Jump to content

Moto Zajednica

Deo puta Markovac-Arandjelovac

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 570 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Nisam mogao da nadjem sekciju ''Kakav je put?'' pa iz tog razloga pisem ovde,moze neko od admina da prebaci ovo ako je nadje.

 

Naime,primetio sam ovo odavno ali juce mi se desila opet situacija pa da upozorim da se ne bi desila i drugima. Svi koji su isli ovim putem za Ar znaju da je deonica iz naslova presvucena novim asfaltom. Izgleda kao pista priznajem ali je jako,jako klizav!!!  To se mozda ne oseca toliko do Orasca ali posle njega,tacnije oko 300m dalje ka Arandjelovcu krecu krvine. Na tim krvinama mi je,po savrsenom vremenu proklizalo nekoliko automobila i nekoliko motora. Drugaru se automobil okrenuo za 180 stepeni pri 40km/h po kisi. U razgovoru sa nekim mestanima, koji voze motore, sam potvrdio svoju pricu. Tako da lagano na ovoj deonici! Ubacicu neku sliku za one koji ne znaju o kojoj je deonici rec.

Capture.PNG

Capture3.PNG

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ne znam sta se tacno dogodilo sa tom deonicom, pre sam tu opusteno vozio a zadnja dva puta je bilo kao po ledu. Nekad sam birao taj pravac ka Arandjelovcu zbog tih par krivina a sada ga zbog njih izbegavam. Obavezno obratite paznju na taj deo jer zaista nije naivno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3099 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Često tu prolazim, takav je asfalt, stariji pa jednostavno izlizan,uglančan, proklizava kad je hladnije vreme i u jutarnjim časovima pogotovo, zbog rose... Pre neki dan išao do Mladenovca, menjao gumu, vratio se po podne, nema klizanja...ko vozi na slikovima neka pripazi... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8370 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Razgovora radi, slik ima "pun gaz", vecu kontaktnu povrsinu i vise frikcije... Po suvom i vrucem asvaltu svaka je sara kontakt manje sa podlogom.

 

Inace, ne podnosim ulicne trkace sa tudjim, odbacenim slik gumama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3099 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Po vrućem je svaka dobra, pomenuh slik prvenstveno zbog vlage, rose... tu šara hvata tj. izbaci malo vode da dobije gaz, a slik...sliiiik...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Potvrđujem ovo za Orašac, u kolima mi se upalio ABS pri blažem kočenju. Par puta sa prošao motorom ali srećom bez nekih opasnih situacija. Nov je asfalt, ali nekako gladak, kao ispoliran.

Kad smo već na tu temu, primetio sam isto na par deonica u zapadnoj Srbiji. Na primer neki delovi oko Divčibara, naročito ka Kosjeriću. Takođe Valjevo - Bajina Bašta preko Rogačice. Tu mi je motor šetao kao na ledu. Pričam na suvom, po kiši ni ne smem da pomislim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3483 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Put Aleksinac-Žitkovac (3km) je prepun venaca i "krajputaša" jer su mnogi otklizali i završili u nekom drvetu, stubu, ili su "pokosili" nekog. Asfalt neverovatno klizav i i na najmanji stisak kočnice nastaje blokada.

Pre par godina tu bila moto žurka i mnogi pokušali da podignu motor na zadnji točak, ali nikom nije uspelo. Čim se doda gas točak provrti u prazno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1873 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Hvala @lestra za info. Dugo nisam bio,  a imam u planu ovih dana da napravim "djir" do Arandjelovca preko Mladenovca, a povratak na Partizane, Vencane i ujedno druga strana Kosmaja... jbga, treba odrzavati kondiciju !

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3099 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Upravo se setih da napišem... prošlog vikenda išao familijarno do Golupca i okoline, sa autom... 

Idemo ka Orašcu, prodjoh pumpu na brdu, počinju te "glatke" krivine, sustižem ženu u crnom Mercedesu, onaj maleni, mislim A170 da je, isto AR table... žena ne vozi ni 60km/h...mislim da je treća desno krivina... odjednom mečka proklizava, vrti se na desno i skače na zaštitnu ogradu...vraća se na put, buši joj se guma, staje u levoj traci... prolazim pored, stanem, sve u redu osim što je iznenadjena, vidim joj u pogledu i malo uplašena, pored nje sedi mladić... pokazujem joj da parkira desno pored puta, postoji proširenje... padala je sitna, sitna kišica... slaba... 

I malo pre Dubone nailazim na desnu krivinu kad zaustavljen auto u suprotnoj traci, tek tad vidim u kanalu auto, zaboravih koji je... i taj deo je baš klizav... 

On 8.7.2020. at 13:29, lestra je napisao:

 

Naime,primetio sam ovo odavno ali juce mi se desila opet situacija pa da upozorim da se ne bi desila i drugima. Svi koji su isli ovim putem za Ar znaju da je deonica iz naslova presvucena novim asfaltom. Izgleda kao pista priznajem ali je jako,jako klizav!!!  To se mozda ne oseca toliko do Orasca ali posle njega,tacnije oko 300m dalje ka Arandjelovcu krecu krvine. Na tim krvinama mi je,po savrsenom vremenu proklizalo nekoliko automobila i nekoliko motora. Drugaru se automobil okrenuo za 180 stepeni pri 40km/h po kisi. 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Takodje sam par puta klizao na istom mestu,stari asfalt je rekonstruissn davne 2003 pred 200godisnjicu Prvog Srpskog ustanka, iako je ispucao i propao,imao je bolji grip nego novi sloj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja