Jump to content

Moto Zajednica

Jedno noob pitanje

Recommended Posts

  • Drug član, 4345 postova
Vraceno sve na mesto.. Osovina bila zategnuta dobro prosto ne znam kako su se spaneri pomerili.. Sad bi trebalo da je sve ok. Ne osecam da tocak leluja tako da se valjda nista nije ispomeralo. Hvala ljudi na savetima..

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk


Померили су се док је осовина стезана.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
12 hours ago, ivica744 said:

Slikaj ti to ponovo da vidimo da li su obe strane podjednako zategnute

Slikacu samo malo da se popravi ovo djubre od vremena. Mada covek nije pomerao nista osim sto je malo popustio osovinu pomerio spaner i zategao ponovo. Naravno prvo jednu pa drugu stranu tako da se tocak nije pomerao. Ne osecam da tocak leluja pa kapiram da je ok.

 

12 hours ago, el classico said:

Namaza li ti bolan taj suvi lanac???

Vozim motor, nisam bajker.

:D nisam jos.. Samo da se malo popravi vreme pa cu ga ocistiti i podmazati. Nije bio ovakav kada sam krenuo iz Beograda ali je valjda 200km voznje po kisi spralo sve sa njega. Neka sugestija sta je najbolje da koristim za podmazivanje?

 

12 hours ago, Krokodilo said:

Померили су се док је осовина стезана.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Pa cini mi se da nije bilo tako kada sam krenuo iz Beograda. Primetio bih ranije da je bilo tako. Meni je jedino logicno da se ispomeralo zbog loseg puta. Kada ga je covek vracao matice na osovinama su bile pritegnute tako da se nije nista olabavilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Овај део са друге стране недостаје.0a23d3ab6db85e524e55063c42e31a37.jpg&key=d1066cef76d1736058da88c9dd92c6fb22bc153bc1378a1839d2954ed35cd197

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Ali taj "poklopac" ima žljeb i kad se našpanuje lanac ne bi ni teoretski trebalo da ispadne.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
1 hour ago, Krokodilo said:

Овај део са друге стране недостаје.emoji41.png0a23d3ab6db85e524e55063c42e31a37.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Da primetio sam. Mislio sam da je to normalno :)

 

41 minutes ago, BaneVuk58 said:

Ali taj "poklopac" ima žljeb i kad se našpanuje lanac ne bi ni teoretski trebalo da ispadne. emoji3480.pngemoji3480.pngemoji3480.png

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Poklopac je ravan sa zadnje strane. Nema nikakvog zljeba bar koliko sam ja video. Vidim da ima po jednu rupicu gore i dole u koje verovatno moze da se ubace neki srafovi koji ce spreciti pomeranje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
12 minutes ago, BaneVuk58 said:

Koji je to motor. Baš me nervira

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Honda CBF500

 

 

@Krokodilo Ipak ne nedostaje :) sad pogledah po netu i vidim da i na drugima fali takodje. Izgleda da je fabricki tako. Ili svima zaborave u jednom momentu da vrate :D

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

@DeusExMachina, ovo je osnovna stvar...

kao sto su kolege vec nekoliko puta pomenule... verovatno osovina nije bila zategnuta na odgovarajuci nM i to je to... naleteo si na rupu, i to je to...

stavi ga na stender, pa pogledaj od nazad, da li je u osi...

u svakom slucaju, popusti osovinu, popusti kontra matice, vrati sve na mesto i sklopi...

 

Sto se tice podmazivanja lanca, mozes da napravis sam oiler, mozes da ubacis i elektroniku, a mogu i ja da ti napravim i prodam integrisani sklop:
Quickshifter + oiler + voltmetar

 

a mogu i samo oiler...

:)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Poklopac je ravan sa zadnje strane. Nema nikakvog zljeba bar koliko sam ja video. Vidim da ima po jednu rupicu gore i dole u koje verovatno moze da se ubace neki srafovi koji ce spreciti pomeranje.
 
И шта теби личи логичније, виљушка да завршава равним или испакнутим делом?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Honda CBF500
 
 
@Krokodilo Ipak ne nedostaje  sad pogledah po netu i vidim da i na drugima fali takodje. Izgleda da je fabricki tako. Ili svima zaborave u jednom momentu da vrate
 
И ипак недостаје, лимени део је репер по коме читаш зарезе за орјентацију обележене на виљушци.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
13 hours ago, Krokodilo said:

И шта теби личи логичније, виљушка да завршава равним или испакнутим делом?emoji6.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Jasno je da bi bilo logicnije da je obrnuto. Problem je i da okrenes poklopac na drugu stranu opet ne bi upao kako treba i ne bi sprecio pomeranje u slucaju da matica i kontra matica nisu dovoljno stegnute. Ako pogledas malo bolje slike iznad videces i sam da se nista ne bi postiglo i da su stavljene obrnuto. U ostalom na svakoj drugoj Hondi CBF500 je okrenuto isto ovako tako da ne verujem da je postavljeno naopako. Evo ti npr sa oglasa jedna na kojoj je isto kao i kod mene:

image.png.cda1a6184dcbbc32ad8e1120582e35b0.png

 

10 hours ago, Krokodilo said:

И ипак недостаје, лимени део је репер по коме читаш зарезе за орјентацију обележене на виљушци.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Logicno je i meni da ima sa obe strane ali kao sto rekoh vidim i da na drugim nedostaje:

 

Honda 1.jpg

Honda 2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 1 sat, DeusExMachina je napisao:

Evo kakvo je sad stanje:7f422aa377c5484801b4460177b9bc6c.jpgb0c3d24ba93dba4598a07adea1f1fd76.jpg

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 

Koliko vidim to je sad u redu.Da bi znao za ubuduce,osovinu tocka blago zavrnes,one matice na poklopcima dotezes tako da crtice budu podjednake na levoj i desnoj strani i onda bodro stegnes osovinu tocka.Prvo radis levu stranu da bi odredio zategnutost lanca.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja