Jump to content

Moto Zajednica

Putevima i džadama Male Azije i Bliskog Istoka

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Total = 2500 EUR

Ovo me je bas zanimalo i ja sam hteo da postavim to pitanje.Mogu reci da sam izneneadjen,ocekivao sam mnogo vecu cifru.

Koliko je dana trajalo putovanje,tamo i nazad?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd/Wien
  • Motocikl: bio FJR

Najlepse napisan putopis koji sam ikada procitao, posebno kada se ima na umu da su autori isli na godisnji odmor, a ne na radni zadatak. Mislim da je krajnje vreme da se preciscena verzija (bez nasih komentara) postavi u odeljku putovanja. Mislim da bi na taj nacin Matija obezbedio sebi sponzore za sva putovanja u narednih 10 godina  ;)

 

Nego, Matija, sta ste radili ovog leta? Nece valjda Gavrilo da vam bude izgovor sto ste nas uskratili za novi putopis?  ;D Posle ovog, rado bih procitao i putopis do Narodnog Fronta, prve vakcinacije, pregleda... bilo sta! I zato, molim te...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

E vala svaka cast... sad naleteh na putopis... i ja sam ga citao oko 5 sati... ne odustajte od knjige :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: http://www.youtube.com/watch?v=t-JcFnq_Tok
  • Motocikl: Bajs

Beže reči...

Čestitam za Gavrila!!!

Cela priča je nekako... LAKO doživljena pa onda i napisana... i pročitana.

 

Ušte ednom: svaka čast!

(hoće li biti šta od knjige?)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Procitao sam putopis u dahu! Svaka cast, da li ce biti nesto od knjige?

Nigde nisam nasao podatak koliko ste kilometara presli ukupno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: New Pezos

Ne samo da je ovo savrsen putopis vec sam prvi put u zivotu osetio da sam u pricu uveden ne kao citalac vec kao viruelni putnik.Hvala vam sto ste nas sve poveli na ovo (bez imalo preterivanja) skoro pa epsko putovanje.Ne znam da li su i drugi primetili (verovatno jesu) ali svo vrme ste nas upoznavali ne sa gradovima drzavama i kontinentima vec sa ljudima. Vi niste opisali u tolikoj meri sva mesta u i kroz koja ste prolazili vec ljude koje ste tamo sretali i njihove male a ipak tako velike zivotne price.Sa vama smo upoznali nacin zivota istoka, njegovo bilo,ritam.Probudili ste u nama osecaj sirine i povezanosti orijenta i ovog naseg ucmalog balkana. Sve reci hvale i sta da vam jos kazem osim nesto iskreno.Zavidim vam!!.

I sa malim zakasnjenjem .Cestitam na prosirenju posade.

P.S.

Sinoc sam tek naleteo na putopis tako da mi je veoma zao sto ranije nisam obratio vise paznje na tu rubriku. Da jesam mogao sam da vam pomognem bar na jednoj deonici vaseg puta. Elem imam dosta prijatelja i rodjaka u Jordanu.Od Siriske granice preko Amana pa i u Akabi.Bar bi ste imali fri smestaj. Al ima jos dana, nije ovo zadnja tura. Djiracemo mi jos na tu stranu ako bog da.

POZ 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

Evo petnaest minuta nešto pišem i brišem ne bi li se zahvalio u dovoljnoj mjeri, u kojoj sam počašćen ovim putopisom! I ne ide mi...

Na svu sreću ima i takvih ljudi kao što si ti, koji umiju izraziti misli, osjećaje, doživljaje i podijeliti ih sa nama ovdje. Zbog toga ti od sraca hvala. Stvorio si u meni osjećaj da sam cijelo vrijeme putovanja bio sa Vama, i da Vas poznajem, a to je neprocjenjivo!

Hval još jednom, i sve čestitke na prinovi!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Šta reći...

Čitao sam putopis 5 ili 6 sati bez prestanka. Ovo je za svako divljenje. Mladost ludost, ne kaže se džabe.

Razmišljao sam i ja o sličnim destinacijama. Pare nisu problem i onako ih nema. Ali to je drugi svet, nekeko dalek,

za nas totalno nepoznat. Kultuloroški, verski i svakako stran....Gotovo ...STARIM...Ma nije baš, još se pomalo

koprcam, nedam se... :)  i ovaj putopis mi daje snagu, obnavlja želju... :)

HVALA VAM što ste nam približili i dočarali tamo neki daleki svet...i čestitam na mladom bajkeru...

Sve naj bolje... Pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar

Putopis kao i sama tura je savrsen! Samo mi je jos vise uzdigao zelju da odem motorom u te krajeve. Savrseno pisanje, nikad dosadno i taman detaljno. Nek je mali Gavra ziv i zdrav i sve najbolje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

ovo je neverovatno zaista.svaka vam cast pravi ste avanturisti.tako treba :) zelim vam puno srece u narednim putovanjima (siguran sam da ce ih biti jos) i jos mnogo ovog opijajuceg smisla za prebacivanje dozivljaja svih cula na papir :)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 792 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

I ja sam tek sada video ovaj putopis i zaboravio i na posao i rokove, zakucao se i citam vec par sati :)

 

Imam utisak kao da gledam neki film... neverovatan putopis :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Sokolac -Republika Srpska
  • Motocikl: HONDA CBR 1100XX ;

Prijatelju  kako  vam  je  počelo  putovanje  mislio  sam  da  žive  glave  nećete  donjet. ha..ha..ha...  Putopis  je  odličan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Zemun

kao prvo,i vec dosta puta procitano,HVALA VAM NA OVAKVOM PUTOPISU-DOZIVLJAJU!danima citam do iznemoglosti i po ceo dan razmisljam sta MENE ceka na tom putu!kao da sam i ja putovao sa vama.kao sto kobaja rece za ovo treba imati OO.ajde.muskarci i mogu ovako nesto da smisle bez mnogo razmisljanja,ali kapu skidam olji za petlju!i naravno,DA JE GAVRILO ZIV,ZDRAV I DA GA SRECA PRATI,SVE OSTALO CE ICI LAKO!

pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1150GS ABS

Čestitke! Vaš putopis sam gutao na preporuku prijatelja Bojana i to u jednom "šusu" ;)  Puno toga nisam ni znao o tim zemljama koje ste prošli tako, da sada malo drugačije gledam na te. Još jednom pohvale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Čestitke! Vaš putopis sam gutao na preporuku prijatelja Bojana i to u jednom "šusu" ;)  Puno toga nisam ni znao o tim zemljama koje ste prošli tako, da sada malo drugačije gledam na te. Još jednom pohvale.

hebo te bojan......pa reci brate bmw......a ne bojan

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Posle 6h citanja u cugu ostadoh bez teksta. Mali Gavrilo je sad sigurno vec na tri tocka. Mateja, da li ste na tragu izdavacu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja