Jump to content

Moto Zajednica

Koji motor za devojke?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ako je devojka savladala menjanje brzina,voznju,ponasanje u saobracaju i neke osnovne stvari,onda preporucujem Yamahu MT 03!

Probala sam motor zahvaljujuci jednom kolegi koji je hteo da se malo zamenimo (razlog je lep...kopkalo ga nesto  :), i posle par km voznje samo mogu da kazem da je motor idealan za pocetnike!!! Lagan je,upravljiv,nije ostar na gasu ali lepo povlaci,ma tako lako se barata sa njim da imate osecaj da ste se rodili na njemu. A za grad je isti kao bicikla..znaci idealan! Sve preporuke!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Kroz priču, čuo sam da se najbolje snalaze sa ovim...a mogu i da ga podignu, kad padne. :moto3:

 

motor-za-zen.jpg

 

Mala šala ! :moto3:

 

Bilo koji custom ili naked od 250ccm i nema greške, za početak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: hehe
  • Motocikl: nemam

Ovako imam 14 godina trazim neki motor,kros .Ovde sam videla predloge ali mi se nimalo ne svidjaju coperi  najlepsi su mi sportski motori medjutim ja to ne bih mogla da vozim ok su mi modeli kao kros i supermoto ,mislim da bi meni odgovaralo 125ccm, ima li neko neki predlog?:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
28 minutes ago, Teka said:

Ovako imam 14 godina trazim neki motor,kros .Ovde sam videla predloge ali mi se nimalo ne svidjaju coperi  najlepsi su mi sportski motori medjutim ja to ne bih mogla da vozim ok su mi modeli kao kros i supermoto ,mislim da bi meni odgovaralo 125ccm, ima li neko neki predlog?:)

Izvini, ali trenutno ne mozes da vozis nista u saobracaju, posto imas samo 14 godina :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: hehe
  • Motocikl: nemam
pre 10 minuta, hard_rock je napisao:

Izvini, ali trenutno ne mozes da vozis nista u saobracaju, posto imas samo 14 godina :)

Posto zivim na selu ima puno mesta na kojima nema automobila ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
7 minutes ago, Teka said:

Posto zivim na selu ima puno mesta na kojima nema automobila ;)

 

Jedino ako ces da vozis van javnog puta, znaci po nekim zemljanim putevima itd. onda jedino neki cross ili enduro motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Gde nema automobila i na selu a sa 14 godina:

IMG_1208.JPG


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Ja sam od svoje 11-12 pa do 18-e godine vozio motore bez dovzole (automatik, T14M, Quingqi QM200), tako da ne vidim zašto bi ismevali pitanje? Slažem se da ne treba propagirati kršenje zakona, ali zato je neko napomenuo da može voziti van javnih puteva. Svaku veštinu, pa i vožnju je bolje usvojiti što ranije, zato što mlad čovek brže uči.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Realno ako bi nasla dobrog ATX-a on bi ti sasvim lepo sluzio da naucis kako se vozi motor a plus je sa brzinama tako da ces i to na vreme onda savladati. Nisu skupi i za njivu dusu dao :) A mozes naravno po putu mada to izbegavaj. 125 ti ne preporucujem da odmah kupujes jer je neces legalno moci voziti do 18-e a atx mozes sa 16 ako se ne varam i ako nesto nisu menjali. I apenac ti ne bi bila losa opcija. To nisu skupi motori da probas da li ce ti se uopste voznja i svideti a da ne bacis trosis neke velike pare.U svakom slucaju uvek treba krenuti redom  tako da bi ti verujem svaki kolega za prvi motor preporucio 49ccm :) 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Temerin

Svaka cast, matori ljudi pa nemaju pametnija posla nego da zezaju dete. @hard_rock i @Stevan90 vama svaka cast sto ste barem pokusali da pomognete.

 

Sto se tebe @Teka tice, uzmi neki cross motor koji mozes voziti van puteva. To sto zivis na selu ne znaci da treba da vozis po putu, ne zbog zakona nego zbog sebe i svoje bezbednosti kao i bezbednosti drugih. Sa druge strane selo je, nadji atare, njive, kanale pa se zanimaj tako. Samo obavezno kaciga na glavu i srecno sa kupovinom :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

DucaTemerin, matori ljudi ne zezaju nego kuci imaju decu pa znaju nesto vise o tome. Devojcica od 14 godina treba da razgovara sa tatom o kupovini motora.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Elem, beše tema motor za devojke - videh u inostranstvu devojku na nindži 300, super.

Što se tiče drugoga, uobičajeno, mada nelegalno, beše da se vozi automatik sa 14 (čak su i u O.Š. bila neka takmičenja na kojima su ga osnovci vozili, ako me sećanje ne vara), a i mi smo bili nečija deca.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Krusevac, Beograd
  • Motocikl: BMW 1200gs, Yamaha Fz1, dva puta Kawasaki 636

Jako je neprijatno kad se neko sali na racun devojcice od 14 god.

On 5/29/2017 at 10:20 AM, Mikulanac said:

DucaTemerin, matori ljudi ne zezaju nego kuci imaju decu pa znaju nesto vise o tome. Devojcica od 14 godina treba da razgovara sa tatom o kupovini motora.

Devojcica od 14 godina sigurno nece sama kupiti motor. Tako da to sto "treba da prica sa tatom" je nadam se jasna stvar i ne treba je isticati.  

 

On 5/27/2017 at 9:06 PM, Teka said:

Ovako imam 14 godina trazim neki motor,kros .Ovde sam videla predloge ali mi se nimalo ne svidjaju coperi  najlepsi su mi sportski motori medjutim ja to ne bih mogla da vozim ok su mi modeli kao kros i supermoto ,mislim da bi meni odgovaralo 125ccm, ima li neko neki predlog?:)

 

Od 10e godine vozim motor. Evo ima vec 14 god. kako mi je to omiljeni hobi. Ja bih savetovao cross. Ne postoji motor koji moze bolje da te nauci ovom "hobiju". Kasnije kad napunis godine za dozvolu mozes da razmisljas o drugim motorima :) ako se budes odlucila za cross ili neki hard enduro mozes da otvoris posebnu temu i potrazis savet. Jer, siguran sam, ima puno ljudi koji mogu reci nesto pametno. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: hehe
  • Motocikl: nemam
On 11.7.2017. at 15:25, Andric_Ivo je napisao:

Jako je neprijatno kad se neko sali na racun devojcice od 14 god.

Devojcica od 14 godina sigurno nece sama kupiti motor. Tako da to sto "treba da prica sa tatom" je nadam se jasna stvar i ne treba je isticati.  

 

 

Od 10e godine vozim motor. Evo ima vec 14 god. kako mi je to omiljeni hobi. Ja bih savetovao cross. Ne postoji motor koji moze bolje da te nauci ovom "hobiju". Kasnije kad napunis godine za dozvolu mozes da razmisljas o drugim motorima :) ako se budes odlucila za cross ili neki hard enduro mozes da otvoris posebnu temu i potrazis savet. Jer, siguran sam, ima puno ljudi koji mogu reci nesto pametno. 

Hvala , ja motore volim oduvek medjutim do sad nisam uspevala da nagovorim roditelje , sada tata razmislja a mama bas i nije za to ali nadam se da cemo naci neko zajednicko resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ako se gleda neki Tomos, APN je jednostavno savršeno rješenje ... :takoje:

Ako ne, onda nešto od KTM-a 65 i slično, ali to je i cjenovno puno iznad .. 

 

Mali ybr-o je također jedno od sretnijih rješenja, a tu su onda i mali cbr125, kao i "kineske" kopije u tom rangu koji su sasvim OK u toj kategoriji .. 

Ima popriličan izbor, nije da nema .. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja