Jump to content

Moto Zajednica

Lambretta Srbija

Recommended Posts

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd

Zanima me vase misljenje o ovim “klasik” skuterima vidim da je Suzuki ovlasceni uvoznik istih i nude dobre uslove kupovine postoje verzije 50, 125 i 200 kubika ? 
Ono po cemu su posebne jeste izgled po meni nesto prelepo za grad. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd

Da najskuplja verzija je 4.000e sto i nije toliko strasno ako je uporedimo sa Vespom koja je najjeftinija 5.500e onda se za ovo moze reci da je povoljnija od Vespe sad kvalitet ne verujem da je nesto mnogo ispod Vespe ne znam zato pitam dal neko ima bilo kakvog iskustva ? 
Jer su za grad bukvalno savrsene :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Jeste tako ako gledaš najjače. Ali ako porediš najslabije od 50 ccm, onda je razlika samo 100 evra (2900 - 3000).

 

Mene konkretno zanima 125, ali to Piaggio ne uvozi u Srbiju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ovo je preskupo. Deluje zanimljivo ali se nisam raspitivao oko cena.
Može Beverly da se kupi ili Vespa u odličnom stanju ili PX200 za mnogo manje ili još 100 drugih varijanti itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pošto postavljača teme zanima mišljenje, ja ću da budem slobodan da iznesem svoje...

Prilično je tužna priča vezana za istorijat ove marke (originalno prozvod fabrike Innocenti), iako je imala svoj zlatni period posle drugog svetskog rata. Kao i Vespa (Piaggio), Lambretta je bila prvi, osnovni, nekada i jedini prevoz mnogim italijanskim porodicama.

Dobro...da sada ne udaram mnogo po nostalgiji, puno podataka može da se nađe na netu...od prvobitne ideje, kvaliteta i duše, slabo šta je ostalo.

Ova je marka, kao i brojne druge, pretvorena u namenski upakovan prozvod sa dalekog istoka...tako da je od prepoznatljivih stvari ostalo samo ime. Nisam 100% siguran jel' kinez ili mozda indijac (marku je nekada posedovala jedna ozbiljna indijska firma)...tek, ovo je sasvim sigurno brendiran prozvod. U tom smislu, bilo bi dobro malo istražiti, koga interesuje...pa ako nije baš bitno posedovati prevoz sa etiketom Lambretta, moguće je za manje para, pod drugim imenom, posedovati skoro pa identičan prevoz

 

p.s. kao posrednik u plasiranju ovih proizvoda u Evropi, pominje se austrijska firma "KSR-group"...istražiti.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
pre 4 minuta, pronto je napisao:

Pošto postavljača teme zanima mišljenje, ja ću da budem slobodan da iznesem svoje...

Prilično je tužna priča vezana za istorijat ove marke (originalno prozvod fabrike Innocenti), iako je imala svoj zlatni period posle drugog svetskog rata. Kao i Vespa (Piaggio), Lambretta je bila prvi, osnovni, nekada i jedini prevoz mnogim italijanskim porodicama.

Dobro...da sada ne udaram mnogo po nostalgiji, puno podataka može da se nađe na netu...od prvobitne ideje, kvaliteta i duše, slabo šta je ostalo.

Ova je marka, kao i brojne druge, pretvorena u namenski upakovan prozvod sa dalekog istoka...tako da je od prepoznatljivih stvari ostalo samo ime. Nisam 100% siguran jel' kinez ili mozda indijac (marku je nekada posedovala jedna ozbiljna indijska firma)...tek, ovo je sasvim sigurno brendiran prozvod. U tom smislu, bilo bi dobro malo istražiti, koga interesuje...pa ako nije baš bitno posedovati prevoz sa etiketom Lambretta, moguće je za manje para, pod drugim imenom, posedovati skoro pa identičan prevoz

 

p.s. kao posrednik u plasiranju ovih proizvoda u Evropi, pominje se austrijska firma "KSR-group"...istražiti.

 

Hvala puno, lepe informacije i svakako treba istraziti upravu si. 
Verovatno si upravu Kinezi su sve kupili sta su mogli, ovo mi lici na BMW skuter c600 i c650 sto koristi Kymco masine, a prodaje se po ogromnoj ceni kao i novi BMW C400GT sto koristi isto neku masinu koja se proizvodi u Kini...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Činjenica da puno toga danas nastaje u Kini, nije obavezno vezana i za katastrofalni kvalitet koji obično imaju  takvi proizvodi. Made in China se pomalo preterano vezuje samo za bofl...

Međutim, kao što rekoh, vredi pomučiti se pa saznati još neki detalj.

Ima kome je važno da kupi "ime"...ako i treba...ono donekle bi to trebalo nešto i da znači. Danas jednostavno, puno se mešetari, a meni drvo Evro uvenulo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Ma da...kao i Peda koja je koliko-toliko kvaliteniji kinez.Tako je i Lambreta ipak(ne zna se ali od prilike jeste) KINEZ koji košta 4ooo€,što je baš mnogo imajući u vidu enigmu oko porekla,a to je za šminkeraj od velike važnosti i taj deo ne sme da se dovede u pitanje.O reklamiranju u SAT-u ne bi trošio reči....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Drugar mi radi u Suzukiju,pitaću ga. A mogu ti i proslediti broj ako si zainteresovan za kupovinu.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd

Aj pitaj ga bas dal zna pa nam javi ovde svima da znamo o cemu se radi. Ne treba broj ima kontakt telefon direktne prodaje pa ukoliko se odlucim oticicu do njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Aj pitaj ga bas dal zna pa nam javi ovde svima da znamo o cemu se radi. Ne treba broj ima kontakt telefon direktne prodaje pa ukoliko se odlucim oticicu do njih.
Pitaću pa prenosim ovde. On je prodavac,pa zna sigurno kakvi su itd.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Evo pitao sam druga,kaže sledeće : "Zavrsna montaza je u
Kini zbog cene samog skutera
Agregat je iz konglomerata Sym/Kawasaki .

Dosta komponenti se proizvodi u Italiji i montira u Kini.

Inace je Lambretta u vlasnistvu austrijske firme KSR koja je reinkarnirala ceo brend i opet ga ozivela. "

U principu koliko sam ja skapirao nije kineski skuter. To sto se sklapa tamo po meni ništa ne znači. Posebno ako uzmemo u obzir da se BMW skuteri prave u Kymco fabrici. Ili Iphone u Kini i tako dalje...


Eto,nadam se da sam pomogao.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Neka hvala....ne kudim ali priznajem samo ono sto je iz Italije izaslo....taman i Musolin8 da je pobegao na njoj. Bez obzira da li je vespa ili lambreta.....

Ja licno nisam pristalica kooperacija kina-usa...kina-SWIS....itd...itd....

Oni da su tako dobri jeli bi pilice i prasice a ne šišmise i kučiće....svaka cast svakom ali ja se tradicije drzim i podrzavam je....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac
On 6.7.2020. at 11:20, Cvijanović je napisao:

Ma da...kao i Peda koja je koliko-toliko kvaliteniji kinez.Tako je i Lambreta ipak(ne zna se ali od prilike jeste) KINEZ koji košta 4ooo€,što je baš mnogo imajući u vidu enigmu oko porekla,a to je za šminkeraj od velike važnosti i taj deo ne sme da se dovede u pitanje.O reklamiranju u SAT-u ne bi trošio reči....

Ma,da bre....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6801 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kod kineza imate skuter za 100 evra i za 15.000. 

 

Kad pogledaš, klasična Vespa je trapava, klimava, troši, ne koči, nema mesta za stvar a opet je ikona motociklizma. Ima karakter i ljudi je vole zbog toga. Ja obožavam PX 200. Danas gotovo da nemaš tako specifične motocikle i automobile.

 

Ja sam se zeznuo što nisam kupio PX kad je bila jeftina. Sad dobra ide od 2000 evra pa na gore.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Ja sam prodao PX 200 za 500 eur pre 10tak godina i to je najgluplja odluka koju sam doneo u zivotu....

 

Lambreta je stari Italijanski motor secam se kada je moj teca vozio PX, stalno se vozikao sa prijateljem koji ima Lambretu....tako sam i zavoleo te bubregare....

 

Ako se sada sklapa u Kini sa Sym motorom onda je to samo lepo ime na kineskom skuteru ništa više 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Koliko vidim po pisanju drugih, Sym spada u kvalitetne skutere... mada i Piagio nije baš nekakav strašan kvalitet... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Po meni Piaggio ima taj neki Italijanski šmek koji ni jedan proizvođač nema....

 

Mislim da je motor 250cc i 500cc koji ide u Beverly, MP3 i jos mnoge modele njihove grupacije nenadmašen po pitanju istrajnosti (moje lično mišljenje)....

 

A takodje treba imati full respect prema Piaggio jer i dan danas prave skutere od lima dok svi ostali prave plastikanere i to je ta Italijanska draž....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Ja licno podrzavam Piaggio grupaciju..

Mada,nisam odusevljen modelima posle 2007 god. Ide radi....ali ima kineskih brljotina. 

Danas sam radio servis i neke budalastine na GT200 iz 2005 god...

Na njemi se jos vidi kvalitet delova i proizvoda....vec.od.GTS 250 stvari se menjaju...sto ne.znaci da.je.bas toliko los...da.sad ne.nabrajam lose strane.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
Pre 5 sati, Grasko.car je napisao:

Po meni Piaggio ima taj neki Italijanski šmek koji ni jedan proizvođač nema....

 

Mislim da je motor 250cc i 500cc koji ide u Beverly, MP3 i jos mnoge modele njihove grupacije nenadmašen po pitanju istrajnosti (moje lično mišljenje)....

 

A takodje treba imati full respect prema Piaggio jer i dan danas prave skutere od lima dok svi ostali prave plastikanere i to je ta Italijanska draž....

Nisam ovaj deo razumeo? Ko radi skutere od lima?? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja