Jump to content

Moto Zajednica

vožnja motora u Grčkoj

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova

Da objasnim situaciju koju planiram da ostvarim ukoliko je moguće. Naime imam stan u Grčkoj malo udaljen od Soluna i u situacijama kada ne bih išao motorom na more, već kolima, uzeo bih neki skuter da vozim tamo. Mogućnost da tamo kupim skuter ne postoji osim na tuđe ime, ali to nikad ne bih uradio jer ja to prvi za nekog ne bih uradio, jbg stvar principa nekih. E sad, ne bih da rentiram jer mi se to ne isplati, već bih kupio ovde jedan i prevezao u kolima do tamo i kasnije vratio u Srbiju na registraciju. E sad idu pitanja... Da li je to moguće uopšte? Koliko je ograničenje u kubikaži za vožnju skutera na B kategoriju (potrebno zbog oca jer ja već, razume se imam A kategoriju)? Da li je uopšte moguće prevesti neki manji skuter preko granice bez nekih posebnih papira (imam veliki auto pa bih ga stavio u gepek)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Zeleni karton kapiram treba samo za MAkedoniju, a tamo sigurno necu da ga vozim...  Nešto ne verujem da bi me grci cimali tamo jer svakako i ovde uvek nosim kacigu, ali sam prelazak granice mi je problematičan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Pa registruješ ga ovde i tamo ga prevezeš na naše table i voziš. Ne možeš tamo voziti neregistrovan motor. Na B kategoriju možeš AM1, a to je 49ccm. Cvaje idu bolje, ali 4T manje troši i nema zezanja sa mešavinom, pa biraj šta ti je draže

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Naravno to sam i planirao da ga prevozim jednom godišnje zbog registracije. Vozio sam ja dugo 50 kubika ali 2T samo, tako da bih verovatno takav neki uzeo, ali videcu sta ide najbrze jer imam deo magistrale oko Solunskog aerodroma pa ne bi bilo lose da je malo brzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

AM1 varijante su spoooore. Jedino da ga kituješ na 72ccm, a registruješ na 49ccm

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 5 sati, njerkan je napisao:

Naravno to sam i planirao da ga prevozim jednom godišnje zbog registracije. Vozio sam ja dugo 50 kubika ali 2T samo, tako da bih verovatno takav neki uzeo, ali videcu sta ide najbrze jer imam deo magistrale oko Solunskog aerodroma pa ne bi bilo lose da je malo brzi.

kolko znam minimalna brzina kojom moraju da se kreću vozila na autoputu je 60 km pa zato mopedima nije dozvoljeno da idu autoputem.Vozeći skutere do 50 ccm po grčkoj  sam shvatio da ona ograničenja do 45 na sat ne postoje i da su svi legalno odblokirani.Možda grešim il i je to ranie bilo.Grci voze ko sumanuti svim onim autoputevima oko i kroz solun pa se se tu nekom sporom mašinom ne treba voziti naročito što ima i brda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ima 50-ki dvotaktnih koje idu 70 bez problema, mada bih ja pre 4t mašinu sa Naraku kitom od bar 72ccm

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Zavisi od konkretnog slučaja. Konkretno za Kymco Agility 16+ (GY6) nema nikakvih problema, jer 50ccm i 125ccm imaju iste ležajeve, tako da ide to bez ikakvih problema. Naravno izmenjaju se i opruge kvačila, da ne bude u prevelikim obrtajima. Mada taj Agility teško da će da stane u gepek, jedino ako je kombi u pitanju

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nebrojeno puta sam na autoputu sretao nemačka vozila ( kamperi )koja su nosili mopede, a i veće motore sa sobom u grčku. Jednom sam video da čak nose mali avion na prikolici za šlepovanje ( skinuli mu krila i stavili ih na prikolicu pored aviona.  Mislim da bi tebi najviše odgovaralo da nabaviš neku dobru zoljicu il neki skuter od 50 ccm koji je registrovan po starom zakonu - trajno. Sa vlasnikom napraviš u AMSS međunarodno ovlašćenje da ti ga daje za put u Grčku, osiguraš ga i oteraš tamo, pa nek ti stalno tamo stoji. Kad se vraćaš poneseš samo saobraćajnu da bi produžio osiguranje za sledeću godinu. Pre nekih 12 godina sam ovde naleteo na dva belgijanca koji su sa dva Pežo Voga krenuli iz Belgije za Atinu. ( taj Peugeot vogue je otprilike kao automatik ). Oba su bila neregistrovani jer se u Belgiji oni ne registruju. Prođoše celu evropu - niko ih nije dirao niti pravio probleme. Jedino su nazad imali nalepljene nalepnice sa oznakama države - Belgije . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
6 minutes ago, drumskalisica said:

Nebrojeno puta sam na autoputu sretao nemačka vozila ( kamperi )koja su nosili mopede, a i veće motore sa sobom u grčku. Jednom sam video da čak nose mali avion na prikolici za šlepovanje ( skinuli mu krila i stavili ih na prikolicu pored aviona.  Mislim da bi tebi najviše odgovaralo da nabaviš neku dobru zoljicu il neki skuter od 50 ccm koji je registrovan po starom zakonu - trajno. Sa vlasnikom napraviš u AMSS međunarodno ovlašćenje da ti ga daje za put u Grčku, osiguraš ga i oteraš tamo, pa nek ti stalno tamo stoji. Kad se vraćaš poneseš samo saobraćajnu da bi produžio osiguranje za sledeću godinu. Pre nekih 12 godina sam ovde naleteo na dva belgijanca koji su sa dva Pežo Voga krenuli iz Belgije za Atinu. ( taj Peugeot vogue je otprilike kao automatik ). Oba su bila neregistrovani jer se u Belgiji oni ne registruju. Prođoše celu evropu - niko ih nije dirao niti pravio probleme. Jedino su nazad imali nalepljene nalepnice sa oznakama države - Belgije . 

uh to je odlična ideja. Nisam znao kakva je situacija sa tim trajnim tablicama. Znam da su rekli da ce da ih menjaju. OVo je mozda najbolja stvar da uzmem SO tablice i ovlašćenje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa Grci verovatno nisu upućeni do detalja u to - verujem da bi prošlo ladno .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Ni ti niti bilo ko ko nema dozvolu za odredjenu kategoriju apsolutno nema nikakav problem sve do momenta kad se desi sranje/ kontak/ cukanje/ itd.

E tad si ga toliko nahebo (cak i ako nisi kriv) da u tezim slucajevima ni iz zatvora neces moci lako da izbegnes.

To je pod broj jedan. Ti nemas nikakvu dozvolu za dvotockas! ako sam dobro razumeo. Zato nemozes ni da iznajmis. Nisu oni da se zakopcavaju na ledja.

Pod broj dva: Ako nemas osiguranje priznato na teritoriji na kojoj vozis, cak i ako nisikriv, kriv si i odracete te da ti ni taj stan da ga prodas nece pomoci.

A ako imas stan u Grckoj na svoje ime ili ime zene, to je drugi par gaca.

A da, jel kod nas vise ne postoji trajna registracija od pre neku godinu?

Tako da sve legalno ti treba da te ne bi kostalo ko St. Peru kajgana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Strane tablice moze da vozi samo vlasnik,tako je kod nas pa i preko.Trajne bele tablice nevaze,vlasnici imaju obavezu da nabave zute.Osiguranje postoji i kod nas i preko.Svi ti Nemci sto dovoze svoje mopede na kamperima su verovatno vlasnici istih,jer imaju Nemacke tablice.A otac ima staru B kategoriju sa kojom moze da upravlja mopedom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
50 minutes ago, Bruno 68 said:

Ni ti niti bilo ko ko nema dozvolu za odredjenu kategoriju apsolutno nema nikakav problem sve do momenta kad se desi sranje/ kontak/ cukanje/ itd.

E tad si ga toliko nahebo (cak i ako nisi kriv) da u tezim slucajevima ni iz zatvora neces moci lako da izbegnes.

To je pod broj jedan. Ti nemas nikakvu dozvolu za dvotockas! ako sam dobro razumeo. Zato nemozes ni da iznajmis. Nisu oni da se zakopcavaju na ledja.

Pod broj dva: Ako nemas osiguranje priznato na teritoriji na kojoj vozis, cak i ako nisikriv, kriv si i odracete te da ti ni taj stan da ga prodas nece pomoci.

A ako imas stan u Grckoj na svoje ime ili ime zene, to je drugi par gaca.

A da, jel kod nas vise ne postoji trajna registracija od pre neku godinu?

Tako da sve legalno ti treba da te ne bi kostalo ko St. Peru kajgana.

Imam dozvolu za motor nisi shvatio, već 11 godina skoro. U Srbiji vozim Yamahu MT07. Ovo za osiguranje si 100% u pravu zato sam i postavio temu. Uopste ne zelim da budem nelegalan tamo, a necu da iznajmljujem skuter jer sam tamo mesec dana i vise godisnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
34 minutes ago, cezarpa said:

Strane tablice moze da vozi samo vlasnik,tako je kod nas pa i preko.Trajne bele tablice nevaze,vlasnici imaju obavezu da nabave zute.Osiguranje postoji i kod nas i preko.Svi ti Nemci sto dovoze svoje mopede na kamperima su verovatno vlasnici istih,jer imaju Nemacke tablice.A otac ima staru B kategoriju sa kojom moze da upravlja mopedom.

mislis da bih sa zutim tablicama na motoru registrovanom na moje ime bio 100% legalan? Ja ne verujem da ce Grci da me zaustavljaju, ali za slučaj neke saobraćajke....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ako imaš važeće osiguranje onda bi trebalo da si OK. Raspitaj se u AMSS

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

nase vazece tablice,vlasnistvo i registracija isto kao na automobilu,plus  nesto kao zeleni karton ili neko medjunarodno osiguranje koje traze grci.ako netraze jos bolje

moped je kao i neko drugo privatno vozilo kojim idemo u inostrnstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Normalno registrovan motor/skuter na naše table, odvezeš ga dole/odšlepaš/natovariš i voziš ga dole normalno. 

Ja sam prošle godine vozio XT-a u prikolici, da imamo za kampovanje i sve je bilo bez ikakvih komplikacija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
3 minutes ago, Prašinar said:

Da li makedonci traze zeleni karton za motor ako je na prikolici?

Ja sam bio izvadio, ali mi je makedonac na granici rekao da je bolje bilo da sam popio par piva.

Da idem ponovo, ne znam šta bi uradio...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Što bi imao zeleni karton ako motor ostaje na prikolici? Jedino u slučaju udesa, i oštećenja motora

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
58 minutes ago, Jozza said:

Što bi imao zeleni karton ako motor ostaje na prikolici? Jedino u slučaju udesa, i oštećenja motora

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 

Pa samo za taj slučaj se i uplaćuje/vadi osiguranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja