Jump to content

Moto Zajednica

BG - LE = 550km

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

 

Naravno, uvek tražim zaobilazni put, ali ovaj put baš naširoko.

Polazak iz Beograda, zbog okolnosti malo kasnije, oko 9:30h, autoputem do Požarevca da bih dobio više vremena za Dunavsku magistralu i na dalje. Prvu pauzu pravim kod tvrđave Golubac, portir kaže ne može unutra - 500din. Koliko znam nije se naplaćivao ulaz na parking

Ne dam se omesti, pređem preko puta, gas uz brdo i u mali šumarak na obronku se smestim, debela ladovina sa pogledom na tvrđavu , ispalo kao još bolje rešenje .GOPR0783_1593581820169.jpg.717c37a55bf32a4a30365a6e7cc7ddac.jpg

 

Zatim vožnja do Lepenskog vira gde od simpatične radnice dobijem bukvalno profi vodiča uz detaljna objašnjenja , iako već sve ima napisano svuda okolo. Da li joj je bilo mnogo dosadno, ili nesto drugo, ne znam .

IMG_20200630_123117.thumb.jpg.f468ab599934c02179659fd5ed855a75.jpg

Put vodi dalje do D. Milanovca gde ne pravim pauzu, Lepenski vir me je lepo odmorio i malo razonodio.

Pravim krug uz magistralu, prelepi predeli, ceo put u hladovini sto nenormalno prija.

GOPR0796_1593581820169.jpg.94a2813085d29566e6efae542e77b75b.jpgGOPR0814_1593520251055.jpg.fdfc08fb83a8225ee35e59e525a5e68a.jpg

 

Pauziram u Kladovu, gde stajem na neki roštilj , upeklo sunce nenormalno, pa gubim volju da ulazim dalje u grad.

IMG_20200630_143258.thumb.jpg.210b4c34987b5e7db83c9e764d02d6a0.jpg

Ne pravim krug oko "poluostrva" već presecam pravo na dole ka Negotinu, biram katastrofalan put, kompletan u radovima. Imam sreću , nabasam na 3 kamiona Rumunske registracije koji prolaze prazni na sva crvena svetla, samo pun gas, 120 su išli sigurno na otvorenom. Prateći njih na bezbednom odstojanju, dosta sam izbegao nepotrebnog čekanja .

Plan je bio da se ide i do vodopada Blederija, ali su ovi radovi uzeli danak i to je preskočeno.

U međuvremenu, verovatno od vrućine , zabaguje navigacija totalno, i nakon izgubljenog vremena pokušavajući da je rešim , prepuštam se staromodnoj vožnji - gledaj na put i uživaj u promašenom pravcu .

Negotin preskačem, i dalje sit planiram pauzu u Zaječaru, pa i obilazak Felix Romulijane.

U Zajecaru kafa i limunada u debeloj hladovini me vraća na početak , međutim , zovu klinci, tata gde si, kad ćeš doći, ajde više i td

U svakom slučaju , opet se menja plan jel hoće i oni u Felix R, pa ostavljam to za neki dan da odemo i obiđemo svi zajedno.

Od Zaječara put ka Knjaževcu fenomenalan, pa na dalje ka Svrljigu isto, bukvalno u jednom dahu sve izvozio.

Sunce sad vec bije pravo u mene, i vizir kacige radi fenomenalan posao, mogu reci od mene sve pohvale za Valiant II koju sam juče prvi put probao, 10 sati mi je bila na glavi, osetio nisam.

Uključenje na autoput kod one nečuvene Malče i dalje dosadna vožnja uz muziku do odredišta.

Pređeno 550km, stigao na cilj u 19:30. Sa 2 lokacije koje sam zaobišao, i uzele bi jos neki sat, računam da je realno da sam krenuo u 7:30-8 sve lepo u danu obići.

Sad smišljam drugi put ka Beogradu, nešto preko Uvca ili slično

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ha, mimoišli smo se juče negde između Golupca i Donjeg Milanovca ako se dobro sećam. :) Ja sam se vozio sa bratancem, i baš kad smo pričali kako je magistrala neobično pusta (jer nismo sreli ni jedno vozilo sigurno 45min) mimoilazimo se sa tobom. Jako lep dan za vožnju, iako je nama prepodne bilo baš dosta vetrovito do Kladova.

 

Mi ispili kafu u Negotinu, a onda nas ćevapi vratili u život u Golupcu. Krug od 600km, veliki bol u dupetu :D (bukvalno, jer sam prošle nedelje imao jedan pad na fudbalu...), ali i veliko zadovoljstvo... :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Ne znam gde si tačno sada, Ja i kolega smo bili pre neki dan od Zlatibora, preko Zlatareskog jezera, Nove Varoši, Zlatara, Sjenice na Uvcu i Vidikovac "MOLITVA". Imaš dva skretanja za Vidikovac sa leve strane obeležena malo manjim znakom, jer je put tuda baš kao stvoren za motor, pun krivina i teško je uočiti znak. Od skretanja ima oko 9 km, baš teškog makadama, tako da vodi računa, dalje smo produžili ka Ivanjici pa preko Guče se spustili u Čačak.

 

U svakom slučaju, lep provod i vožnjicu ti želim

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

Sećam se pa jedini ste koga sam sreo. Baš pusto, čak kad sam pričao sa drugom negde na tom potezu sam mu napomenuo da osim jednog kamiona, pola sata nigde nikog nisam sreo.

A za Uvac, videćemo kako kažu okolnosti. Nije meni problem, ja kad promašim skretanje, ne mrzi me da se vratim.

Samo jednom mi se desilo da sam hteo sa kolima da skrenem naglo pa su me vadili traktori iz reke (mladost-ludost)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
1 hour ago, pashutin said:

Od Zaječara put ka Knjaževcu fenomenalan, pa na dalje ka Svrljigu isto, bukvalno u jednom dahu sve izvozio.

 

Jedino se sa ovim ne mogu u potpunosti složiti, jer ima jedna deonica između Zaječara i Knjaževca, od nekih 25km ako se ne varam - koja dosta kvari utisak. Sva je u zakrpama i rupama, put je uzan, a dosta prometan.  I nikako mi nije jasno kako godinama obećavaju da će to da srede - i ništa, a put je jedan od najbitnijih u tom delu zemlje.

U svakom slučaju - baš lepa vožnja i putopis. Pozdrav!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

E da, malo je falilo da to napomenem, medjutim mali deo celog tog pravca pa sam izostavio .

Ali sad se setih sta mi je proslo kroz misli dok sam vozio tuda:

Za koga li ovi ovde glasaju, kuku

Hvala ti sto me podseti, sad se opet slatko ismeja

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja