Jump to content

Moto Zajednica

Curenje ulja iz viljuske TDM

Recommended Posts

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CFMOTO 700MT

Pozdrav drugari, imam problem sa yamahom. Od kad sam kupio motor on ima problem sa levim stapom gde curi ulje. Zamenio sam semeringe i ulje, medjutim isto, levi stap konstantno pusta. Majstor kaze da ima dosta risova i da mora da se obradi na strug, ali ne zna nikog ko to radi. Sta da radim, zar nece da rdja posle ako se skine onaj hromiran sloj. Plocice na levim kljestima mi pune ulja, ne smem da vozim vise... Ima li neki majstor u Nišu ko rešava ovo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

То НИКАКО НЕ СМЕШ ДА ДИРАШ, ако има неравнина која константно уништавају семеринг треба промена пушке. То је једино реално решење.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Nema nista od struganja samo novi, to ti kaze strugar, brusac i jos po nesto.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Promeni tog majstora, strugare, itd. To prvo.

 

Drugo, trebaju ti novi štapovi i sve novo što se zaptivki, klizača, itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja sam imao motor koji je imao riseve na štapu i isto je tako puštao ulje odmah nakon zamene semeringa. Rasklopio sam štapove i smirglao na strugu prvo vodenom smirglom 1500, pa 2000 i na kraju 3000. Umesto vode kvasio sam mašinskim uljem. Može i ručno, ali ja sam imao pristup strugu i ravnomernije se osmirgla. Posle toga više nije bilo problema. Mada kod mene nisu risevi bili preduboki. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CFMOTO 700MT

Gde ima da se nadju novi stapovi? Pretrazih ceo internet i nema nigde za tdm 3vd... ne znam koja je dubina riseva, ti risevi su verovatno u donje nogice i ne vide se. Kad sam kupio motor nije curelo ulje zato sto ga nije ni bilo :) tako da je to napravilo i problem. Ako ne nadjem nov stap, ručno smirglanje mi ne gine pa kako bude...

Hvala na odgovoru :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

Да би цепао семеринге деформације би требало да су видљиве. Можда је мајстор лоше наместио нове па се правда оштечењем. Ја кад видим оштечење одмах предупредим пацијента да не прихватам одговорност ако виљушка влажи.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nece se ljudi nikad nauciti, sve se gleda kroz novce, bezbednost je manje bitna.

Nikakve obrade, nikakvo smirglanje rucno nece ti trajno resiti problem. 

Tu se moze samo polirati i nista vise al sa time takodjer neces resiti problem jer imas velika ostecenja.

Nov deo na kraju krajeva uvek mozes narucuti u ovlascenoj kuci.

 

Dal glava na ramenima kosta par stotina eura, koliko bi novca dali ako se pu pu ne daj boze desi neka nezgoda uzrokovana budzenjem.... neki bi dali sve al ih nazalost vise nema!

 

Imam drugara koji vozi malog Versisa sa isitm porblemom samo sto njemu cure oba amortizera. Kociona klesta zalivena uljem i on covek tako vozi vec 2 sezone sigurno.

Ulje u motru menja, gume isto al ne jebe zivu silu da sredi amortizere.

Sve misli nece se njemu desiti, nece mu trebati full sve ispravno u situaciji..... daj boze da mu zaista ne zatreba.

 

Ovom drugom drugaru procureo zadnji amortizer na Integri, isto pre neku godinu. Motor leluja na blage neravnine o vecim i da ne govorim. Ni 1km ne bi vozio u takvim uslovima, on covek ode ladno na more.... budi Bog s'nama i pameti.

 

Posle se neko pita... kako je ispravio krivinu, kliznuo mu motor, nije uspeo da ukoci..... sve zarad par stotina eura! Prs na celo

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CFMOTO 700MT

Teram ja to kod drugog majstora da pogleda, pa ako je veliko ostecenje mora da kupim... Znam da je nesigurno, nema voznje dok se to ne sredi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

svojevremeno je postojala firma u bačkom jarku koja je sredjivala hidrauliku od bagera i drugih ozbiljnih mašina nanošenjem sloja na pohabani deo i doterivanjem na meru.Da li danas postoji neznam ali deluje mi logično da može da se sredi jer takve popravke bi bile preskupe ako mogu da se srede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 9 sati, Satelis je napisao:

Nece se ljudi nikad nauciti, sve se gleda kroz novce, bezbednost je manje bitna.

Nikakve obrade, nikakvo smirglanje rucno nece ti trajno resiti problem. 

Tu se moze samo polirati i nista vise al sa time takodjer neces resiti problem jer imas velika ostecenja.

Nov deo na kraju krajeva uvek mozes narucuti u ovlascenoj kuci.

 

Dal glava na ramenima kosta par stotina eura, koliko bi novca dali ako se pu pu ne daj boze desi neka nezgoda uzrokovana budzenjem.... neki bi dali sve al ih nazalost vise nema!

 

Imam drugara koji vozi malog Versisa sa isitm porblemom samo sto njemu cure oba amortizera. Kociona klesta zalivena uljem i on covek tako vozi vec 2 sezone sigurno.

Ulje u motru menja, gume isto al ne jebe zivu silu da sredi amortizere.

Sve misli nece se njemu desiti, nece mu trebati full sve ispravno u situaciji..... daj boze da mu zaista ne zatreba.

 

Ovom drugom drugaru procureo zadnji amortizer na Integri, isto pre neku godinu. Motor leluja na blage neravnine o vecim i da ne govorim. Ni 1km ne bi vozio u takvim uslovima, on covek ode ladno na more.... budi Bog s'nama i pameti.

 

Posle se neko pita... kako je ispravio krivinu, kliznuo mu motor, nije uspeo da ukoci..... sve zarad par stotina eura! Prs na celo

 

Velika oštećenja ne nastaju preko noći, već dugotrajnom nebrigom i nesavesnišću. Tera se dok ne procuri, a tad u velikoj većini slučajeva se menjaju samo zaptivni semerinzi i vrate stari brisači koji u stvari čuvaju štap, zato se i zovu tako uostalom. Takođe, ugrađuju se neoriginalni semerinzi koji kraće traju i mogu lako da procure vrlo brzo.

 

Pri svakom servisiranju, a pod tim se obično popdrazumeva prosto ispuštanje hidraulične tečnosti i nalivanje nove, čak bez elementarnog čišćenja i pranja,  potrebno je bržljivo tretirati površine, jer će na izgled mali risići postati sve veći i onda problem, dosta se može sanirati i tada ali ne baš sve. A pre svega, potrebno je izvršiti kontrolu okruglosti i pravosti, u protivnom, ni originalni semerinzi ne mogu pokriti deformaciju i oštećenje, takođe i pohabani klizni ležajevi deru cevke, a to tek niko neće da menja, već se sipa gusto ulje, a onda od performanse oslanjanja nema ništa.

 

Repracija oštećenih cevki se može raditi, isprave se i zaokrugle, potom se brusi do potpuno ravnog, nanosi sloj tvrdoh hroma, pa ponovo brusi na potrebnu meru, ne mora cela cevka već samo deo od prihvata u trouglu, strug nije obrada za ovu namenu.

 

Uobičajeno je da se uopšte ne gleda čizma, koja je u stvari radni cilindar koji propada kao i svaki drugi, kad ode u minus, ne pomaže ni nov ležaj ni gusto ulje, dolazi do prevelikog klaćenja i dodatnog habanja samih štapova.

 

Skrenuo bih pažnju na nevidljiv problem. Fabrički se sve sklapa industrijski i kroz godine može da prodre vlaga ispod zaptivača koji tada korodiraju i usled toga se deformišu i metalni prsten može da počne da para štap, spolja sve suvo i brisači celi, nikad se ne bi pomislilo da je ozbiljna šteta na pragu. Ne susreće se svaki put, al ko je vidovit.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 37 minuta, đunta je napisao:

 

Velika oštećenja ne nastaju preko noći, već dugotrajnom nebrigom i nesavesnišću. Tera se dok ne procuri, a tad u velikoj većini slučajeva se menjaju samo zaptivni semerinzi i vrate stari brisači koji u stvari čuvaju štap, zato se i zovu tako uostalom. Takođe, ugrađuju se neoriginalni semerinzi koji kraće traju i mogu lako da procure vrlo brzo.

 

Pri svakom servisiranju, a pod tim se obično popdrazumeva prosto ispuštanje hidraulične tečnosti i nalivanje nove, čak bez elementarnog čišćenja i pranja,  potrebno je bržljivo tretirati površine, jer će na izgled mali risići postati sve veći i onda problem, dosta se može sanirati i tada ali ne baš sve. A pre svega, potrebno je izvršiti kontrolu okruglosti i pravosti, u protivnom, ni originalni semerinzi ne mogu pokriti deformaciju i oštećenje, takođe i pohabani klizni ležajevi deru cevke, a to tek niko neće da menja, već se sipa gusto ulje, a onda od performanse oslanjanja nema ništa.

 

Repracija oštećenih cevki se može raditi, isprave se i zaokrugle, potom se brusi do potpuno ravnog, nanosi sloj tvrdoh hroma, pa ponovo brusi na potrebnu meru, ne mora cela cevka već samo deo od prihvata u trouglu, strug nije obrada za ovu namenu.

 

Uobičajeno je da se uopšte ne gleda čizma, koja je u stvari radni cilindar koji propada kao i svaki drugi, kad ode u minus, ne pomaže ni nov ležaj ni gusto ulje, dolazi do prevelikog klaćenja i dodatnog habanja samih štapova.

 

Skrenuo bih pažnju na nevidljiv problem. Fabrički se sve sklapa industrijski i kroz godine može da prodre vlaga ispod zaptivača koji tada korodiraju i usled toga se deformišu i metalni prsten može da počne da para štap, spolja sve suvo i brisači celi, nikad se ne bi pomislilo da je ozbiljna šteta na pragu. Ne susreće se svaki put, al ko je vidovit.

 

 

Uostalom ne preporučuju proizvođači bez veze servis viljuške na dve godine, a što osim promene ulja podrazumeva i rasklapanje, pranje cilindra (tzv čizme), i štapova. Ako se to poštuje onda na vreme može da se uoče oštećenja ili neki drugi nedostatci. Nažalost nas koji se držimo preporuka servios manuela većina posmatra kao dokone ljude koji ne znaju šta će sa sobom i parama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

То је то, свако купује уље од 15 - 20€ по литар а за реално сервисирање никад нема пара па АКО МОЖЕ то некако мајсторе да проџе. Гуме "половне а добре", ланац чемо да скратимо а уље Мотул V300.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
15 hours ago, jbone said:

Pozdrav drugari, imam problem sa yamahom. Od kad sam kupio motor on ima problem sa levim stapom gde curi ulje. Zamenio sam semeringe i ulje, medjutim isto, levi stap konstantno pusta. Majstor kaze da ima dosta risova i da mora da se obradi na strug, ali ne zna nikog ko to radi. Sta da radim, zar nece da rdja posle ako se skine onaj hromiran sloj. Plocice na levim kljestima mi pune ulja, ne smem da vozim vise... Ima li neki majstor u Nišu ko rešava ovo?

Teraj kod Duleta Harlejca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3964 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

WWW.EBAY.DE

Finden Sie Top-Angebote für Standrohr Telegabel Gabelstandrohr Gabel FORK TUBE Yamaha TDM 850 3VD 91-95 bei eBay. Kostenlose Lieferung für viele Artikel!



Evo ih


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3964 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

WWW.EBAY.DE

Finden Sie Top-Angebote für 1X JMP Gabelstandrohr chrom für Yamaha TDM850H 1991-1996 | TDM850N 1991-1993 bei eBay. Kostenlose Lieferung für viele Artikel!


Još jeftinija


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja