Jump to content

Moto Zajednica

Savet oko registracije motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF 650

Pre oko dve godine sam kupio motor od čoveka u blizini Mladenovca. Motor je bio u ok stanju, ali je došlo do komplikacija kod prepisa/odjave vozila. Naime, lik od koga sam kupovao motor jeste bio vlasnik ali ne zvanični. Zvanični vlasnik je bio pop iz istog mesta. Nakon što smo preneli vlasništvo i platili porez (za šta imam uredne papire), nismo uspeli da odjavimo tablice jer je pop imao kazne za prekoračenje brzine koje nikada nije platio, a vezane su za tu saobraćajnu dozvolu. Inače sam totalni početnik u ovoj priči i na svu sreću motor nije nešto što me je koštalo mnogo para. Motor nisam vozio do ove godine i sve vreme je bio neregistrovan. Pre par dana mu je obavljen ful servis i pripremljen je za registraciju (jer mi je poznanik rekao da su dovoljni papiri vlasništva za registraciju), ali kad sam proverio da li je moguće registrovati ga, dobio sam informaciju da prethodna saobraćaja/tablice moraju biti odjavljene. 

 

Svestan sam da sam pogrešio što nisam obustavio celu priču čim je počelo da bude mutno, ali me interesuje kakve su mi sada opcije i ima li neko neki pametan savet šta bih mogao da uradim dalje? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Најмеродавније ти је инфо директно из МУП-а. Ако је стављена забрана ту је и почетак и крај приче.....све док се не реши разлог забране. Али ако нема забране у компу МУП-а процедура је уобичајена. Значи правац МУП без претходних трошкова тј. немој да те неко зајебе ( као мене) па ти каже плати рег. и технички па после у МУП-у ђокица и пишање фирнеза. Мој топли савет.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Ja koliko znam (bar do ovog tvog posta) sve kazne se vezuju za maticni broj a ne za saobracajnu, nema logike.

Sto kaze kolega najbolje pitas direktno u SUP-u

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Koliko sam ja informisan, još danas važi vanredno pravilo (zbog Covida), da vozilo možeš odjaviti u svom SUP-u, i vratiti tablicu., ne moraš u SUP-u odakle je prodavac. Od sutra, 01.Jula, to više ne važi..... Ako nisu nešto produžili ili menjali. Raspitaj se. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Po meni nema nikakve logike da se kazna za prekoračenje piše u saobraćajnoj....pa nije motor ili auto prekoračio nego vozač...

Ti si kupio motor a onaj ko ga je vozio neka plati svoje kazne :)

 

Mislim da je došlo do nekog nesporazuma i da treba  da odes do MUP da dobiješ tačnu informaciju....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

@Grasko.car Vezuje se za vlasnika i njegovu imovinu da bi se uterao dug prema državi.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV
Pre 4 sati, BaneVuk58 je napisao:

@Grasko.car Vezuje se za vlasnika i njegovu imovinu da bi se uterao dug prema državi.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Moguće ako je već pokrenut izvršni postupak pa je izvrsitelj utvrdio da ima nepokretne imovine. Takodje šta ako se on recimo žali na odluku suda za prekrsajnu, ne moze mu MUP oduzeti pravo da proda svoju imovinu....opet to je moje mišljenje a ja nisam pravnik, samo razmisljam zdravorazumski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 22 minuta, Grasko.car je napisao:

Moguće ako je već pokrenut izvršni postupak pa je izvrsitelj utvrdio da ima nepokretne imovine. Takodje šta ako se on recimo žali na odluku suda za prekrsajnu, ne moze mu MUP oduzeti pravo da proda svoju imovinu....opet to je moje mišljenje a ja nisam pravnik, samo razmisljam zdravorazumski.

Cela nacija boluje od bolimekuritisa. Stvari se ostavljaju nedovršene. Zbog sitnih troškova vozila se voze na ovlašćenja i nastaju problemi. Lićno sam se edukovao praveći identične greške i plačao cenu verujući pojedincu. Škola plačena te svoje iskustvo i znanje poklanjam besplatno. Dok se ne skine zabrana možemo da zdravorazumski ovde do sutra ali dok Micaubica ne skine crvenu tačku sa predmeta od posla nema ništa osim naravno da se plati kazna.;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Bane, nije toliki problem trošak, već sadašnji postupak. Za ugovor, treba kod notara (a i taj itekako košta), onda čekanje u opštini prodavca radi određivanja poreza pa onda nekoliko dana čekanja da se lupi pečat (kad se njima pojavi na računu). Komplikacija sačuvaj bože. Izgubi se više dana. Mada meni i dalje uopšte nije jasno zašto se naplaćuje porez na prenos vozila na koje je plaćen porez prilikom kupovine, parama na koje je plaćen porez na prihod. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF 650
On 7/19/2020 at 5:35 PM, Nolanka said:

Kolega, jesi li resio problem?

Pozdrav, izvini sto ti nisam ranije odgovorio. Nisam jos, bio bolestan i konacno prosle nedelje polozio za A kategoriju :jee1: pa se sve malo oteglo. Pisem update ovde kad budem imao dodani info :takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Slazem se.... prva i osnovna stvar kad kupis motor-prenos...ako si dao 2, 3....5 hiljada eur za motor, valjda mozes da platis prenos i ne razmisljas.....

 

Ovako je rizik i za prodavca i za kupca....

 

Prodavcu stizu tvoje kazne, a ti nemas pojma da li je on motor prodao jos nekome ili ga juri izvrsitelj pa mozes da ostanes bez vozila na pravdi boga.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Prenos vlasnistva se lako izvrsava, potrebno je samo uraditi ugovor o poklonu prilikom kupovine
 
Prenos nije skup, traje par dana i stvarno ne razumem zasto ljudi ne prevode uvek vozila na sebe odmah, kasnije ako ispadne problem kuku lele.


Isto tako i sa ugovorom o poklonu kuku lele ako ispadne problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Na Zvezdari se dokumenta za porez (zbog Korone) salju mailom, pa se ceka dok se smisle da ti posalju cifru itd... Imaju 4 maila, verovatno prepunjena, kojim tempom se radi pitanje je. Juce mi covek kaze da se ceka 10-ak dana :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja iz ličnog iskustva (za malo sam izbegao plaćanje škole), u oglasu napišem da ja plaćam prenos vlasništva (porez), posle neka kupac radi šta hoće ja sam svoje uradio po svim zakonima. Da, taj trošak uvek uračunam u cenu. Kada kupujem, plaćam samo vlasniku i volim kada platim da sam ja odmah vlasnik. Ako ne može tako ... pa ima toga još na tržištu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
On 29.7.2020. at 17:14, moustaki je napisao:

Pa pošto sam uzeo od druga motor, a isti grad (druga opština doduše)... Zato pitam

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 

vidim da niko nije zakačio ovo..
Ostaje ti ista tablica, kažemo svi opština ali se misli na "registrarsko područje". Znači ceo grad Beograd, Niš, itd, gradovi koji imaju više opština u svom sastavu..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF 650

U sustini, nije postojalo "pametno" resenje. Prethodni vlasnik ima nekoliko kazni od vise hiljada dinara vezanih za svoj motor. Tako da dok se ne izmire te kazne nema dalje price o registraciji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
On 8/4/2020 at 2:03 PM, saillor said:

Kada kupujem, plaćam samo vlasniku i volim kada platim da sam ja odmah vlasnik.

Samo je plaćanje vlasniku kupovina, svaka druga kombinacija je privid i zavaravanje sebe.

Tako je oduvek bilo i biće za svu robu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
On 6/30/2020 at 7:20 AM, mrmiki said:

Ja koliko znam (bar do ovog tvog posta) sve kazne se vezuju za maticni broj a ne za saobracajnu, nema logike.

Ima logike :Joska:

 

Ako te zaustavi policajac i utvrdi ko je napravio prekršaj, kriv je vozač (ne mora da bude vlasnik).

Ako je vozilo snimnjeno kamerom ili je bez vozača (parkirano), ne zna se ko je načinio prekršaj i onda je odgovaran vlasnik (ne mora da bude vozač).

 

Svaki čovek odgovara za svoje dugove i svojom imovinom, zato i ne može da ga proda dok ne reguliše dugove.

Logika kaže: prodao si, sad (pope) imaš pare pa plati dugove (inače nema prenosa)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja