Jump to content

Moto Zajednica

Izrada fuzastera (nogostupi, footpegs) u Srbiji

Recommended Posts

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Pozdrav svima,

 

zanima me da li znate da neko kod nas pravi ili može da napravi fuzastere po narudžbini ?


Konkretno - potrebni su mi veći fuzasteri za XT660Z - 80x55mm i spušteni za recimo 30 - 40 mm. Nešto ovg tipa:
 

SAM_8865_zps428e9cea.jpg
S155.PHOTOBUCKET.COM

bosley1980 uploaded this image to 'XTZ 750 Super Tenere'. See the album on Photobucket.

XTZ_lo_zps973990f4.png

 

Postoji ovaj lik u bosley u Češkoj koji se baš specializovao za ovo, ali predpostavljam da je slanje dosta skupo i komplikovano, ako je i moguće.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Društvo, da ne otvaram novu temu - pitaću ovde:
kako je najbolje da neko iz inostranstva pošalje paket - da bi se što manje platila ( ili možda i izbegla ) carina i porez ?

Nisam uspeo da nađem drugo rešenje za nogostupe, pa ozbiljno razmišljam da naručim od ovog lika iz Češke, iako je dosta skupo kada se uzme u obzir i poštarina.
On to šalje kao privatno lice, do sada nisam imao iskustva sa tim, pa se pitam da li može da pošalje kao poklon ili tako nešto. Kakva su vaša iskustva ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Величина, тежина, вредност робе, врста пошиљке, пошиљалац и прималац. Чак и начин паковања, врста омота. Све се то гледа. 

 

У принципу, не би требало да имаш проблема са тим, нису ни тешки ни гломазни, да привуку пажњу. Ако шаље препоручено, безбедније је, са приличном сигурношћу знаш где је. 

А ако пошаље обично, онда немаш појма ништа док не позвони поштар, али је плус што је поштарина мања доста, па можда не подлегне царинском прегледу. 

 

 

Само опште информације могу да дам јер припадаш другој царини (Ниш) и немам појма какве су прилике тамо, шта царине, а са чиме се не зезају. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
pre 30 minuta, antir3ality je napisao:

Društvo, da ne otvaram novu temu - pitaću ovde:
kako je najbolje da neko iz inostranstva pošalje paket - da bi se što manje platila ( ili možda i izbegla ) carina i porez ?

Nisam uspeo da nađem drugo rešenje za nogostupe, pa ozbiljno razmišljam da naručim od ovog lika iz Češke, iako je dosta skupo kada se uzme u obzir i poštarina.
On to šalje kao privatno lice, do sada nisam imao iskustva sa tim, pa se pitam da li može da pošalje kao poklon ili tako nešto. Kakva su vaša iskustva ?

To je mala posiljka, ne mora da salje u kutiji, meni fuzasteri sa eBaya stizu u obicnoj kesici kao sto ima nas post express i nikad mi nisu ni otvorili  ni carinili, a narucila sam 5-6 puta do sada.

Nije sve za mene, za drugare, majke mi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Hvala svima na brzim odgovorima !

Šalje preporučeno, neki EMS Fast, kaže da bi trebalo oko 30 - 35 evra da bude poštarina. Predložio da stavi da je u pitanju poklon.
U svakom slučaju, naručiću, pa ćemo videti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Хахахаха!! Уканалио те! Хахахха! 

Знаш да и поштарина улази у суму за царињење? Е, па нађе ону најскупљу! :)

ЕМС је Пост експрес за иностранство, то иде на царину, нема Бога да не погледају. Е, сада, да ли ће царинити...

 

Не знам, али највећи део онога што уђе у царински одељак код нас, буде оцарињено. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Pa nisam još naručio. Ove opcije imam za slanje:

3) TNT / FedEx economy 5-7 days  = 1000CZK / 1kg 

4) via POST OFFICE = 800CZK EMS FAST

5) via POST OFFICE = 600CZK PRIORITY MAIL

Pa sam mislio da uzmem taj EMS , zbog toga što navodno brže stiže. Ili možda bolje ovaj priority mail, predpostavljam da je to obična preporučena pošiljka (pitam se da li i ona može da se prati)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Верујем да је препоручена пошиљка у питању. 

То је ок. Пробај да ти напише да је коришћена ствар, можда помогне. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Priority mail ti dolazi za oko nedelju dana, manja je sansa da ce ici na otvaranje, a i postarina je manja, pa je moja preporuka da uzmes nju.

Svakako se i za priority mail dodeljuje tracking number, pa mozes ispratiti gde je posiljka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Samo da se zahvalim svima na informacijama. Fuzasteri su stigli, i jako sam zadovoljan izradom, stvarno izgledaju dobro i jako. Koristio sam priority mail, zaista je stiglo za nedelju dana što me prijatno iznenadilo. Pisalo je na pošiljci da je poklon, i dodatno sam platio samo 300 kinti.

Evo kako izgledaju fuzasteri:

0-02-0a-4cbea1f31337400e283df80535a4837addda36c030312472039929fb78ca9bcc_1c6d9dce83c7f4.thumb.jpg.c7f689eb8d4f3c2695114a60ae7d80f5.jpg0-02-0a-89812ab9e509b602ba5515886c378f5a81cde6dce0a53dcd95a9d682ffa780ea_1c6d9dce83aa73.thumb.jpg.e40551599659005e06c990d9251545d3.jpg

 

Inače - ako nekom zatreba nešto slično - ovaj lik iz češke , Radan ( https://www.facebook.com/Bosleys-Pegs-1329344163774808 ) - ima moju preporuku.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Fuzasteri oko 80 evra što je još i ok, ali i 35 evra slanje. Tako da ispada 115 ukupno - što je već puno.

Ali važno mi je da sam konačno rešio to. Nikako nisam mogao da nađem nekog da napravi, a sa alija su puno poskupeli zbog poštarina 50 - 60 evra bi mi izašli oni obični ravni aluminijumski, pa onda plus prepravljanje / spuštanje a i pitanje je koliko bi jako to bilo na kraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Inače, baš me oduševio ovaj dečko kakvu je priču napravio. Napravio prvo za sebe, pa za prijatelje, pa se pročulo po nekom forumu - i sada kaže da jedva stiže da odradi sve narudžbine, isporučuje po celom svetu i sve to bez ikakve  placene reklame, samo forum i fb.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Hvala kolega, ja sam resio problem sa pegovima, ali možda će zatrebati opet u budućnosti. Pozdrav
(video sam post još kad si pisao, ali zaboravio da odgovorim, tek sam sad primetio :))

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja