Jump to content

Moto Zajednica

BMW F800 GS NOVI ILI STARIJI MODEL

Recommended Posts

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Ljungby /Sweden
  • Motocikl: BMW F800 GS/BMW R 1250GS HP

Pozdrav drage kolege svima,

Ovako nije me bilo dugo pa sam propustio dosta i reših da se vratim na 2 točka.

Ovako planiram da pazarim novog gore pomenutog BMW F800GS 2019/2020 ili stariji model 2012-

Ovako gledao sam ga ovde kod mene Švedskoj,u jednom salonu i sutra ću verovatno na probu.Pa me zanima vaše mišljenje

Cena mu je oko 100 000kr (9600e) i to mi je neka gornja granica do koje sam spreman da idem ,kapiram (da je novo novo)

E sad video sam da u istom salonu imaju F800GS IZ 2012 godine,sa nekih 40000km,ali je u fulu napucan sa originalnim koferima (sva 3) koja kostaju poprilicno ,sa extra vizirom i extra zaštitnim ramovima i svetlima i njegova cena je nekih 7000e

Da napomenem ako bih uzeo novi nebih mogao odmah da prijustim sebi kofere itd itd

Zanima neko vaše mišljenje,kolegijalni savet ,šta ko predlaže i iskustva,mane i na šta da obratim paznju

Visok sam cca 195cm i oko 110kg

Molim za pomoć

I hvala na razumevanju nije me bilo dugo malo sam (ispao iz priče) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6685 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Novi je F850, jedino ako nisi naleteo na neprodati stariji model.

 

Generalno F800 je skladan, upotrebljiv i generalno pravi manje problema od "velikog" GS-a.

 

Za razliku od samo 2600 eur... Kupi nov, nema diskusije. Ako je to stariji model a neprodat, cenkaj se za bočne kofere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Ljungby /Sweden
  • Motocikl: BMW F800 GS/BMW R 1250GS HP

Pa pazi ovaj sto sam ja gledao je 2020 model nov 0 kilometara i njegova cena je 9600e (što bi rekli bez ičega),neverujem da je to stari model,Oprosti moja greška upitanju je F750 GS , e a nasao sam u istoj moto kući prodaju polovan iz 2012 F800 GS(napucan u fulu,koferi,kreš padovi,zaštitni ram ,grejne ručke,stitnici za ruke itd itd) za 7000e,ali na satu ima 40 i neku hiljadu km,i prvi vlasnik i to neki stariji covek bio 50+ godina i baš je očuvan.

Mene konkretno zanima recimo (taj polovan) jer zasto da bacim 2600e npr plus extra oprema 

Kakva je mašina,koliko prelazi i nesto vise o njemu kao (mane)

Kada su mu servisi i slicno

E sad ako uzpem da se iscenkam da mi daju neku opremicu (tipa.kofere za umanjenu cenu) onda bi bilo okej da uzmem novi,ali ne patim za time da mora da bude novo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6685 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

40.000 je ništa za ozbiljan motocikl. Tek je razrađen.

 

Ako mu je opšte stanje dobro, poseduje servisnu istoriju, svi opozivi urađeni... Nema šta da se brineš. Pogotovo ako je od ovlašćenog BMW dilera.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Ljungby /Sweden
  • Motocikl: BMW F800 GS/BMW R 1250GS HP

U svakom slucaju novo je novo slažem se,ali verujem da su male razlike izmedju f800gs i novog f750gs

@Alekre,ovde nema muljanja ovde ja kao kupac imam pravo da saznam sve,i sve je vezano za tablicu,ako je nedaj boze neko pao sa motora...on ide u skrut (djubre) nema popravljanja...

Ima servisnu knjizicu i celu servisnu istoriju,

Evo okacicu koju sliku da vidite

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2378 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Meni je ovaj novi neverovatno ruzan, al ajd ukusi su razliciti. Onaj polovan je slika kako treba da izgleda GS. Novi mi lici na ktm 390, ko bicikla bez te dodatne opreme. A da bi istu stavio kostace mnogo, ako ne pola ko motor. 
 

Ovaj polovan razradjen, prvi vlasnik, ne vidim sto bi pucao na novog. Jos ako kazes da te dugo nije bilo u prici, ne daj boze da zveknes, manje ces zaliti polovnog nego novog.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

Moj f800 ima već skoro 80k na satu, 2008 godište. I dalje je u dobrom stanju. Servisne intervale ne treba porediti pošto su oba iz iste fabrike i jako su slični a ponovo drugačiji za vožnju. Na svakih 10k ide običan servis, a na svakih 20k servis sa inspekcijom i ventili na 40k što će biti u tvoj slucaj... tako da treba da dodas jos min 800e na tu cenu. Ipak je radni sat majstora jako skup na severu. Ako ne planiraš off moj glas ide za nov model. Od početka znaš šta si radio na njemu i plus imaš garanciju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Ljungby /Sweden
  • Motocikl: BMW F800 GS/BMW R 1250GS HP

@drmilan_

Upravo to vizuelno mi i nije (nešto) ovaj novi a da ga napucam sa svime da ne bude (klot) koštaće me onda više nego što mogu da se pružim, a onda ce biti top,generalno mogao bih da uzmem i neku (osnovnu opremu) ali mi je puno para da se zarobljavam

A opet polovan moraće ti neki servisi itd,a ,kao što reče @z ivan nov je nov,garancija i znam kad šta ide 

Jao sad imam pometnju u glavi a sutra idem da gledam.joooj sad ste me stavili u nedoumicu veliku hahahahahaha

Ejj javljam se sutra šta sam napravio ceo dan razmišljam  glava me boli hahahhaha

Pa ćemo.videti kakva je situacija i sta ce biti

Hvala na savetu svima

Sutra javljam šta je bilo

Želja mi je oduvek bila Gs ,tako da necu odustati od njega,samo cemo videti da li nov ili polovan

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Ako se odlucis za polovan:

Motor kupujes od ovlascenog dilera

Obicno oni isporucuju motor sa vec uradjenim servisom

Ako po servisnoj knjizici kilometraza zahteva i stelovanje ventila,zamenu svih tecnosti i jos sto sta,trazi da i to urade

I na polovne motore ,bar u Italiji,dobijas garanciju na,minimum,6 meseci (motor,menjac)

Uz neku doplatu moze se dobiti garancija na godinu dana cak i na lamelu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

-Polovan mnogo lepše izgleda.

-Novi je za moj ukus ružan.

-Biću subjektivan, na polovnom najverovatnije ne treba ništa da se dira osim osnovnog servisa(a možda je i to urađeno) neće mu ništa biti da ga voziš još koju hiljadu pa onda kad skupiš još novca-finansijski se stabilizuješ uradiš inspekciju (ipak je to ozbiljan motor i na 40000 verujem da je sve na svom mestu i da mu ne treba sem osnovnog servisa, ništa drugo) 

-Puno opreme.

-Kod novog je samo godište prednost ako tebi to nešto znači a opet u drugu ruku veliki minus za kratko vreme ćeš izgubiti dosta novca. Znaš i sam čim ga isteraš iz prodavnice dosta gubi na vrednosti, za dve sezone bi izgubio dosta na vrednosti ukoliko bi želeo da ga menjaš.....

- moj glas za polovnog duže će držati tu cenu i manje ćeš izgubiti kad ga budeš jednog dana prodavao.

Ne znam da li tu postoji opcija da probaš da spustiš cenu polovnom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Ljungby /Sweden
  • Motocikl: BMW F800 GS/BMW R 1250GS HP

@balkanlover70 da da motor je u ovlašćenom prodajnom centru nije od (privatnog lica) privatno lice ga je tu ostavilo tj menjalo za novo npr.

Oni uvek ovde odrade proveru motora,i servis(ulje i filteri) kad se daje novom vlasniku bilo da je auto ili motor,zavisno od prodajne kuće neka daje 3m garancije,a neka 6m individualno je (na motor i menjac)

To me i odbija @zoransm,jer se puno novca gubi na novom kad se uzme,ali opet je ono(novo je novo) makar i tomos bio...i ne razmišljaš niočemu

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Ljungby /Sweden
  • Motocikl: BMW F800 GS/BMW R 1250GS HP

Moja najveća briga za ovaj (polovan) više sam zaintrigiran za njega.

Pošto do sada nisam imao Gs-a i bukvalno (ništa ne znam o njemu) 

Kakav je Agregat,koliko prelaze

Kakvi su za održavanje

I koje su im mane na šta da obratim paznju.

Ako tu moze neko da mi pomogne bio bih mu zahvalan 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Ako mozes probaj oba i sam donesi sud.

Licno bih izmedju f800 i f750 izabrao f800, jedina prednost novog je led far, ruzniji ali bolje osvetljava. Ali to je licno.
Prelaze mnogo, uglavnom >100k km pre vecih servisa, pogledaj i sam po specijalizovanim forumima, a ima i svoj odeljak na advrider.

Tamo ces naci i preciznije podatke o manama i servisnim intervalima, mada je kolega @z ivan napisao gore.

Pre svega, pokusaj da probas oba :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4641 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

F750 je dosta niži od f800 . Manji prednji točak i kraći hod ogibljenja.

Glas razuma za f800 sa pravim koferima , manje para i 8ks više  :zdravo:

 

ima na netu tip presao 500 000km sa f800gs :)

 

 

Ako nije menjan lanac onda je pri kraju...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6685 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

F750 je naslednik F 650. Znači nižih specifikacija od F800. 

 

Za kilometražu nema brige. Kakav bi to motor bio kad bi trajao 40000 a to su tri dobre sezone. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

Pa ti si vec izabrao u svojoj glavi! Samo tražiš od nas potvrdu da se nisi nešto preracunao. 

Sto se tice agregata f800 prelazi dosta i veoma su izdržljive mašine, tu nema greške. Ja ne planiram da se odrekne svog. 

 

Za nove nemam pojima, negde sam na nemačkim forumima pročitao da je bmw preselio proizvodnju delova za motor u Kinu pa su ljudi malo razočarani zbog toga. Ali to nije ništa ne znači pošto imaju svoju kontrolu kvaliteta. 

Sto se tice održavanja, lak je za održavanje,a cena je druga tema. Na svakih 10k km ili godinu dana radiš servis u zavisnosti šta prvo dodje i mašina će da radi ko sat. 

 

Za tvoju dodatnu računicu šta sam ja uradio od 40k do skoro 80k a sto je malo skuplje:

Lanac i lancanici

Kocioni diskovi 

Lanac u motoru _ nemam pojima kako se zove to mu je mana pošto se čuje kao da udara metal kad popuste neke sine 

Altenator_ od 2012 nema problem sa pregrevanjem

I sve ostale potrošne materijale da ne nabrajam gume, kocione plocice... 

 

Kažu da im je pumpa za gorivo problematicna ali ja još nemam taj problem. 

 

Problem sa kojim ces se susresti u Švedskoj isto kao i ja u Austriji je da se delovi ne popravljaju nego se obično menja za nov komplet što je jako skupo ali to važi za sve marke. 

 

Ovde postoji opcija da odvezes vozilo do auto moto saveza na procenu čisto da čuješ stručno mišljenje šta je pri kraju i šta te očekuje u buducnosti. Ali za to moraš da planiraš da uzmeš vozilo na skoro ceo dan i da rezervišes termin unapred. Vidi da li to postoji kod tebe isto. 

 

Ako još treba pomoći oko modela koji si u svojoj glavi izabrao slobodno se javi. 

 

Pozdrav 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 4 minuta, drmilan_ je napisao:

Mislim da su ti svi sad potvrdili tvoju odluku o polovnom

.... Osim mene! Moj stav je da kupi motor, ne kofere! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

da ja imam model 201`4,

toplo ti savetujem, razlozi: malo si krupniji, udobniji je, veci rezervoar, izgleda mnogo veci no sto je u stari,..

sta god da odlucis srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2378 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
11 minutes ago, WoodyRider said:

.... Osim mene! Moj stav je da kupi motor, ne kofere! 

Motor i kupuje, ovo mu dodje pride.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ja sam isto uvek pre za novo, ali ovde to nije slucaj.

 

F800gs je superioriniji motor, 100% BMW, pored toga sto ima vise opreme, ima i zicane felne. F750gs je za klasu ispod, i plus se agregat radi u Kini (tako sam procitao na engleskom forumu kad sam ih ja merkao).

 

Ja da sam na tvom mestu, uzeo bih F800GS. Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja