Jump to content

Moto Zajednica

Kofer za Yamahu FZ6-S

Recommended Posts

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Pozdrav forumašima, i dalje sam novajlija u svemu ovome. Treba mi savet/preporuka me gde tražiti nosač i kofer za Yamahu FZ6-S 2004. godište? Da li ima nekih bitnih razlika izmedju brendova, koju veličinu kofera uzeti itd. Idem vikendima na put od 120km i značilo bi mi da imam pored ranca još neki prtljag sa sobom.

 

Verujem da ima identična tema sa identičnim pitanjem, ali ja nisam uspeo da pronadjem.

 

Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Dosta je pisano o koferima. Ukratko, Givi, Shad su kvaliretniji i skuplji. Imaš jeftinije kineze. Imaš ih u više veličina (zapremina). Ja sam na Fejzeru imao Givi Maxia od 52 litra.

Izlistaj oglase vidi pošto je šta i na osnovu svog budžeta i potrebe odluči.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Hvala za brz odgovor! Videh da su koferi uglavnom 3-4kg nosivosti, da li to znači da se ne smeju opteretiti više od toga što fabrika kaže?

Takodje, da li u tom slučaju postoje neki sa tipa 10kg nosivosti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ne obracaj bas previse paznje na deklarisanu nosivost, pogotovu za top case i pogotovu kod kvalitetnih proizvodjaca.

To ipak ne znaci da treba da nosis u njima 50 kila kupusa za kiseljenje ili da ih zatvaras "kolenom" (da kleknes na poklopac da bi se zatvorio).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
Pre 9 sati, Niksha je napisao:

Hvala za brz odgovor! Videh da su koferi uglavnom 3-4kg nosivosti, da li to znači da se ne smeju opteretiti više od toga što fabrika kaže?

Takodje, da li u tom slučaju postoje neki sa tipa 10kg nosivosti?

Ukoliko se odlučiš za Givi/Kappa kofere, oni imaju dva sistema kačenja, i to monolock - 3kg nosivosti i monokey - 10kg nosivosti. 

Kappa je jeftiniji od ta dva brenda jer ima manje sofisticirane brave, nešto lošiju plastiku i manje primamljiv dizajn. 

 

Ono u kom pravcu treba da razmišljaš pre kupovine kofera je: šta će mi?
- Da li se voziš sam ili u paru? 

- Da li želiš da ostaviš kacigu i jaknu u koferu kada kreneš u šetnju?

- Da li na put od 120 km vikendom nosiš i kamp opremu ili samo sendvič/termos/flašu vode?

 

Ja sam počeo sa shadom od 42l, a sada sam na Maxia 4 sa 56l i nije mi dovoljno. :D

Na kraju, estetika, i koliko si spreman da daš para za to. 

 

Lično, pošto sam vozio fazere, mislim da bi mu najbolje legao neki v46 ili v47. Lepo bi se uklopili u estetiku motora, staje jedna full face kaciga, jakna i sitnice, ima to monokey kačenje sa deklarisanom nosivošću od 10 kg. Ponovo, ovo je cifra od 200+ eura za kofer, još 30e za ploču (monokey ploča ne ide uz kofer) i oko 80e za nosač... Na kraju, nije jeftina priča. 

 

Sa druge strane, ako bi uzeo neki Kappa monokey kofer (tipa K47 ili K466), izašao bi te oko 130eura zajedno sa pločom, a oko 210 eura sa nosačem. Što je skoro 1/3 razlike u ceni. Taman da dva puta odeš na vikend turu i da ti ostane para. :) 

 

Nadam se da sam ti bar malo pomogao. 

 

givi-koferi-za-motore-monokey-v46n-napre
WWW.MOTOLAND.RS

GIVI V46N Monokey® kofer

 

givi-koferi-za-motore-monokey-v47nn-napr
WWW.MOTOLAND.RS

GIVI V47NN Monokey® kofer

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

@Dejan Nešković

 

Bolji odgovor na pitanje nisam mogao da dobijem :) Hvala puno na pomoći, sad je sve mnogo jasnije. Sad ću da proučim obe opcije pa da se odlučim za jednu od njih.

I još pitanje za samu sigurnost tih kofera. Da li se to krade, da li ih je lako ukrasti, kakve je situacija sa time kod nas? Znam da lopovi ne spavaju, sve živo kradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

@Niksha Uf, ovo baš zavisi i od kraja u kome si, da li je garaža ili dvorište ili ispred zgrade/kuće.... 

Dok sam živeo u blokovima, nosio sam kofer sa sobom, sada kofer stoji na motoru sve vreme.

 

Gledam da preko noći ne ostavljam ništa vredno u koferu, za slučaj da bude obijen (ali mi se za 10 godina to ni jednom nije desilo). 

 

Lično, kada se parkiram na Adi, ako je parking u pitanju, ne ostavljam ništa u koferu i čak ga ni ne zaključavam, da mi ne prave štetu obijanjem. :D

 

Sam kofer se retko krade, češće ih obijaju, jer bravica nije neka neverovatno sigurna. Mislim, jedino coocase ima opciju sa alarmom, i njih je uvozio Kompp iz Bataje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja