Jump to content

Moto Zajednica

Putevima i džadama Male Azije i Bliskog Istoka

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Deki hocemo da cekamo na porudzbine preko bjb-a ili cemo do beopolisa? (beograd da te potsetim  ;) )  ;D ;D ;D iako sam bolestan ja bi izdrzao do knjizare!??!?!??! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

 

Najbolje bi bilo da napravite promociju i potpisivanje knjige i to negde na otvorenom da ljudi mogu da dođu motorima. Tako ćete donekle rešiti problem logistike i napraviti lepo druženje i okupljanje.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

 

Najbolje bi bilo da napravite promociju i potpisivanje knjige i to negde na otvorenom da ljudi mogu da dođu motorima. Tako ćete donekle rešiti problem logistike i napraviti lepo druženje i okupljanje.

 

 

 

Odlicna ideja ! Jos kad bi neki kolega bajker mogao da dovede nekog  da to bude i medijski propraceno, bio bi to pun pogodak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

Šta sam ja u životu propustio...srećom, nikad nije kasno!

 

Na putopis sam naleteo tek pre nekoliko dana i počeo polako da ga čitam. Nisam žurio i čitao sam po dve do tri stranice dnevno. Jednostavno nisam imao vremena da izdvojim 5 sati odjednom (vidim da je otprilike toliko trebalo BJB-ovcima koji su čitali u dahu), a nisam hteo nešto da propustim samo da bih što pre stigao do kraja...tako se ne putuje!  ;)

 

E sad čestitke...Olja i Matija, i naravno Gavrilo (on mu dodje kao neki lik iz senke, čije nam prisustvo nije poznato do samog raspleta radnje, tek tu i tamo se nasluti)...Vašim putovanjem ste meni ulepšali prethodnih nekoliko dana, jer sam, i pored zaista užasnog vremena nad Beogradom, vreme provodio na lokacijama udaljenim stotinama, hiljadama kilometara od zatvora svakodnevice. Pored toga, u meni ste probudili još hiljadu i jednu ideju šta, kako, gde...pritom ne mislim samo na puko putovanje za vreme odmora. Mislim na životno putovanje (ovih dana najviše mi je u glavi odzvanjalo Matijino "dobro se dobrim vraća", mislim da je to bio jedan od faktora koji je uticao da ovo putovanje prodje u miru, sreči i veselju...pored neprijatnih sitnica bez kojih ni ne bi bilo zanimljivo putovati). I na kraju, obogatili ste me Vašim iskustvom, koje će mi sigurno koristiti u budućnosti...sve ovo pišem iz lične perspektive, a siguran sam da svako ko je pročitao Vaš putopis nosi sa sobom svoj lični doživljaj, isto toliko pozitivan...ali samo malo drugačiji, onoliko koliko je svako drugačiji.

 

Pohvale idu i na izbor lokacije, to je zaista put kojim se (potpuno neopravdano) redje ide. Zatim, kojim rečim opisati stil pisanja. Vidi se koliko je ovo putovanje obogatilo i Matiju, jer da nije, ne bi bio u stanju da se u svojoj glavi vrati na sva mesta na kojim je bio, i tako verno nam prenese sve svoje utiske. Zaista sam se toliko puta osetio kao da sam i sam tamo.

 

Na kraju čestitke i za Gavrila. On je sada već delija. Sasvim sigurno će i on krenuti stopama svog oca. Ovo putovanje, ovo njegovo nasleđe, odličan početak. Gavrilov životni put počeo je na točkovima. On je definitvno rodjen pod srećnim zvezdama.

 

Putopis bih preporučio kao obavezno štivo svakom bajkeru (sa sve komentarima sa foruma koji su neprocenjivi) koji želi, planira, namerava, da putuje svojim dvotočkašem. A i onima koji ne planiraju, ne žele, ne nameravaju...velika većina bi se sigurno predomislila.

 

Nadam se da će proći inicijativa da knjiga bude na početku ili kraju relija. Ako ne, definitvno će se naći u mojoj biblioteci i zauzeti počasno mesto, nekako...pa makar morao da plaćam maržu knjižarama (ne mislim da ne vredi, ali bolje je tu količinu para usmeriti autoru nego knjižarama kojima je to samo još jedna knjiga u repertoaru...nisu svesni blaga koje imaju na svojim policama). A posle toga je autor dužan posvetu, pa nije valjda mislio da se izvuče!

 

Veliki pozdrav,

još jednom Svaka Čast Olji, Gavrilu i Matiji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Mala ispravka, Makedonska 30, ne 22  (to je TC Euro Centar)!

 

Poslao sam majku da mi kupi knjigu juce po najgorem pljusku, posto radi tu u blizini... Ispostavilo se kao velika greska, nece da mi da knjigu dok je ona ne procita...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

 

Mala ispravka, Makedonska 30, ne 22  (to je TC Euro Centar)!

 

Poslao sam majku da mi kupi knjigu juce po najgorem pljusku, posto radi tu u blizini... Ispostavilo se kao velika greska, nece da mi da knjigu dok je ona ne procita...

 

 

Pa zar majku po pljusku da šalješ životinjo? ;D

Mogao si da joj kažeš da uzme i za mene jednu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Rodom i srcem u Brčkom-BiH, a na privremenom radu u Zagrebu-CRO

Pomoz Bog,

 

U Kotlini upozno Matiju i sada opet mora da pročitam putopis, a jednu VELIKU zamolbu imam za tebe MatijaK da ostaviš bar 2 primerka da skupljaju prašinu, pa će da ih pokupi Kanarinac76 kad mu bude na ruku...

 

+PAX

 

P.S. Ovakve stvari meni i detetu (Korina-4god.) dođu umesto crtića uvečer, zasada su mi D@ne i Koma film za laku noć, a Korini čitam tvoj putopis... otkida dete...Ali uskoro će da nauči sva slova pa eto... čika Matija...znaš...hvalaaaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Stavite i mene na spisak za knjigu.

Mislim da je to obavezan prirucnik za sve one koji u skorije vreme planiraju da putuju na tu stranu sveta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Danas sam konacno, nakon svih ukucana dosao i ja na red i procitah i knjigu. Od korica do korica. A onda sam jos jednom preleteo putopis ovde da ponovo (po ko zna koji put za ove dve godine) i vizuelno, kroz fotografije, proputujem sve te dzade. Pade mi na pamet da letimicno uporedim tekst putopisa koji je objavljen ovde na forumu i tekst u knjizi i ono sto me je posebno fasciniralo je da su intervencije na tekstu u knjizi minimalne.  :o :o :o

 

Sta hocu da kazem...

 

Putovanje je zapoceto u julu 2008 a koliko sam mogao da zakljucim u Srbiju ste se vratili krajem avgusta. Prvo poglavlje putopisa objavljeno je ovde na forumu 02. septembra 2008. dakle bukvalno par dana po povratku...a poslednje poglavlje putopisa je ovde objavljeno 07. oktobra 2008. To znaci da ste knjigu: Putevima i dzadama Male Azije i Bliskog Istoka, koju sam danas drzao u rukama... napisali "u dahu", odmah po povratku...za mesec dana. I pri tome to ste takoooo dooobro uradili da i dve godine kasnije - maja 2010. kada je knjiga izdata, niste imali potrebe nista (bitno) da u tekstu menjate. To samo po sebi govori sa koliko emocija i strasti ste doziveli to putovanje i u kojoj meri ste upili svaki predjeni kilometar puta.

 

Kolika je tek vrednost knjige koja je tako nastala...u poplavi sund/komercijalne literature...pa definitivno je neprocenjiva. Svi komplimenti, zaista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Eej, mora da se pohvalim.

 

Zove me sestra danas, kaže - Pogledaj vreme.

- Pa lepo je ...sija sunce... neće kiša... - odgovaram.

- Ma nee, some, pogledaj Vreme, nedeljnik Vreme! - dere se.

- Pa ne mogu sad, na poslu sam... šta ima u Vremenu? - pitam.

- Odlomci teksta iz vaše knjige, sa sve slikama - na punih 6 strana!

 

Eto, drage kolege motoraši, dočekasmo da "naša" knjiga zauzme 6 strana neke novine. Ja u životu nisam video da knjiga "dobije" više od stranu-dve. 6 strana dobrog publiciteta je sigurno dobra stvar za sve nas.  :)

 

E pa, CHEERS u to ime!

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Eee, Matija, citam ti knjigu, opet.

 

Šta je, pokupiše deca sve Alan Fordove sa veš mašine, pa ostade samo moja knjiga? :lol: :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Ajd ponovo da pitam, ostade li koji komad knjige, hteo bih da nekom poklonim!? Ako ima 2 kom hitanoo, nije bushman jedini koji bi citao 2x

Nasao u jednoj knjizari....on line poruceno nadam se ce stici :Mina:

Promenio član Gvozden

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Eee, Matija, citam ti knjigu, opet.

 

Šta je, pokupiše deca sve Alan Fordove sa veš mašine, pa ostade samo moja knjiga? :lol: :lol:

 

 

Blek Stena, Zagor, Alan Ford i Politikin Zabavnik cekaju bolje dane, na tavanu.

 

Ne volim kada dobroj prici dodje kraj. Sledeci put kad ti budem citao knjigu, idem od poslednjeg poglavlja ka prvom. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Jos uvek nista...

Procitao sam putopis i odmah posle toga kupio knjigu,pa i nju odmah procitao.

Jos uvek sam pod utiskom putovanja.

Svaka cast,nemam reci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Posto sam tek odskora na forumu, tek sad sam procitao.

Sta reci :takoje:

 

Inace u to vreme sam vam bio komsija u zgradi prekoputa, secam se Afrike.

 

Kakvi su cevapi u kafanici 'Herceg Novi' u odnosu na one u Maloj Aziji i Bliskom Istoku ? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Eee, Matija, citam ti knjigu, opet.

 

Šta je, pokupiše deca sve Alan Fordove sa veš mašine, pa ostade samo moja knjiga? :lol: :lol:

 

Kad budes u prilici da osvjezis fotografije, bilo bi zgodno, neke su u medjuvremenu izgleda nestale sa servera... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja