Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi qm250 Global Eagle

Recommended Posts

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ha , evo i njega tj evo i mene.

Dospeo sam u ovaj odeljak jer me je zivot naveo da jedan ovakav primerak dodje u moje ruke , ali ne za stalno

Moj prijatelj koji je vlasnik ovog modela, izgubio je vid (postepeno) i video da svet motora vise nije za njega. Kupio ga je novog, hteo je jos malo da se voza i ispuni sebe lepim trenutcima ali mu okolnosti i zdravlje nisu bili naklonjeni. Parkirao ga je pre 8 godina a 6 godina ga nije ni startovao. Zamolio me je da ga sredim i dovedem u ispravno stanje kako bi mogao da ga preda svojim unucima.

Motor je presao svega 1105km i tako je parkiran i prekriven carsavom i najlonom, nije vrsena konzervacija

 

Vreme je ucinilo svoje na pojedinim delovima i sitnoj kozmetici, uglavnom na hromiranim delovima

Karburator je bio zapecen i pun zutog praha

Ulje je bilo do te mere retko da sam mislio da je muljava voda

Akumultor ispario

Sitna oksidacija prekidaca i po koja bobica na alu felnama

Brava rezervoara zapecena

 

Uglavnom sve je sanirano u cilju pokretanja agregata i utvrdjivanje njegovog stanja s obzirom da je bio u stanju mirovanja 6 godina.

Pali , radi , ide ali dimi. Otvaram agregat jer me interesuje u kakvom su stanju tefloni i karike tj stubline. Tefloni odlicni ali ipak zamenjeni, karike kao juce montirane, ventili u toleranciji (pretpostavljam da nije ni radjen NIKADA prvi servis)

Agregat zatvoren i pali ali i dalje dimi, pretpostavljam da je od viska goriva, verovatno sam prosirio neku diznu dok sam ih cistio i odcepljivao

Ceo karburator je opran u tri ciklusa na ultrazvucnoj kadici. Pilot dizna je ociscena, main jet je ociscena a slow jet je verovatno ta koja je prosirena. Do te mere je bila zapusena da sam morao da je burgijom od 0.5mm razbusim kako bi izvukao prljavstinu, verovatno je bilo mnogo ali manju burgiju nemam. Probao sam da uvucem i fiksiram tri licne i rad na leru se mnooogo popravio ali i dalje - DIMI  !!!

Primetio sm da je ovaj model poprilicno osetljiv po pitanju svecica i zazora na istoj, veoma izbirljiv agregat

E tu sad ja vas da pitam, jel ima neko ideju koja rupa ide u toj dizni, na njoj se nazire simbol Keihin 35S

 

Slikam celu operaciju i cim prebacim slike sa telefona na racunar postujem

 

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja