Jump to content

Moto Zajednica

Koji motor za devojke?

Recommended Posts

  • U prolazu, 93 postova

Bez ulaženja u filozofsku raspravu da li bi devojke trebalo da voze motore  ;), evo već druga drugarica hoće da kupi motor i pita me za savet, a ja ne znam šta da im kažem.

 

Jedna ima motorizovano dvotočkaško iskustvo (skuter), druga prelazi sa bicikla  :). Šta je dovoljno nisko i lagano da može da ga vozi sitnije žensko, plus da je lako za upravljanje i provlačenje po gradu?

 

Ja sam mislio da im preporučim neke kroserice, ali nekako mi nije ženstveno... Ma nisam pametan, 'ajde pomagajte!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

bez ulazenja u filozofske rasprave da li je kroserica zenstvena, ja mislim da devojke treba da voze motore :)

 

recimo Virago 250 je lak za voznju bukvalno ko bicikl, a ako im se to ne dopada vizuelno, neka bace pogled na malog bandita 400 recimo ili....Ninju 250  :P a za one koje vole bas lepe motore tu je Varadero 125  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

bez ulazenja u filozofske rasprave da li je kroserica zenstvena, ja mislim da devojke treba da voze motore :)

 

recimo Virago 250 je lak za voznju bukvalno ko bicikl, a ako im se to ne dopada vizuelno, neka bace pogled na malog bandita 400 recimo ili....Ninju 250  :P a za one koje vole bas lepe motore tu je Varadero 125  8)

 

ili YBR (YAMAHA) 125 - npr ova ce biti slobodna krajem sezone  ;)

 

 

 

post-3149-12879001701574_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

Interesantno, od jednog drugara sam takođe dobio preporuku za YBR-125, tako da - preneću.

 

Plašim se samo da posle ne dođe ono pitanje - a jel' ima roze? :) (da predupredim optužbe da sam šovinista, citat drugarice koja je pre više godina kupovala laptop...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

bez ulazenja u filozofske rasprave da li je kroserica zenstvena, ja mislim da devojke treba da voze motore :)

 

recimo Virago 250 je lak za voznju bukvalno ko bicikl, a ako im se to ne dopada vizuelno, neka bace pogled na malog bandita 400 recimo ili....Ninju 250  :P a za one koje vole bas lepe motore tu je Varadero 125  8)

 

Di bre da nađem Ninju 250 u Serbiji? Ili Varadero 125?

 

Malo se šalim, ali trkalice nisu u igri. Varadero bi možda došao u obzir, jedino je prilično skup ako sam dobro informisan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: BG - Zemun

Ma nema tu pravila. One voze ono sto im se svidi, i ne mozes ti tu nista.

Ja sam pre nedelju dana video devojku kako vozi Hornet 600, jedva dodiruje pod prstima, ali zato vozi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

Ja sam pre nedelju dana video devojku kako vozi Hornet 600, jedva dodiruje pod prstima, ali zato vozi :)

 

Lako je ženama, one mogu na štikle pa im nijedan motor nije visok :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Високолетач, а је л' кажу те другарице колики им је новчани лимит за ту куповину? Мислим, сетили би се људи одавде пар десетина модела, али шта вреди ако им је "out of range".

 

Пошто кажеш да су практично без искуства, а верујем да им се не дају неке велике паре, што не размисле од "кинешчету". Поменуо си ендуро. Није ендуро, већ супермотард (добра ствар - нижи од овог првог) - Спринт Пулсер 125. Лепо изгледа, окретан је, лепо (и поуздано)  иде са својих 11 коња и кошта 1500 евра, а сервиса има по читавој Србији. За први мотор - бомбона.

 

Други је Кивеј Спид 125. Класичан мотоцикл, па је и седиште ниже од оног супермотардића. И цена је нижа од Пулсерове за пар стотина евра.

 

То је то што се тиче релативно агилних моторића, а увек може да се погледа и неки мали крузер, само што они нису тако вешти да се проваче кроз градску гужву.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 thunderbolt

JA mislim da bi im neki kinez super odgovarao, lepi su a jeftini, nisu prebrzi za devojku, lagani za voznju i mislim da bi to trebao da bude ipak neki enduro ko naprimer keeway exceed 125, mnogo je upravljiviji nego curuiser ili naked...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

JA mislim da bi im neki kinez super odgovarao, lepi su a jeftini, nisu prebrzi za devojku, lagani za voznju i mislim da bi to trebao da bude ipak neki enduro ko naprimer keeway exceed 125, mnogo je upravljiviji nego curuiser ili naked...

Supermoto na prvom mestu, exceed je veoma visok za devojke, jos dolaze u obzir keeway speed i qingqi QM125-10V koji su kopija ybr-a a kostaju ko skuter. Jedino sto supermoto postoji samo u crnoj boji pa ne znam koliko im je to dopadljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Супермото (под брендом "Спринт Пулсер 125") може да се однедавно пазари и у сивој боји.

 

Што се тиче ко је копија поменуте "Јамахе" које је поменуо Blackbite, ни један од побројаних то није -  "Кивеј" има клон Хондиног мотора, а "Чингћи" има лиценцни Сузукијев (исти као на Спринт Пулсеру). Једино ако се прича о дизајну, ту могу да се нађу сличности.

 

Иначе, колико знам, "Ексид" се код нас не продаје годину и кусур - стари модел.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Po meni nema tu neke razlike. ;)

Muski ili zenski motor. ::)

U Grckoj sam vidjao lepsu polovinu da voze i R-ove,enduro,.....i mnogo im lepo stoji. ;) Pa i kod nas ima zanimljivih motora koje dame voze.

Isto kao i kod muske populacije.Kupuje ko sta voli i u zavisnosti gde planira s njim. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha Tenere 3AJ

Jedna cura u mom komsiluku vozi apriliu rs-50 2007 god i super izgleda na njoj, jedino sto je zvuk ocajan. Drugi glas ide za YBR-125. Nista jace od toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

Високолетач, а је л' кажу те другарице колики им је новчани лимит за ту куповину? Мислим, сетили би се људи одавде пар десетина модела, али шта вреди ако им је "out of range".

 

Пошто кажеш да су практично без искуства, а верујем да им се не дају неке велике паре, што не размисле од "кинешчету". Поменуо си ендуро. Није ендуро, већ супермотард (добра ствар - нижи од овог првог) - Спринт Пулсер 125. Лепо изгледа, окретан је, лепо (и поуздано)  иде са својих 11 коња и кошта 1500 евра, а сервиса има по читавој Србији. За први мотор - бомбона.

 

Други је Кивеј Спид 125. Класичан мотоцикл, па је и седиште ниже од оног супермотардића. И цена је нижа од Пулсерове за пар стотина евра.

 

То је то што се тиче релативно агилних моторића, а увек може да се погледа и неки мали крузер, само што они нису тако вешти да се проваче кроз градску гужву.

 

 

 

Kinezi su bili moj prvi predlog, ali su naišli na ledeni prijem. Šta ćete, kapriciozna su to stvorenja (devojke, nemam iskustva sa Kinezima  :)).

 

Tako da - ovih dana idemo da pogledamo jedan YBR-125...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Супермото (под брендом "Спринт Пулсер 125") може да се однедавно пазари и у сивој боји.

 

Што се тиче ко је копија поменуте "Јамахе" које је поменуо Blackbite, ни један од побројаних то није -  "Кивеј" има клон Хондиног мотора, а "Чингћи" има лиценцни Сузукијев (исти као на Спринт Пулсеру). Једино ако се прича о дизајну, ту могу да се нађу сличности.

Иначе, колико знам, "Ексид" се код нас не продаје годину и кусур - стари модел.

Mislio sam iskljucivo na dizajn, a oba su veoma slicna Yamahi pa da pojednostavim ljudima o cemu se radi. A sto se tice ostalog, zabole ih bas dali je licenca Honda, Suzuki ili Bajina Basta.

Vidis ovo za sivu boju sam totalno zaboravio, dobro da si spomenuo. Inace model takodje dostupan kao Qingqi u verziji od 125 i 200 ccm, uz razliku sto imaju zadnju disk kocnicu, ako izuzmemo drugacije nalepnice.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Evo ja cu da iznesem svoje sveze mislenje, jer sam nedavno kupila motor. Dakle mislim da su za zene dobri sledeci motori (mislim da bude prvi motor): YBR 125 ili 250 (ali ja ga nisam htela, jer ne volim okrugli far), Yamaha DT 125 (ako ne smeta da je dvotaktni), Suzuki DR 125 (ali njega je jako tesko naci ovde, jedino iz uvoza), Varadero 125 (jeste skupji) , Yamaha TW 125, Yamaha TDR 125, SAchs X-road 125 (da nisam naletela na moju Hondicu, uzela bih njega 100%, mnogo je lep, imas temu o njemu u podforumu Motori). Ali ja mislim da sam ja nasla najbolji motor za mene, a to je Honda NX 250. Ali taj model veoma tesko naci... Dakle, sve u svemu, i nema tu puno izbora... Ako devojka ne voli copere, onda bi njoj preporucila YBR ili Sachs X-road... Jos ja bih preporucila da se za prvi motor ne uzima neki sportski model sa puno plastika, zbog eventualnih padova... DT 125 je isto idealan motor za ucenje... Jos treba da se uzme u obzir visina devojke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Evo ja cu da iznesem svoje sveze mislenje, jer sam nedavno kupila motor. Dakle mislim da su za zene dobri sledeci motori (mislim da bude prvi motor): YBR 125 ili 250 (ali ja ga nisam htela, jer ne volim okrugli far), Yamaha DT 125 (ako ne smeta da je dvotaktni), Suzuki DR 125 (ali njega je jako tesko naci ovde, jedino iz uvoza), Varadero 125 (jeste skupji) , Yamaha TW 125, Yamaha TDR 125, SAchs X-road 125 (da nisam naletela na moju Hondicu, uzela bih njega 100%, mnogo je lep, imas temu o njemu u podforumu Motori). Ali ja mislim da sam ja nasla najbolji motor za mene, a to je Honda NX 125. Ali taj model veoma tesko naci... Dakle, sve u svemu, i nema tu puno izbora... Ako devojka ne voli copere, onda bi njoj preporucila YBR ili Sachs X-road... Jos ja bih preporucila da se za prvi motor ne uzima neki sportski model sa puno plastika, zbog eventualnih padova... DT 125 je isto idealan motor za ucenje... Jos treba da se uzme u obzir visina devojke

 

Koji motor si kupila NX125 ili mali Dominator NX250?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja