Jump to content

Moto Zajednica

Moze pomoc drugari?

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav svima, pridruzio sam se forumu jer imam jedno pitanje, imam yamahu tzr 50,u koju je ulozeno mnogo truda i mnogo para, nekoliko kratkih stvari, stavljen turbo kit od 100 kubika, radjena radilica i sve sto ide uz to, stavljen zadnji lonac i katalizator od yamahe r6, čuje se bolesno, i sada me zanima, lanac i lančanici su dotrajali i odradili svoje, koje dimenzije lanaca i lančanika da stavim sada, koji model lanca, preporučite i neko dobro ulje za podmazivanje lanca.... 

Unaprijed hvala svima❤️

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Pozdrav svima, pridruzio sam se forumu jer imam jedno pitanje, imam yamahu tzr 50,u koju je ulozeno mnogo truda i mnogo para, nekoliko kratkih stvari, stavljen turbo kit od 100 kubika, radjena radilica i sve sto ide uz to, stavljen zadnji lonac i katalizator od yamahe r6, čuje se bolesno, i sada me zanima, lanac i lančanici su dotrajali i odradili svoje, koje dimenzije lanaca i lančanika da stavim sada, koji model lanca, preporučite i neko dobro ulje za podmazivanje lanca.... 
Unaprijed hvala svima
Moras da ubacis i turbo kit za niske obrtaje, a lanac i lancanici samo od r1 ta snaga treba da se izdrzi.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Pozdrav svima, pridruzio sam se forumu jer imam jedno pitanje, imam yamahu tzr 50,u koju je ulozeno mnogo truda i mnogo para, nekoliko kratkih stvari, stavljen turbo kit od 100 kubika, radjena radilica i sve sto ide uz to, stavljen zadnji lonac i katalizator od yamahe r6, čuje se bolesno, i sada me zanima, lanac i lančanici su dotrajali i odradili svoje, koje dimenzije lanaca i lančanika da stavim sada, koji model lanca, preporučite i neko dobro ulje za podmazivanje lanca....  Unaprijed hvala svima

 

Који ти је фазон на 2Т мотору да стављаш издув од 4Т. Можда се чује лудо али "брчи ал не трчи". 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Gledaj na njega su jos tada stavljeni lančanici za po 2 ili 3 broja veći slagaću te, a lanac je stavljen za 2 broja veći, 420 mislim da je fabricki, na njega je 428,da li da ponovim isto ili nesto drugo, jer sam svaki drugi dan zatezao lanac i imao problema sa tim, moze li se to izbeći, nije problem izdrzljivost, kit sam ja lično radio, sa jednom malom pomoći majstora, oko cilindra sam se posavjetovao samo, pa sam hteo da cujem vasa misljenja, kako izbeći zatezivanje lanca svaki 3 dan? Hvala❤️

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
pre 9 minuta, Krokodilo je napisao:

Који ти је фазон на 2Т мотору да стављаш издув од 4Т. Можда се чује лудо али "брчи а не трчи".emoji41.png

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 Hahaha, dobro reče brči al ne trči, pa iskreno ja sam tu experimentisao, nisam hteo da izvučem neku dobit na krajnjoj brzini ili startnosti, samo malo bolji zvuk, jer mi je smetao kako "prdi", brči al ne trči, e što me fino nasmija... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Тачно знам ја шта је фризирање друже, вечи ланац је и вече оптеречење корпе и мењача. Квалитетан ланац нема никаквих проблема са снагом.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
pre 13 minuta, Krokodilo je napisao:

Тачно знам ја шта је фризирање друже, вечи ланац је и вече оптеречење корпе и мењача. Квалитетан ланац нема никаквих проблема са снагом.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Da sumiramo utiske, 420 ili 428?

Da li je dovoljno 12-47,odnosno veći za koliko ako stavim 428?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..

Za ulje mozes bez problema Testerol, jeftino a dobro, ja sam ga godinama koristio i lanac mi je bio u odlicnom stanju. Ne garantujem ali mislim da je otp 1 litar 300 kinti

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pogledaj šta fabrika kaže za lanac i lančanike, pa stavi to što je predviđeno. Sve što staviš veće, predimenzionisano - ti opterećuje više motor, a on je samo 50 ccm, pa će baš da prdi i lošije da ide.  Mogao bi da staviš neku sliku tog tvog motora i taj " turbo " što si mu ugradio da vidimo kako to izgleda. 

  Ako si mu stavio kit od 100 ccm, ok, ali uz to treba i odgovarajući karburator i izduv da bi to radilo kako treba .

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Издув НИКАКО али баш НИКАКО од R6тицу или било којег другог 4Т мотора. То су две различне приче, РАЗЗЛИИЧНЕЕЕ.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Значи ланац и корак ОРИГИНАЛНИ, можда квалитетнији али корак мора остати исти. Ауспух можеш да модификујеш, употребиш оригиналну грану а на њу укомбинујеш неки Џијанели, Јасуни или неки други. Лепо каже колега да сликаш и да поставиш слике, а затим добијеш конкретне савете да ти уложени труд "не иде у бунар".

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja