al ne zanima me kubikaža ako mogu da dohvatim, i ako se ne krivim i ne grčim na motoru. Ja mislilm da je za žene početnike do 500-600 kubika dovoljno, e za dalje...

Search slobodno ti nadji nešto oko 400-500 kubika za početak, upravo zbog tih kritičnihih situacija, preticanja, itd., evo ne bi ja delila savete, tu su kolege vozači ja sam početnik:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja