Jump to content

Moto Zajednica

Šira 50-50 zadnja guma - da ili ne

Recommended Posts

  • Drug član, 1460 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Zdravo enduraši,

 

odlučio sam da za Yamahu xt660z u nekom trenutku uzmem set Mitas E07 guma. Deklarisane su kao 50 - 50, ja tako od prilike i vozim a s obzirom na sve druge okolnosti mislim da će mi ove gume skroz odgovarati:
mitas-e-07-575x575.jpg?la=en

 

Najrađe bi ih uzeo u standardnoj dimenziji  za ovaj motor - 130/80 R17 - ali trenutno ih nema u prodaji. Ponuđena mi je 140/80 R17. Koliko sam video - staje bez problema.

 

Nemam iskustva vezano za ovo - pa bih voleo da čujem vaša: koje su prednosti i mane šire gume ovakvog tipa - na asfaltu i na off-u ? Hoće li se uopšte osetiti neka velika razlika ? Po slikama vidim da ova guma ima dosta "ravan" profil što je verovatno izraženije na široj gumi. Kako to utiče na stabilnost u krivinama ?

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Enduro

Mislim da nećeš osetiti bitnu razliku. Ja sam ih vozio na Africi u obe dimenzije i nisam imao problema. Gume su sasvim OK za 50/50 tretman, mada sam ja više voleo E09. Dokle god izbegaš blato nema problema. Jedino možda da razmisliš da kombinuješ neku dugu, sa čepovima, napred koja bi bolje držala prednji kraj na off-u, ali nije nužno ako ne voziš off u reli modu. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja