Jump to content

Moto Zajednica

Peticija za promenu rezima trajanja registracije

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Slazem se sa idejom. Napisite sta mislite da bi valjalo da je drugacije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Jeftinija u Svajcarskoj registracija nego ovamo :shock:

 

Mada razumljivo je mora da su im zato losiji putevi :twisted:

 

Ne, nije jeftinija cak i ako su ovo jedini troskovi uopste, ovih navedenih 309+95+20 i ako je o istoj kubikazi rec ali to nije bitno previse. U svakom slucaju, peticija ima osnova i samo na bazi nje se moze nesto uopste i promeniti. Ne kazem da je lako i da ce uspeti, najverovatnije ipak nece ali mislim da ima smisla pokusati u svakom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R
Potpuno podrzavam ideju' date=' ali postoji tu jos nesto gde nas mogu docekati aki i kojim slucajem pristanu na to. A to je da svake godine moramo vaditi nove tablice i saobracajne posto je registracija je li istekla vise od 30 dana...[/quote']

 

Ne mora to da bude problem, jer moye se organizovati da osiguranje (koje je najskuplja stavka pri registrovanju) traje 6 meseci a ostale takse mogu i da ostanu koliko su bile. Ovim se ne uzimaju pare iz državne kase tako da pomenuti Dinkiæ neæe biti uskraæen, veæ samo osiguravajuæa društva koja nam ionako ne daju pogodnosti koje imaju "obièni" ljudi po Evropi.

Sve ovo bi moglo da zaživi, moj glas ZA peticiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Mislim da je potrebno staviti na papir sto vise zahteva (naravno ne mali milion), ali nekih 5 do 10 svakako jer “…sto vise trazis vise ces dobiti…” - Brejkersi :D Ako trazimo samo smanjenje registracije najverovatnije ce nas glatko odbiti, ali kad postavimo pred njih vise zahteva morace bar nesto od toga da private. Evo recimo na primer da svima koji imaju B kategoriju automatski bude priznata A. To naravno ne moze da prodje, vecini nas to I ne treba, ali je poenta da im skrene paznju na ostale zahteve.

Takodje mislim da ne bi bila losa varijanta organizovati neki skup ispred Skupstine, uz adekvatnu medijsku podrsku. To treba organizovati u sklopu predaje zahteva. Naravno bez alkohola, pucanja iz auspuha I propinjanja. :D Samo nisam siguran da li bi trebalo pozvati sve zive bajkere iz zemlje ili to ostaviti za slucaj da nam zahtevi ne prodju. :twisted: Mozda bi najbolje bilo da nas par desetina ode tamo, lepo I kulturno preda zahteve, slika se za novine I tv, :D a ostalo nije na nama. Kad kazem nas to ne mora striktno da znaci nas sa foruma, mogli bi recimo da se pozovu I predsednici svih moto klubova u Srbiji, tako bi nasi zahtevi bili ozbiljnije shvaceni. Toliko za sad, ako se jos neceg setim…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

Koliko se secam ja sam u ovakvim akcijama bio ucesnik vec dva puta.Poslednji put je to radila MAS ako se dobro secam, i nista od toga.

Ja mislim da se treba docepati do nekog chefa poslanickog kluba i videti sa takvim covekom dali je to izvodljivo ako mozemo uopste doci do takvog posto MI i politika isto je kao kaludjer i sinovi.

Sto se tice reg. na 6 meseci i sl. ja sam protiv te opcije,pre bih bio za opciju 50 posto umanjenja troskova registracije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Da, što reæe Mika, registracija na 6 meseci i nije neko rešenje. Koliko se ja seæam iz neke prièe od napolje, za registraciju od 6 meseci oni ti smanje 20% kinte, što i nije neki uspeh. Sve se svodi na to da platiš malo manje, ali zato kada u martu ogreje prvo sunce, možeš samo da sedneš i plaèeš :( Nisam 100% siguran u ovo, treba proveriti sa nekim ko je napolju...

 

Bilo kako bilo, definitivno je odlièna ideja da treba napraviti neke predloge za peticiju... Da, moguæe je da æe i ovaj put svi ti papiri završiti u nekoj korpi za ðubre, ali što reèe Grunf "Ako kaniš pobijediti - ne smiješ izgubiti" :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

osiguranje se umanjuje za do 30% za slucaj da je osiguranje zakljuceno na period od 6 ili 7 meseci, za osam do deset meseci je umanjeno za 10-20% zavisno od same osiguravajuce kuce. Nema primera da je negde umanjivana na vremenski period neka od taksi jer takva regulativa nije ni postojala sem u slucaju diplomatskih registracija koje se zavrsava sa kalendarskom godinom bez obzira kada pocelo. Ukoliko, naravno, nekome nesto znace ovi podaci....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac
Da' date=' što reæe Mika, registracija na 6 meseci i nije neko rešenje. Koliko se ja seæam iz neke prièe od napolje, za registraciju od 6 meseci oni ti smanje 20% kinte, što i nije neki uspeh[/quote']

 

Ako je tako uopste se ne isplati.

Mislim, realno, ja ne vozim motor samo kada je sneg (dobro, Hondu sam ponekad vozio i po snegu ali Kawu necu moci).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ma do jaja je varijanta registracija na odreðeno vreme, kao u svim normalnim zemljama sa razvijenom kulturom saobraæaja, i normalnim narodom koji zna šta hoæe i ima zakonodavnu vlast koja radi svoj posao u korist svoga naroda..

 

U tom sluèaju ima da kupim neku enduraèu cvaju za grad i za posao od 125ccm i da je registrujem na godinu dana, a pored nje jedan VFR800, ili neki CBR1000F, za put na more i vožnju leti, registrovan na 3 ili 6 meseci...

Za troškove registracije velikih motora imaæu bar da sipam gomilu benzina u cvaju od 125ccm i da se voooooziiiimmmm......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ja da mogu, registrovao bih motor pet godina unaprijed, samo da ne moram da se cimam svake godine na tehnicki pa papiri pa SUP pa pecat... :? To me opasno smara. A kada bi bilo na svako 6 mjeseci mislim da bih izludjeo :retard:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VFR 800

Evo predlog za peticiju!

1. Registracija trajna, dok motor ne ode pod presu. -- JEDNOM REGISTROVANO VOZILO NEMA POTREBE DA SE REGISTRUJE PONOVO KAO KAD SE NOVORODJENO DJETE UPISE U KNJIGU RODJENIH>>>>NIKO NORMALAN TO NE RADI DVA PUTA.

2. Obavezno osiguranje na proizvoljan period od 1, 2, 3, 6, 12, 24.... mjeseca, NA KOLIKO KO ZZELI DA OSIGURA, JER NEMOZZE SE VOZITI NEOSIGURAN>>>>>>>ZBOG DRUGIH UCCESNIKA U SAOBRACCAJU KOJE MOZZEMO OSSTETITI TE IM TREBA U TOM SLUCCAJU NADOKNADITI SSTETU.

3. Motocikl je normalno prevozno sredstvo a ne luksuz JER IMA 2 A NE 4 TOCCKA, EVENTUALNO 2 SJEDISSTA A NE 4 ili 5, 6 ,7, 8+1, na motoru duva, neudobno je i kisness >>>>> NIKO NORMALAN TO NEMOZZE SMATRATI LUKSUZOM DOK AUTOMOBIL MOZZE!!! Te stoga da se ukine porez na motocikle i uvede eventualno subvencija iz drzzavnog budzeta jer se manje habaju putevi, manje zagadjuje okolina i razvija sportsji duh!

 

Za sada toliko, i ovo je samo polazna osnova! :wink:

POZDRAV SVIMA I GDJE DA POTPISSEM? :lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Evo predlog za peticiju!

1. Registracija trajna' date=' dok motor ne ode pod presu. -- JEDNOM REGISTROVANO VOZILO NEMA POTREBE DA SE REGISTRUJE PONOVO... :wink:

POZDRAV SVIMA I GDJE DA POTPISSEM? :lol::lol::lol:[/quote'] Potpisi se ispod TVOG predloga za savrsen servis :twisted: , prepoznace ljudi stil!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VFR 800
Evo predlog za peticiju!

1. Registracija trajna' date=' dok motor ne ode pod presu. -- JEDNOM REGISTROVANO VOZILO NEMA POTREBE DA SE REGISTRUJE PONOVO... :wink:

POZDRAV SVIMA I GDJE DA POTPISSEM? :lol::lol::lol:[/quote'] Potpisi se ispod TVOG predloga za savrsen servis :twisted: , prepoznace ljudi stil!

Ovo za peticiju je kao i za servis OZBILJNO!!! :roll:

Zar ti izgledam neozbiljan?!?!?!? :x

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

I meni se svidja Dkk-ov predlog. Kad bolje razmislim, ne shvatam poentu produzavanja registracije, vec samo osiguranja... :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VFR 800

Samo da potvrdim svoj predlog kao vrlo ozbiljan. Naravno da cce mnogi recci da je to nemogucce, ali to su ciljevi i idemo ka tome... Kako? Pa talo ssto cce 100 000 potpisa biti na peticiji, icci u kancelariju predsjednika republike, tako ssto ccemo gurati stvar na sve mogucce legalne naccine, na kraju krajeva napraviti stranku koja cce to progurati u skupsstini i gotovo, nakon tog postaviti neke druge, nove ciljeve i ostvariti ih... i tako dok zemlju i okruzzenje ne uccinimo boljim mjestom za zzivot sebi i drugima!

Mislim da postaviti nisko ciljeve nije dobro iz dva razloga: Slabo motivissu i djelimiccno ostvareni nedaju gotovo nissta! Visoko postavljeni ciljevi jako motivissu a djeliiccno ostvarenje daje vecc opipljive stvari. Ako se vecc angazzujemo, angazzujmo se za pravu stvar!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova

Ukoliko pokrenete tako nesto revija Motobike vam stoji na raspolaganju ,ako pocnete javi te odamh objavljujemo ,ali da bude da unutra bude i duzina trajanja osiguranja , npr 6 meseci 3 meseca kao sto je u nemackoj koliko hoce da se vozi toliko plati ! :!:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

I meni se svidja Dkk-ov predlog. Kad bolje razmislim' date=' ne shvatam poentu produzavanja registracije, vec samo osiguranja... :roll:[/quote']

 

Vec sam pojasnjavao na skupu u Indjiji ali uvece kada nas je bilo malo:

 

osigurava se u saobracaju samo i iskljucivo tehnicki ispravno vozilo. Dakle, za samo osiguranje je uslov da se prodje tehnicki pregled. Kod nas propisi tretiraju 12 meseci kao mandat za vrednost tehnickog pregleda uz zadrzavanja prava policiji da sumnjivo vozilo privede na vanredni tehnicki pregled na teret vozaca sumnjivog vozila. Propisi se mogu korigovati u smislu promene duzine trajanja tehnickog pregleda (tako se linearno produzava i duzina vaznosto polise osiguranja hipoteticki iako nije obavezno) ali samo naglasavam da je 12 meseci najcesci i tipicni interval u propisima o registrovanju vozila u saobracaju kod nas. Dakle, kada su ispunjeni uslovi u smislu tehnickog pregleda i osiguranja vozila, ono se moze smatrati registrovanim, odnosno, da mu je produzena vaznost registracije sto je sve objedinjeno u samo datumu vaznosti na saobracajnoj dozvoli radi lakse terenske kontrole saobracaja.

 

Drzava je nagomilala raznorazne takse prilikom registracije i protiv toga je mozda moguce nekakve peticije realizovati, ne znam. Ovo vec zavisi od politicara, ne od same policije niukom smislu. Sugestije Saobracajne uprave MUP-a se odnose na propise o nacinu tehnickog pregleda vozila, na relevantnost samih podataka u saobracajnim dozvolama (otud jos uvek broj motora kao relevantan podatak kod nas), na odluke o tome sta se registruje trajno a sta periodicno (trenutno imaju sugestiju za kategoriju bicikla sa pomocnim motorom) itd.

 

Netipicni intervali registracionog perioda su prema danasnjim propisima uglavnom vezani za strane drzavljane te mogu imati vaznost kracu od tipicne ali i to je ustrojeno uglavnom propisima a manje voljom samih korisnika vozila i u tim primerima.

 

Ja ne znam sta je nejasno oko pojma trajno registrovanog vozila, svako se vozilo utom smislu i registruje trajno ali mu vremenski limiti ogranicavaju mogucnost ucestvovanja u saobracaju a bazirani su na prvenstveno one prve dve navedene stavke o tehnickoj ispravnosti i osiguranosti vozila. Dakle, kada jednom registrujes vozilo i istekne mu registracija, sta se desava u smislu neregistrovanosti? Nista.

 

Tablice menjas samo ako su ostecene do nivoa necitljivosti, izgubljene ili su se u medjuvremenu promenila obelezja na njima (u ovoj drzavi se svaki cas menjaju i drzavni simboli pa otud i par tih promena dosad). Dakle, kada odlucis da ponovo doneses dokaz o tehnickoj ispravnosti vozila i njegovom osiguranju, ponovo ides na salter da to verifikujun i overe dokle je validna mogucnost da na bazi tih stavki ucestvujes u saobracaju. Ne vidim ovde nelogicnosti. Digresija jedino nastaje kod placanja samih taksi ali to sam vec napomenuo pa se ne bih ponavljao.

 

Ovako razlozeno, koliko smo iza ostatka sveta u ovom smislu? Inace, svaki odgovor na ovo pitanje vuce sa sobom i, recimo, cenu osnovnog/obaveznog osiguranja, pa pokusajte i tu stavku da uklopite u sam odgovor...negde cemo se vec naci ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

Ja iskreno mislim da je najbolje fokusirati se na smanjenje cene osiguranja i svih ostalih taksi. Mislim da je registrovanje motora na kraci period dobra ideja ali da je tesko izvodljiva s obzirom kolika je papirologija i administracija kod nas. To bi u mnogim slucajevima znacilo i mnogo vise cekanja, redova i nervoze na salterima. S obzirom koliko je nasa drzava brza cak i kad bi pristali trebalo bi im par godina da to sprovedu u delo.

 

Ja mislim da je najbolje traziti smanjenje svih troskova produzenja registracije vozila za 50%. Ja trenutno za motor 88. godiste 600 kubika i 200 kilograma placam vise nego za automobil 91 godiste 1300 kubika 800 kilograma. To nema apsolutno nikakve logike.

 

Ovo je potrebno podrzati cinjenicom da je guzva u gradovima sve veca, zagadjenje sve vece, najveci broj vozaca se vozi sam u kolima, a da motori samo pomazu u toj situaciji.

 

Druga stvar je da je administrativno ovo najjednostavnije resenje za drzavu jer jednostavno trebaju da smanje cene a sva ostala administracija i papirologija ostaje ista. To se moze uraditi jednostavnom uredbom za nedelju dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VFR 800

Mozzda sam ja losse skonto inicijativu ali ispravite me ako grjessim -- Ideja je postaviti stvar na bazi dobrog zdravog principa sto cce omogucciti minimum papirologije, dobru efikasnost i razumne trosskove.

Ako je cilj samo smanjenje cjene a ne postavke stvari onda sam ja omanuo i pardon. Mozzda neccu imati da registrujem ni apn4 a mozzda cu mocci da ladno placcam za Indijana od 6400 ccm, i u oba sluccaja mi smanjenje cjene neigra nikakvu ulogu..... Da netupim dalje HOCCU DA PODRZZIM IDEJU DA SE STVARI POPRAVE A OKO CJENA RAZGOVARACCEMO NA DNEVNOM NIVOU KAD DOBRO POSTAVIMO STVARI VECC JEDNOM.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

DKK mislim da se ovde prica o smanjenju cene jer su troskovi preveliki s obzirom da se motori u 90% slucajeva voze samo 6 meseci.

 

Po meni, papirologiju je NEMOGUCE izmeniti i ona ce postojavi u Srbiji vek vekova a mozda i duze...

 

Ukoliko bi se menjala papirologija za registraciju motocikala onda bi to znacilo da se menja papirologija i za registraciju automobila a u tom slucaju sacica motociklista nije dovoljna da bi se to promenilo. Siguran sam da drzava ne zeli da vodi dva odvojena sistema za registraciju vozila samo zato sto to motociklisti zele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VFR 800

Inicijativa krecce od motora i motorista ali se podrazumjeva da dossta motorista vozi i automobile. To je spona se "automobilistima" i prossirenje podrske koju cce i oni da pruzze. zassto bi to vazzilo samo za jedan vid prevoznih sredstava?!? Ovdje govorimo o inicijativi to jest poccetku iste.

Da li je neko vecc provjerio kakav obrazac za potpisivanje peticije? Treba li se peticija prijavljivati negdje u sistemu? Neko nessto???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja