Jump to content

Moto Zajednica

Podkapa

Recommended Posts

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Meni je teško da dišem kroz podkapu. Da li je moguće da to nikome nije problem?


Kakva ti je to potkapa bolan???



Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Meni je teško da dišem kroz podkapu. Da li je moguće da to nikome nije problem?
Kako onda nosiš zaštitnu masku? To je otprilike isti osećaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Da, to je potpuno isti osećaj. Pa, iskren da budem, zaštitnu masku ne nosim. Gradski prevoz ne koristim a masku stavljam samo na mestima gde ne bih mogao da uđem bez nje a to su retke situacije. Danas sam svratio do banke pa sam morao da stavim pamučnu masku koja mi stoji u kolima i samo što se nisam ugušio. Još sam je stavio onako labavo, fore radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Podkapa samo kad je hladno, po vrućini mi nepodnošljivo da je nosim,još više se znojim i kosa mi se ućeba na dužim turama, lepše mi bez podkape

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Zimi nosim i to onu što se spušta preko vrata pa sve do prsa, odlična stvar.

 

Leti me nervira vrućina i od same kacige, otvaram vizir gde god je moguće, a kamol još nešto ispod da navučem.

 

Valjda se po glavi ne znojim mnogo tako da, verovali ili ne, uopšte mi se ne usmrdi kaciga. Reda radi skinem pa operem postavu jednom u dva meseca, čisto da je malo osvežim da miriše i to je to.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Kakva crna potkapa po vrućini :staa2: kolabirao bi momentalno, nosim je samo kad je hladno, uvek mi je u džepu i leti je nosim samo oko vrata kao bandanu

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja uvek nosim kad vozim. Najviše zbog kose. Vezem kosu,pa potkapu,pa jaknu preko svega. 2km bez potkape treba mi sat vremena da razmrsim kosu.

Imam dve. Onu klasičnu iz Luisa i nju nosim kad je vrućina. Kad je zima samo dodam drugu koju stavim oko vrata i navucem preko brade. Uvek nosim jednu-dve u rezervi. Za ne daj Bože. 

Inače,nije loše da znamo da je potkapa,a ne podkapa. To se možda u izgovoru i ne razlikuje,ali ako želimo da napišemo pravilno lepo je da znamo.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Otkad sam kupila novu kacigu, 90% vremena nosim i potkapu. Skroz pamucne izbegavam jer kaciga preko njih ne sklizne glatko a i sporije se suse od sintetickih. Najvise mi odgovara ixs potkapa, pa kome treba i u prilici je da kupi - preporucujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, Savan said:

Meni je odlična i ona iz Lidla


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Meni nekako steze usi. Nosim pamucnu staru neku, dok gospodja ne nosi nista. Toplo joj

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Meni ta potkapa više služi upravo iz tog raLoga, da stegne uši dok navlacim kacigu kako se uši ne bi preklopile i polomile. I ovako mi je jedno u raskoraku default_1oda.gif

 

A svakako ta tanka iz Lidla je klizeća pa mogu knap kacigu komotno da navucem. Sto se tiče znojenja...to samo kad guram motor a da kucnem u drvo zadnjih par godina me taj maler nije snašao.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Sve ove godine otkako vozim motor, ne mogu da zamisli sebe da stavim kacigu bez podkape, zimi i leti svejedno, iako sam celav, mnogo lakse legne kaciga na glavu sa njom, pritom je uvucem u kragnu i nema da duva za vrat, eventualno da uleti neka buba, pcela i sl...Nosim iskljucivo one sa dve rupe za oci jer se lakse namesti, ona sa jednom se uvrne ko gace...Godinama ih kupujem od kolege Lakija po nekoj smesnoj ceni, 300-350 din, zaboravih sad kolko tacno, uzmem po 4-5 kom i miran sam dugo, pamucne su, lako se peru u masini i suse za par sati, nikakvih problema nemam sa disanjem kroz njih, mnogo lakse nego pod maskom...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

I ja sam prosle godine kupio u Lidlu potkapu, a aktivni ves u Sarajevu, neka radnja sportske opreme, ne secam se... Po hladnom vremenu sam je stalno nosio, stvarno je dobra za navlacenje kacige. Medjutim, sada, leti, ne mogu. Toliko mi smeta da mi stvara nervozu, nelagodu. Nisam se navikkao da je nosim po toplom vremenu. A kaciga mi je zato unutra katastrofa ! Vec je prana nekoliko puta, sundjeri se raspali, ne znam da li da menjam postavu ili kacigu. Za dobru kacigu treba dobra cifra da se izdvoji, ali...

Mozda bih pre sredio ovu svoju, neka Givi modularna sa naocarima, ne znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
On 13.7.2020. at 17:56, BokyBoy je napisao:

Sve ove godine otkako vozim motor, ne mogu da zamisli sebe da stavim kacigu bez podkape, zimi i leti svejedno, iako sam celav, mnogo lakse legne kaciga na glavu sa njom, pritom je uvucem u kragnu i nema da duva za vrat, eventualno da uleti neka buba, pcela i sl...Nosim iskljucivo one sa dve rupe za oci jer se lakse namesti, ona sa jednom se uvrne ko gace...Godinama ih kupujem od kolege Lakija po nekoj smesnoj ceni, 300-350 din, zaboravih sad kolko tacno, uzmem po 4-5 kom i miran sam dugo, pamucne su, lako se peru u masini i suse za par sati, nikakvih problema nemam sa disanjem kroz njih, mnogo lakse nego pod maskom...

 

300 din su kod mene pamucne potkape, a ne 350

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

kako potkapa na majicu da mi viri ispod kacige ko nezdrav

samo zimi

isto pamucna dva otvora samo za oci

isto kod kolege laki vladana

inace je najpovoljniji sto se tice svega

jos sam ga iscimao dok je spavao i nesto je bio gripozan ali kul tip

ispostovao sve maksimalno

pravi kolega

sve preporuke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
Pre 6 sati, Zuba87 je napisao:

Постоји јакна и за лето, а не само зимска, те не ландара ништа :)

Tako je, mesh jakna sa full protektorima I na +35, nikada majica kratak rukav, jezim se od toga... :jok:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

U mom slučaju potkapa obavezno i uvek. Bez obzira na kvalitetnu unutrašnjost kacige koja je antibakteriološka, periva, lako se skida... ne mogu da zamislim kacigu na glavi bez potkape. Pored svega što su kolege već navele, dodao bih da u mom slučaju potkapa mora da bude pamučna jer ništa sintetičko na sebi ne podnosim.

 

Osim toga baš vodim računa kako je odrađen štep odnosno sastav na samoj potkapi koji skoro uvek ide po samoj sredini. Moguće da ljudi sa dužom kosom nemaju problema ali taj sastav pod pritiskom kacige zna fino da nažulja prilikom dužih vožnji. Takođe, taj štep ostavlja "ožiljak" preko celog čela i glave koji nakon skidanja kacige i potkape stoji još fin vremenski period. Zbog previše velikog i grubog štepa imam nekoliko modela potkapa koje ne nosim uopšte ili kad baš moram nosim ih preokrenute.

 

Evo nekoliko varijanti koje izbegavam i jedne koja je ok.

 

   

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

Da navučem kacigu na glavu bez potkape, isto mi je kao da obučem farmerke bez gaća, da 'prostite na banalnosti. 

Po ovim vrućinama kad se oznojim kao bizon, potkapa kao iz vode, a kaciga suva kao barut, ne moram da je perkam svaki čas...milina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Za nas sa dugom kosom, potkapa je zakon. Prvo, ne strce pramenovi na sve strane, ne ulaze dlake u oci, nos, usta, ne golicaju po licu...a i lakse se navlaci kaciga. Jedino je za letnje voznje bitno poneti nekoliko kaciga jer nema niceg goreg od kratkih pauza i izbora izmedju navlacenja znojave potkape ili kacige bez potkape jer je ova vlazna.

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
Pre 4 sati, Zuba87 je napisao:

Можда је лакше, а претпостављам и да мање места заузима, ако понесемо више поткапа? :)

Ahahahaha, kakav lapsus! Na to sam mislila, naravno. :) Hvala ti za ukazivanje na propust. Mada, ko zna...nekom mozda silni koferi prazni pa moze i po nekoliko kaciga da ponese :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja