Jump to content

Moto Zajednica

BMW F800 GS NOVI ILI STARIJI MODEL

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Veternik
  • Motocikl: BMW R1100S, F800 GS.
On 23.7.2020. at 13:00, StefanV je napisao:

Ooo kolega čestitam,neka te služi i da budes zadovoljan kao i ja :BMW2:,moze li se čuti nesto vise o motoru ? 

2011 godište, 57000 km. Prezadovoljan. Posle mog R1100S-a kao da vozim bicikl. :sampion:. Ovo mi je bila i želja. :jee5:Našao ga preko foruma zahvaljujući @drmilan_u i @Zema koji je objavio prodaju. Danas pao prvi krug sa kumom @ZoraNS - NS, Sremska Mitrovica, Ruma, Inđija, NS. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x

pozdrav ljudi, cestitke na motorima... imam par pitanja pa kada uhvatite vremena javite :)

koja je visina sjedista i koliko ste vi visoki? ja sam 192 cm i inseam je 36", ali nisam imao priliku sjesti na f800GS

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Ljungby /Sweden
  • Motocikl: BMW F800 GS/BMW R 1250GS HP

Pazi ja sam visok oko 195cm,negde budem 196cm a negde 194cm , tako da ono,i imam 118kg visok i krupan,meni je motor ali baš baš (po meri) a za visinu sedista.,to cu ti javiti kad dodjem s posla kuci :BMW2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Veternik
  • Motocikl: BMW R1100S, F800 GS.

@r_faruk    Moja malenkost 118kg i 189cm i kada sednem stopala ravno na zemlji kolena laganao savijena. Kada sam na nogama sic mi dođe tačno do dupeta. 

 

https://bikez.com/motorcycles/bmw_f_800_gs_2011.php

 

Physical measures and capacities
Dry weight: 185.0 kg (407.9 pounds)
Weight incl. oil, gas, etc: 207.0 kg (456.4 pounds)
Power/weight ratio: 0.4566 HP/kg
Seat height: 880 mm (34.6 inches) If adjustable, lowest setting.
Overall height: 1350 mm (53.1 inches)
Overall length: 2320 mm (91.3 inches)
Overall width: 945 mm (37.2 inches)
Wheelbase: 1578 mm (62.1 inches)
Fuel capacity: 16.00 litres (4.23 gallons)
Reserve fuel capacity: 4.00 litres (1.06 gallons)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Ljungby /Sweden
  • Motocikl: BMW F800 GS/BMW R 1250GS HP

Pa tako manje vise je i meni,ja sam ispucao motor malo na amortizeru tačnije msm da da sam do kraja :givemebeer:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x

Hvala na odgovorima ;) volio bih naci neki motor koji ima veliki razmak izmedju sjedista i fuzastera.... sacekacu jos sezonu-dvije pa idem u malo ozbiljniju potragu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Sweden
  • Motocikl: BMW R1250RS
On 7/25/2020 at 5:39 PM, Grasko.car said:

Moze li jedno off pitanje.....

 

Kako se tolerisu vozaci motora u Svedskoj....da li vas hvata radar ako prekoracite brzinu, i da li mozete da parkirate motor bilo gde na trotoaru ili vaze ista pravila kao i za vozace automobila....

 

 

Evo da ti ja pokusam odgovoriti na pitanje.  Policija je ovdje nekako manje osjetljiva na motore nego na automobile ali za prevelike brzine svakako reaguju.  Kamere koje su postavljene na cesti reaguju ali ti ne mogu nista jer se kaznjava vozac a ne vlasnik a posto je vozac vise manje maskiran nema dokaza da si to ti. Mada se vecina pridrzava ogranicenja gdje su smjestene kamere jer ako primjete da krsimo pravila ko zna sta ce biti u stanju da smisle, boje ne izazivati srecu. Sto se tice parkiranja postoje parkinzi za motore  u vise manje svim mjestima i tu je parkirnje besplatno. Parkiranje na mjestu za automobile je dozvoljeno ali se placa i cijena je ista kao za auto. Za trotoare zavisi, ja nekada parkiram ispred kafica i sjedim na terasi, nikada nisam imao problem, par puta je policija prosla bez reakcije. Eto ukratko. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 953 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Kolega kupio,velim da probam ii normalno meni je previsok,ja imam 1,70m .  koje su mogućnosti spuštanja istog,znam za sic,ima li još nešto a da se ne poremeti fizika motora,upravljivost,i slično !?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Pozdrav, imam GSR 600 i razmisljam da kupim F700 GS. Nasao sam neke 2014 godiste, nizak sam i malo koji motor mogu da vozim (170 cm), a ne volim trkalice. Sa GSR Suzanom sam bio prezadovoljan, bas sam se navozao po Srbiji, Bih... 2x Rumunija. Da li neko moze da mi napise nesto o F700 GS, da li je lak za voznju, kakav je osecaj kod ubrzanja, da li lako vuce dvoje... Znam da je sve to individualno, ali mozda ima neko ko je vozio nesto slicno pre njega pa me zanimaju utisci jer ne znam bas nikoga da ga ima i da mogu da probam pre kupovine. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 370 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Imao sam prilike da sednem i provoza GS 700, do duše samo jednom i to kratko. Visina ti neće biti problem, a mislim ni težina, možda je subjektivno jer posle Versys-a hiljadarke meni je kao bicikla. Ustvari mnogo se lepo vozi. Snaga za jednog putnika sasvim ok, a za dvoje šta znam, moraš probati. Vlasnik mi je pomenuo potrošnju, iskreno zaboravio sam tačno, ali se sećam da je mala. Naravno to uvek zavisi od stila vožnje i opterećenja. Nisam ti mnogo pomogao ali ovako na prvu imaš bar neku informaciju.

Promenio član shlem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja