Jump to content

Moto Zajednica

Niš, 30.6.2020.

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Upravo sam bio krenuo iz Niša ka Aleksincu i svratio do prodavnice odmah na početku Bulevara Nikole Tesle i čuo se zvuk sličan eksploziji. Dok sam stavljao kacigu pored mene su prošli policajci sa rotacijom i ja odmah za njima. Na stotinak metara od novog kružnog toka (kod teh. fakulteta) leži slupan plavo beli motor (rekao bih da je Yamaha), dvadesetak metara dalje jarko narandžasta kaciga, a još dvadesetak metara dalje Top Case.

na kolovozu preko razdelnog ostrva (za kretanje iz suprotnog smera) leži nepomično telo (u majci i farmericama) sa teškom povredom glave. Jedna patika se nalazi skroz na trotoaru. Automobil punto 8sa slupanim zadnjim delom) je bio u istoj traci kao i motor, okrenut bočno u odnosu na put i delom na trotoaru.

Kolega je bio mrtav na licu mesta, a hitna pomoć je stigla nakon sedam osam minuta i pokušali su reanimaciju (iako je bilo očigledno da pomoći nema).

Očevici su bili u šoku i nije bilo informacija, ali izgleda da je kolega dolazio iz pravca centra grada prema izlazu (prema Beogradu), a da je Punto izašao iz ulice sa leve strane i skrenuo levo i našao se ispred motoriste.

Prema svemu što je moglo da se vidi na licu mesta nema sumnje da je brzina motora bila pprilična, a tragove kočenja nisam video.

Pre par dana kolega se slupa ispred mene motorom (slomi nogu i ruku), a danas i ovo! 

 

 

106487359_4694994113860024_9161401841408022155_n.jpg.1c6ea87db9fc481aea3856482afe6563.jpg

 

106586947_4694994643859971_8479522791155797641_n.jpg

106777034_4694993640526738_4739913825460069036_n.jpg

  • Tužan 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Evo šta kažu na nekoj od fb diskusija:

 

Screenshot_20200630_194752.thumb.jpg.4df6b960abfabb356520d5ee1afaa3d8.jpg

 

Ogromna šteta za obojicu...

 

Neka je laka zemlja momku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 8 sati, zika56 je napisao:

dvadesetak metara dalje jarko narandžasta kaciga, ......  sa teškom povredom glave. 

 

Jedno pitanje pocetnika... Iskusni ste vozaci. Da je kaciga ostala na glavi, pretpostavljam da bi preziveo, mozda sa teskim posledicama...

 

Da li kaciga u slucaju nesrece lako spada, ili ova mozda nije bila lepo zakacena, ili mu mozda bila velika? 

Znam da niko ne moze da donese zakljucak, ovako laicki, ali iz iskustva mozda znate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Kaciga sigurno nije bila propisno zakopcana,cim je spala.

Da li je isao brzo ili nije,ostaje da se prica i pise po novinama i drustvenim mrezama. Oni koji voze motor, po ostecenju na puntu i fatalnom stradanju znaju da je bilo dosta preko dozvoljene brzine za grad.

Tuga Bozija

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 6 sati, MaxiS je napisao:

Jedno pitanje pocetnika... Iskusni ste vozaci. Da je kaciga ostala na glavi, pretpostavljam da bi preziveo, mozda sa teskim posledicama...

Da li kaciga u slucaju nesrece lako spada, ili ova mozda nije bila lepo zakacena, ili mu mozda bila velika? 

Znam da niko ne moze da donese zakljucak, ovako laicki, ali iz iskustva mozda znate.

Prema onome što sam video, lično smatram da bi (u konkretnom slučaju) kaciga verovatno sprečila (ili bitno umanjila) povrede glave i možda mu spasila život.

Kaciga (ukoliko je ispravne veličine i ukoliko je zakopčana) veoma teško može da spadne sa glave. Ova kaciga je bila potpuno nova i bez oštećenja i očigledno je da je spala pre nego što je nesretnik glavom udario u nešto, po čemu zaključujem da nije bila vezana.

 

Pre sat vremena, zemunac72 je napisao:

Kaciga sigurno nije bila propisno zakopcana,cim je spala.

Da li je isao brzo ili nije,ostaje da se prica i pise po novinama i drustvenim mrezama. Oni koji voze motor, po ostecenju na puntu i fatalnom stradanju znaju da je bilo dosta preko dozvoljene brzine za grad.

Tuga Bozija

Što se nagađanja oko brzine kretanja tiče, to je vrlo teško i nezahvalno da se licitira, ali, ukoliko je auto onoliko oštećen i odguran sa mesta udara, ukoliko je motor nakon udara otišao još dvadesetak metara dalje, kaciga još toliko, kofer još i dalje, a telo motoriste je na saobraćajnoj traci za suprotni smer (opet tridesetak metara dalje od mesta udesa), a jedna patika na trotoaru (opet na strani za suprotan smer) još desetak metata dalje od tela, onda to (po meni) ukazuje da je brzina bila bitno veća od 50km/h (koliko je ograničenje na tom delu).

Međutim, ono što zaista ne mogu da shvatim je to kako kolega nije uočio Punta koji izlazi iz ulice (sa njegove leve strane), preseca dve saobraćajne trake u delu za suprotni smer i onda izlazi ispred njega? I sve se to dešava ispred njega, a nikakve prepereke na trista metara ispred koje bi zaklonile vidik, vreme izuzetno lepo, bez gužve na putu. Pa koliko god brzo da je išao imao je bre bar četiri pet sekunde da vidi debila koji izlazi ispred njega i da nešto preduzme. A ni milimetar traga kočenja?

Mislim da je motociklista platio danak neiskustvu i neka mu Gospod podari večni spokoj. Greota da se jedan mlad život ovako završi (čuo sam da dečko ima 24 godina, a vozač Punta 22).

A o postupku ili krivici vozača Punta ne bih ni da komentarišem, jer mi je postalo sasvim normalno da me neko iseče, izgura, pređe u moju traku, .... i ukoliko bih se oslanjao na to da će neko drugi da vodi računa o meni i mojoj bezbednosti još odavno bih završio na groblju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki Sv650
12 hours ago, Motorcyclist said:

Koliko ljudi dobijaju za ovakve nesrece generalno? Koliko ce ovaj vozac punta dobiti zatvora?

 

 

 

Вероватно неће ни одговарати јер је ударен од позади...

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ne komentarisem konkretan slucaj, jer nisam bog, niti bezgresan. 

 

Gledao sam kako neki nose kacigu na laktu a ne na glavi. Pa se to mozda i ode desilo... Lupam  ali mi palo na pamet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 3 sati, MaxiS je napisao:

Ne komentarisem konkretan slucaj, jer nisam bog, niti bezgresan. 

 

Gledao sam kako neki nose kacigu na laktu a ne na glavi. Pa se to mozda i ode desilo... Lupam  ali mi palo na pamet

Ja trenutno jos vise vidjam one koji kacigu nose na čelu,debilizam klasican

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Što se nagađanja oko brzine kretanja tiče, to je vrlo teško i nezahvalno da se licitira, ali, ukoliko je auto onoliko oštećen i odguran sa mesta udara, ukoliko je motor nakon udara otišao još dvadesetak metara dalje, kaciga još toliko, kofer još i dalje, a telo motoriste je na saobraćajnoj traci za suprotni smer (opet tridesetak metara dalje od mesta udesa), a jedna patika na trotoaru (opet na strani za suprotan smer) još desetak metata dalje od tela, onda to (po meni) ukazuje da je brzina bila bitno veća od 50km/h (koliko je ograničenje na tom delu).
Međutim, ono što zaista ne mogu da shvatim je to kako kolega nije uočio Punta koji izlazi iz ulice (sa njegove leve strane), preseca dve saobraćajne trake u delu za suprotni smer i onda izlazi ispred njega? I sve se to dešava ispred njega, a nikakve prepereke na trista metara ispred koje bi zaklonile vidik, vreme izuzetno lepo, bez gužve na putu. Pa koliko god brzo da je išao imao je bre bar četiri pet sekunde da vidi debila koji izlazi ispred njega i da nešto preduzme. A ni milimetar traga kočenja?
Mislim da je motociklista platio danak neiskustvu i neka mu Gospod podari večni spokoj. Greota da se jedan mlad život ovako završi (čuo sam da dečko ima 24 godina, a vozač Punta 22).
A o postupku ili krivici vozača Punta ne bih ni da komentarišem, jer mi je postalo sasvim normalno da me neko iseče, izgura, pređe u moju traku, .... i ukoliko bih se oslanjao na to da će neko drugi da vodi računa o meni i mojoj bezbednosti još odavno bih završio na groblju.

Samo da odreagujem na ovaj deo sto se odnosi na nedostatak tragova kocenja. Utvrdjeno je da u dosta slučajeva motoristi u paničnim iznenadnim situacijama jednostavno se zamrznu i da ne reaguju nikako. Jako često znaci nema traga kocenja. Sigurno se to ne odnosi na sve vozače ali veliki broj tako reaguje tj ne reaguje.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
20 minutes ago, zemunac72 said:

Ja trenutno jos vise vidjam one koji kacigu nose na čelu,debilizam klasican

Meni uopste nije jasno kako neko moze da vozi bez kacige da mu musice ulecu u oci i usta, prasina od vozila itd...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

Juce u Zajecaru, dok sam pio kafu pola sata, proslo 3 motora sa vozačima bez kacige , posto je pored kafica koji je pun, naravno pun gas

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 472 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2
Pre 19 sati, Motorcyclist je napisao:

Koliko ljudi dobijaju za ovakve nesrece generalno? Koliko ce ovaj vozac punta dobiti zatvora?

 

 

 

nista doice uslovno moja drugarica i njena koleginica su nastradale lik sa sporednog puta je izleteo pijan sa rendz roverom i odneo ih obe dobio 3 god bio pijan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Pri brzini od 120km/h se prelazi 33,33 metra u sekundi. Znači dok je vozač auto pogledao i fokusirao pogled u jednu stranu recimo mu treba oko 6-7 sekundi motor je bio oko 300 metara daleko. Dodje da parkiram svoj motor i da se odmaknem 300 metara pa da vidim dali ga uopšte vidim. Niški bulevar čist pravac, dečko ga opeglao onako opušteno i dok je shvatio bilo je gotovo. Da se ne lažemo koliko smo puta vozili opušteno a brzina je bila oko stotke.

Nek' mu je laka crna zemlja, saučešće porodici, a nama koji smo još živi samo oprez i lakše po gasu.....treba se i sutra voziti :/

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 6 sati, Motorcyclist je napisao:

Meni uopste nije jasno kako neko moze da vozi bez kacige da mu musice ulecu u oci i usta, prasina od vozila itd...

  Mlad si. . .   Ja kad sam počeo da vozim motor, kacige nisu bile obavezne ( a i nije ih baš bilo po radnjama da se kupe ). 

  Mušice po danu rešavali sa naočarima za sunce, uveče i noću što uleti - ujutru se probudiš sa krmeljima izađe. Šta ti uleti u usta - ispljuneš i tako, bilo zanimljivo . . .

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 47 minuta, Motorcyclist je napisao:

Znam to ali to nije razlog da se danas ne nose.

I to sa sve potkapom pa makar bilo i 50 stepeni

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Greota,ali to je saobracaj.Pouka nama zivima,da ne pravimo takve greske,i opustamo se.Nama skuterasima je malko lakse jer ne razvijamo tolike brzine,ali opet dovoljno je i 50 da pogines.Oprema,svugde i svaki put.Eto cas posla,pukne glava kao lubenica.Strasno.Neka mu je laka crna zemlja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Još neki detalji oko ove nesreće su prilično čudni:

Na motoru su polomljene plastike, retrovizori, ...  , a nije polomljena prednja viljuška, prednji točak (i guma) su ispravni!?

Takođe i na Puntu nema nigde tragova farbe od motora, nema tragova da je točak motora (guma) udario negde i ne vidi se da je uopšte neki metalni deo udario u lim ((jer bi tu lim bio oštro usečen i izgužvan).

Sve ovo ukazuje da motor nije (u sustizanju) udario u auto prednjim delom, nego da je tu bilo još nečega prethodno.

Među niškim motoristima već ide priča da je procenjena brzina kretanja motora bila 120-150km/h i da je protiv vozača Punta pokrenut postupak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja