Jump to content

Moto Zajednica

AMSS pomoc na putu za motocikle - nova usluga ???

Recommended Posts

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Pozdrav svima, 

 

Dobio sam upravo notifikaciju od AMSS aplikacije da je uvedena nova usliga pomoci na putu i slepanja za motocikle. Isto se moze videti i na linku ispod. Da li je ovo nova usluga i sta sam ja do sada placao za motor kod njih u tom slucaju? Da li ja ovde nesto ne razumem ili su nam uzimali novce za uslugu koju nisu imali do sad? Srecom nikad mi nisu trebali za motor pa ne znam da loi je to radilo u praksi

 

https://www.amss.org.rs/aktuelnosti/u-amss-pomoc-na-putu-i-slepovanje-od-sada-i-za-motocikle

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Rekao bih da je ovo nova stara usluga. :) Ranije su imali pakete za motocikle, ali su u nekom momentu (možda pre godinu dana ili tako nešto) izbacili takve pakete iz ponude. Sada to izgleda vraćaju nazad.

 

Ja sam imao ranije plaćen njihov paket za pomoć na putu za motocikl. Imao sam jednom jednu situaciju koja je zahtevala pomoć, nazvao sam ih i relativno brzo je sve razrešeno. Šlepali su me do kuće nekih 50-60km, i pošto je to bilo u okviru paketa nisam imao nikakve dodatne troškove. Jedino što sam malo duže čekao dok su došli po mene, možda nekih sat do sat i po, iako je rečeno da stižu za 45 minuta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Dobih i ja notifikaciju sad..

Zar nije bila prica da AMSS ne vrsi usluge motociklistima pa je vecina nas koristila vozzi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Poslednji put sam uplacivao 2013. Davno bese. Tad, ako se dobro secam, nisu pravili razliku izmedju motora i auta. Bar je meni tako receno. Zato mi je sve izgledalo cudno da se sad to pojavljuje kao posebna ista/razlicita/stara/nova usluga.

 

Nisam samo siguran da li to znaci da su sad osposobljeni za rad sa motociklima ili da imaju posebnu opremu za vezivanje motora ili samo znaci da ce primati uplate i za motocikle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Po mom iskustvu imali su tu opremu i ranije, mislim 2017. godine kada sam ja imao problem sa motociklom... Mislim nije to bilo ništa posebno, ali su vezali i obezbedili motor sasvim korektno.

 

Kažem, u nekom momentu su otkazali podršku za motocikle, a sada izgleda vraćaju tu opciju. Možda su zaista radili na unapređenju usluge, i sada kada su ponovo stekli sve uslove ponovo i nude to.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Prosle godine pre nego sto sam kretao put Evrope sam citao ovu temu za AMSS slep motora tj ukidanju usluge:

 

 

U svakom slucaju lepo od AMSS da su ponovo uvrstili moto slep u svoje usluge :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Onda je sve regularno. Na zalost istreniran sam u poslednje vreme da mislim da je sve neka muljaza i nelogicnost. Lepo sto usluga ponovo postoji. Hvala svima na pojasnjenju!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1832 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Zafalilo im para, pa se setili nas...

Privatnici su im odvukli deo populacije (Atlas, Vozzi itd) pa su sada resili da "podsete" bajkere na uslugu koju su imali...

Nemam nista protiv Amss, ali zbog nekih drugih stvari (nije deo ove teme) otkazao sam im clanstvo...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Ja sam prošle godine u septembru uzeo VOZZI paket pomoći na putu. Kod njh je velika prednost što jednu karticu možeš da koristiš za više vozila (neograničeno) pa čal i ako si saputnik u nekom vozilu. Imaš pravo na nekoliko usluga u zemlji i inostranstvu, ali svaku od tih usluga možeš da koristiš samo po jednom u godini dana. Par dana nakon aktivacije kartice sam krenuo u CG preko Bosne i imao saobraćajku autom. Profesionalno su uradili posao, došli po mene nakon cca sat vremena i dovezli mene i saputnike kući. Ne znam da li i sada dobro funkcionišu ili su završili karijeru...:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

U AMSS su totalni amateri. Bila je ovde prošle godine tema o tome kako su primali uplate za kartice , a posle zvali korisnike da im vrate pare jer nisu u mogućnosti da pruže obećane usluge. konkretno i meni. Pri tome je vladala totalna konfuzija u njihovim redovima , gde ti na njihovim telefonima pričaju jedno, za pultom drugo ,a u stvarnosti se dešava nešto sasvim treće. Obećali su tad neko formiranje usluge za motorcikliste i verovatno je to sad to. Ali kad se setim kako su se glupo i amaterski poneli ,  ne bih im sad dao ni da mi čuvaju motor , a kamo li da ga ne daj bože prevezu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Ostajem pri Vozzi, mada i kod njih slede neke izmene ... bilo je uz 1-an paket i auto i moto a sada nesto za moto najavljuju posebno, nisam ih skapirao dal samo osig. za motor (Poseban paket) ili kad osiguras za auto dodatno ce biti za motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Prosle godine sam uzeo Vozzi EU2 paket jer nije bilo nesto samo za motor.

Screenshot_20200707-200421_VOZZi.thumb.jpg.fdb8e9d0a706cecf0d0f22268571dd58.jpg

 

S obzirom da za auto vec imam paket preko DDOR-a (dosao sa osiguranjem), preko Vozzi bih rado uzeo samo moto paket, ako tako nesto uvedu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Мало су освежили апликацију и даље важи да се веже за мобилни где год се налазио ( возач,сапутник) , једино је важно нагласити које је возило у питању ( аутомобил, мотоцикл), јер се онда шаље возило које је намењено за исто.

Описао сам већ раније да сам имао позитивно искуство и немам намеру да мењам, ови из АМС-а нису начисто и немају опције ( било које возило, возач,путник...) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1832 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Znam da nije vezano za motocikle, ali imam potrebu da u vezi Amss "kazem nesto za Dnevnik", hehe...

Pre par godina pored svog auta (koji ima amss paket) kupim drugi auto. Nekoliko dana kasnije prodam svoj stari, i dok je kupac jos bio kod mene, pozovem amss da pitam da li mogu novom vlasniku da predam clansku kartu koja glasi na taj auto. Kaze gospodja, ne moze, ne vazi za novog vlasnika. Dobro, da li mogu da dodjem kod vas da prebacim clanstvo na ovaj drugi auto (koji sam u medjuvremenu vec preveo na sebe), kaze, ne moze ni to, mora nova kartica, novo placanje ???

Normalno, zahvalio sam se i presao na Vozzi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1832 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ne kazem da je Vozzi bolji, hvala bogu, jos mi nisu trebale usluge tog tipa, cujem od drugara da je i Atlas dosta efikasan, ali sam uzeo Vozzi zbog jednostavnosti (app), nema veze da li je auto ili motocikl u pitanju, da li si putnik ili saputnik itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: R1200gs

Za sada Vozzi. Pre par dana me zvali iz nekog osiguranja/pomoć na putu Tesla pa nešto, ali nemaju za motore nikakvu ponudu. Mađutim smarao sam je pola sata na temu "Pa kako nemate? Zašto smo mi uvek poslednji? Jesmo li mi najgori? Zašto nas ne volite?" očekivao sam da mi telesmarač spusti slušalicu :) Tako da možda i uvedu :) Svaka konkurencija nam odgovara. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja