Jump to content

Moto Zajednica

Ispravljanje repa ?

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

Kliznuo na stazi. Honda cbr 600rr 2003 
Koji je najbolji nacin za ispravljanje repa ? Treba jedno 2cm da ga vratim lijevo. Mislio sam zagrijati na par mjesta plamenikom i cimati sipkom ili cekicem dok se ne vrati. Sta predlazete ? Hvala 

107534390_714789802678110_8242318458323213098_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

По слици сматрам да и задња виљушка није баш права, надам се да ми се само чини.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Pre svega da kažem da nisam neki veliki stručnjak (da ne preuveličavam sebe), ali mislim da bi se trebalo na hladno i vratiti, ako se već na hladno iskrivilo.
Zagrevanje je već termička obrada, materijal poprima drugačija svojstva... Ali preko slike ne bi mogao ni da kažem kako. To kada se vidi u 3D projekciji (uživo), tada kreće inspiracija, čime bi se posao mogao uraditi a da ne smeta nečem drugom, gde se pričvrsti ovo da ne smeta onom i da se iskrivi u tački kojoj treba... da li se može demontirati i staviti u stegu... Neki uzmu da udaraju, to nikako da ne radiš jer udar ne deluje isto. Samo neka fina montaža pa cimanje (povlačenje) u kontra smeru i pritom uzeti u obzir da svaki materijal ima i elastično svojstvo kao i tačku pucanja... To je sve što mogu ovako napamet - moj maksimum, i ako verovatno ne mnogo koristan.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
2 hours ago, Mr.Piplfoks said:

Pre svega da kažem da nisam neki veliki stručnjak (da ne preuveličavam sebe), ali mislim da bi se trebalo na hladno i vratiti, ako se već na hladno iskrivilo.
Zagrevanje je već termička obrada, materijal poprima drugačija svojstva... Ali preko slike ne bi mogao ni da kažem kako. To kada se vidi u 3D projekciji (uživo), tada kreće inspiracija, čime bi se posao mogao uraditi a da ne smeta nečem drugom, gde se pričvrsti ovo da ne smeta onom i da se iskrivi u tački kojoj treba... da li se može demontirati i staviti u stegu... Neki uzmu da udaraju, to nikako da ne radiš jer udar ne deluje isto. Samo neka fina montaža pa cimanje (povlačenje) u kontra smeru i pritom uzeti u obzir da svaki materijal ima i elastično svojstvo kao i tačku pucanja... To je sve što mogu ovako napamet - moj maksimum, i ako verovatno ne mnogo koristan.


 

samo bih dodao da svaki materijal ima svoju granicu elasticne i PLASTICNE deformacije, ti si sa krivim repom usao u plasticnu zonu iz koje nije bilo sanse da se rep sam od sebe vrati (elasticna deformacija) i zato je kriv. Ako je u pitanju aluminijum, slobodno ugrejte - necete g poremetiti i POLAKO vracajte nazad, nikako nemojte grejati u jednu tacku nego vecim brenerom bar 10cm levo-desno i bez preterivanja - lako se predje granica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
samo bih dodao da svaki materijal ima svoju granicu elasticne i PLASTICNE deformacije, ti si sa krivim repom usao u plasticnu zonu iz koje nije bilo sanse da se rep sam od sebe vrati (elasticna deformacija) i zato je kriv. Ako je u pitanju aluminijum, slobodno ugrejte - necete g poremetiti i POLAKO vracajte nazad, nikako nemojte grejati u jednu tacku nego vecim brenerom bar 10cm levo-desno i bez preterivanja - lako se predje granica
Svaka čast!
Malo sam zarđao što se ovakvih prezentacija tiče... Ali i dalje se držim toga da treba videti uživo, proceniti i dobro razmisliti šta i kako da ne bi slučajno nastala još veća deformacija.
Inače, teorijski deo opisan 100% u 2 posta, nema šta da se doda.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda CBR 600RR
2 hours ago, vava said:

A da potrazis drugi rep

To nije opcija. Jer je nemoguce naci. Kod svih je savijen, a i bacanje novca, jer nije deformisan skroz.... Najmanji pad ga ukrivi. 

Hvala i ostalima na savjetima, jer ne mogu pogrijesiti i ako ga popolovim, zavaricu ga gdje pukne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja