Jump to content

Moto Zajednica

Niš, 30.6.2020.

Recommended Posts

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
50 minutes ago, zika56 said:

Među niškim motoristima već ide priča da je procenjena brzina kretanja motora bila 120-150km/h i da je protiv vozača Punta pokrenut postupak.

Ništa to ne znači, niti nama niti pokojniku. Postupak bi svakako bio pokrenut po službenoj dužnosti i sa najmanjom povredom, bitno je samo šta je u optužnici. Velika je razlika da li je 90 ili 150km/h,  da li je kaciga bila na glavi ili na laktu. Tragedija jeste kao i prethodnih par stotina, čak hiljada sličnih, ali svedoci smo da i dalje neoprostiv broj omladinaca nema osnovnu kulturu ponašanja u saobraćaju. Koja je Yamaha u pitanju, koliko kw, koja kategorija vozačke dozvole vs. godina starosti pokojnika?

 

On 6/30/2020 at 10:40 PM, Motorcyclist said:

Koliko ljudi dobijaju za ovakve nesrece generalno? Koliko ce ovaj vozac punta dobiti zatvora?

Neki ne dobiju ni dana zatvora, a pate ceo život jednu trajnu noćnu moru i neizdrživ teret, ne sednu više nikad za volan, a neko odleži 5 godina, da se ne opameti ni grama. Nije to poenta. Gde god izađeš iz Niša imaš sjajne puteve za svakojake ukuse, motocikle i brzine kretanja, koji moj letiš 30-40m/s po gradskim bulevarima? Ne možemo osuditi vozača Punta, kad realno ne znamo ni polovinu detalja od presudnog značaja! Ovo je ''naša'' krivica, drugar

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Predpostavljam da je punto izašo u rikverc na put  i da motociklista nije imao nikakve šanse,osm da naglo zakoči što je moglo da ga okrene i da bočno udari u punta !

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Ma nije mogao u rikverc tu da ide.
Godinama vidjam kad se neko 'brzinski" sa leve strane ubaci na put gde su 2 trake, on ne ide u blizu (levu) traku, vec ide u desnu.
Mozda se tu ovde to odigralo, da vozac punta koji se ukljucio iz naselja, nije nameravao u levu traku kao sto bi trebalo, vec odma krenuo u desnu, a motor koji je isao verovatno brze i verovatno levom trakom, mozda pokusao da ga izbegne desno i doslo do kontakta. @zika56 ja sam prosao posle toga 2 sata, vido krv na ulici, venac na razdelnom ostrvu, nisam mogao da se smirim ceo dan, ne znam kako je tebi sto si se nasao i video taj prizor...
Neka pociva u miru.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
47 minutes ago, Dexterr said:

 da li je kaciga bila na glavi ili na laktu. Tragedija jeste kao i prethodnih par stotina, čak hiljada sličnih, ali svedoci smo da i dalje neoprostiv broj omladinaca nema osnovnu kulturu ponašanja u saobraćaju. 

Isto ko onaj strucnjak u mitrovici kad smo se sreli. Takve baje ginu, ne registrovan, u sorcu i najkama, bez vizira na kacigi, a mozda je i na laktu bila, R1 il nijedan. Pa posle punto kriv. Mora da ga zavrne na bulevaru da bude vidjen, zamisli zavrne ga na autoputu i niko ga ne vidi, ne ide to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Pameti u glavi, nikad dovoljno. Kod ovog mladića su sve priče ispričane i završene. Pustimo ga da počiva u miru, da ga majka oplače do kraja a da li ćemo svi biti posle ovoga pametniji, zavisi od nas samih. Mnogo je, i previše, mladića koji motore veoma neozbiljno shvataju i svuda ih ima. Nije to ponašanje rezervisano samo za Srbiju. Stvar je u tome da njih na ovakvim forumima i nema. Nisu članovi klubova i ne druže se sa neistomišljenicima. Želim reći da je tema u redu, da podigne svesnost da se ovako nešto događa a ko je kriv, ko nije, bog nek' mu sudi ali se do ljudi, koji eto imaju čudno ponašanje na motorima, ovim putem neće doći. Laka mu zemlja a vozaču Punta želim puno snage da sve ovo prevaziđe. Iako ni on ovo neće pročitati.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: HN / NS
  • Motocikl: U potrazi

Greota mladica... Ali da se nadovezem ovo za kacigu.. ako je bila na glavi velike su sanse da je zakopcana bila na prva 3 "zuba".... a i pri ostecenju bez vestaka se ne moze nista utvrditi.. ja sam pri udesu od 90kmh, tj udarilo me auto koje se ukljucivalo (po motoru bi se reklo da je 200) zavrsila u letu 31m od kontakta isto spadnute kacige i udarac u trotoar, i glava mi rascepana kao geler da mi prosao kroz istu :/ a motoru vile i prednji tocak zavrsile 10m od motora a retrovizor se otkinuo i zavrsio u masini, a motor pri udaru u bilbord udario... Brzina je ocigledno neprilagodjena ali isto svi cemo se sloziti da ljudi kao "za inat" cekaju da naidjemo i ulete u zadnji tren i onda voze drugom... Nek je laka zemlja momku, a i Bog u pomoc momku iz punta, vjerujem da mu nije lako... :(

  • Tužan 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ove godine sam samo tokom testova prešao oko 4.500 km, dosta od toga gradske vožnje, Bg, NS, Zrenjanin, Kikinda, Ada, Kanjiža, itd. Samo ću da kažem ovo, u naseljenom mestu nemojte prelaziti 50 km/h ili 60 km/h u zavisnosti od ograničenja. Poštujte to ograničenje, nosite opremu i verujem da ćete rizik svesti na najmanju moguću meru. 

 

Uvek postoji rizik da će vas neko iseći i oboriti, ali i dalje ostajem pri svom ubeđenju da pri padu od 50 km/h, u punoj opremi, povrede teško da mogu opasne po život.

 

Obično se uzdržavam od komentara u crnoj hronici, ali je očigledno da je brzina bila veća od dozvoljene. Verujem da većina vas takođe aktivno vozi i automobil. Pomislite samo da ste u situaciji dečka, možda je i video da je motocikl nesretnog dečka dosta daleko i procenio je da može propisno da se uključi i da izvrši radnje. 

 

Znači, objektivno je zaključio da ukoliko (ako ga je video) motociklista ide normalnom brzinom, da će imati vremena da se uključi i izvrši radnju.

 

Uvek zamislim da ne daj bože ja budem u situaciji da kolima pogledam prvo levo, pa desno i počnem da se uključujem i da u mene udari neko ko vozi daleko iznad ograničenja. Nikakva robija mi ne bi trebala.

 

Molim vas sve, poštujte ograničenja, naročito u naseljenim mestima i nosite uvek makar jaknu, kacigu i rukavice. Van naseljenih mesta svi volimo da dodamo gas, ali vodite računa. Dajte sebi oduška tamo gde poznajete put, gde je trava pored puta pokožena (kako bi mogli da vidite ukoliko je pored puta, pas, mačka, itd) i čim vidite da na putu ima još učesnika u saobraćaju, oladite sa gasom.

 

Vozite pametno ili nemojte voziti uopšte.

 

Ne zamerajte na dugačkom postu, morao sam.

  • Sviđa mi se 13
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Uhhhh sav sam se naježio..užas..

 

Ne bih da pametujem ali ja kad god pomislim da neko može greškom krenuti na mene kolima tj iseći me obavezno kočnica...Na svakoj raskrnici kočnica iako imam prednost, obilaženje kolone 10kmh na sat da ukoliko neko iskoči iz kolone ne bude kobno...

 

Pamet u glavu, neka mu je laka zemlja!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Na raskrsnici smanjujem gas, na zelenom svetlu smanjujem gas. Često u BGu prolaze na crveno, rade polukružno na punoj ili na dve pune... 50-60 uvek, ponegde može i više ali da nije blizu raskrsnica, parkirani auti itd...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki Sv650

Конкретно тај булевар је ризичан због скретања за насеље Стеван Синђелић. Свакодневно пролазим ту и углавном се после кружног тока залети било мотор или ауто, а скретање за насеље је неких 500м од кружног (скреће се из леве траке) и наравно, ко год да скреће у насеље нагло кочи и ето проблема за овог иза.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 279 postova
  • Lokacija: Boka Kotorska-Boogie street
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600 E

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Sto se tice neostecene viljuske i prednjeg tocka na motociklu, gledao sam motocikli kome su pukle obe bocne grede, a viljuska i tocak neosteceni. Objasnjenje je bilo da mu je na Ibarskoj automobil presekao put, a motociklist je kocenjem uspeo da se premetne preko ose prednjeg tocka i da sedistem udari u krov i leva vrata automobila. Sva sreca da su vozac i suvozac motocikla otpali s istog pre udara, te su preziveli, suvozac sa tezim povredama. Ako me pamcenje dobro sluzi, vozac automobila, koji je odgovoran za tu nesrecu je posle nekoliko dana podlegao povredama.

A sto se tice brzine motocikla, jeste vrlo odgovorna za udese, a ja pamtim jako tuzan i nemio dogadjaj, koji se desio kod Herceg Novog, tacnije u mestu Podi, gde je klinac od 12 godina vracajuci se iz lokalne prodavnice, koja je udaljena 100m od njegove kuce, izgubio kontrolu i proklizao s puta. Po mom misljenju mozda mu je kesa okacena na volan zasmetala ili skrenula paznju .Tom prilikom je glavom udario u poveci kamen pored puta, koji je koliko se secam bio jedini tu, i na mestu preminuo. Uzasno je to...

 

Procedura i postovanje propisa koriscenja vozila  u saobracaju su jako bitni za opstanak. Takodje  sopstvena i tudja iskustva, ukoliko neko zeli da ih cuje, su jako bitni. Za iskustvo je potrebno da prodje vreme u koriscenju vozila, tako da neki od nas nisu, a neki nece imati srece...

Nazalost.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, slave74 je napisao:

........

Za iskustvo je potrebno da prodje vreme u koriscenju vozila, tako da neki od nas nisu, a neki nece imati srece...

Nazalost.

 

Dok sam se bavio obukom padobranaca početnika, na samom početku obuke sam im navodio da ukoliko žele da postanu  dobri padobranci moraju da provadu dosta godina u učenju i da nprave dosta skokova, što mdeđutim nije moguće ukoliko poginu odmah na početku (a moje je bilo da ih osposobim da im se to ne desi).

Iz ličnog iskustva tvrdim da je vožnja motora (u saobraćaju) daleko složenija i opasnija radnja od bavljenja padobranstvom, pilotiranju sportskim avionom ili jedrilicom, letenja paraglajderom, ... (odnosno bavljenja onim što se uglavnom naziva ekstremnim sportovima) i to iz razloga što u tim sportovima sve uglavnom zavisi od nas samih, a prilikom vožnje motora i drugi učesnici bitno utiču na našu bezbednost.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Često u BGu prolaze na crveno, rade polukružno na punoj ili na dve pune...


Ovo si dobro rekao. Pogotovo taxisti rade polukružno i idu direktno na potencijalnog putnika koji im mahne sa trotoara, bez obzira na ostale učesnike, propise i stanje saobraćaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Nije mi jasno,novinari kazu da je udario motorom u zadnji bocni deo punta iza vozaca,a on je je udatio direkt pozadi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 6 sati, X8 Vračar je napisao:

 

 


Ovo si dobro rekao. Pogotovo taxisti rade polukružno i idu direktno na potencijalnog putnika koji im mahne sa trotoara, bez obzira na ostale učesnike, propise i stanje saobraćaja.

na sreću imam višak vozila pa se nevozim nikad taxijem,a kad uočim tako nešto od profesionalnog vozača razmišljam o trajnom oduzimanju dozvole.A neznam kolko treba da bude luda mušterija da udje u taj taxi

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja