Jump to content

Moto Zajednica

Putevima i džadama Male Azije i Bliskog Istoka

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Sinoc se vratili u BG. Sada se navikavamo na civilizaciju ...tesko ide, narocito plafon.

 

Nekoliko dana ce nam trebati da se presaberemo, a onda cemo okaciti neku fotkicu. Imamo ih preko 2.000, treba napraviti neki izbor...

 

Problema vise nismo imali osim sto je 20km pred Sofijom u povratku sa Metzeler Tourance otpalo parce oko 15x15 cm, tako da smo se do Sofije dokotrljali na tekstilu. Te gume su se pokazale jako lose i vise ih necu nikada staviti na motor. U Sofiji smo montorali novu Dunlop enduro gumu i to je to.

 

Pri povratku smo promenili plan tako da smo se iz Sofije spustili na Kjustendil, usli u Makedoniju, i bogami je skoro celu obisli, bili smo gosti MC Potfat iz Skopja, sa njima proveli jedan fenomenalan dan tj. noc, obisli Ohrid, usli u Albaniju preko Kjafasana, tamo videli Elbasan, Drac, Lezhe, Skadar, usli u Crnu Goru, Ada Bojana i juznom stranom Skadarskog jezera = fenomenalno, Podgorica, Beograd.

 

Pozdrav od Olje i Matije

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Svaka čast svetski putnici.

 

Samo mogu da zamislim koliko doživljaja, utisaka, zgoda i nezgoda...Hrabrost i smelost!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Takodje, s nestrpljenjem ocekujem neke slicice, ali ne mogu a da ne izrazim svoje postovanje za vas oboje. Svaka vam cast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Sve cestitke za uspesno privodjenje ture kraju :). Sto se slika tice, nemojte se ljutiti ako ih ne bude preterano, jer Matija ima "dial-up konekciju koja je izuzetno spora, pa mu nece biti lako sa fotkama ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Hvala na dobrodoslici,

 

Danas smo napravili uzi izbor fotki (oko 500), tako da sutra krecem da pisem i kacim slike (na poslu imam super konekciju). Nadamo se da ce zavredeti tog silnog cekanja.

 

Puno pozdrava od Olje i Matije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

I

 

U subotu, dvadeset šestog jula dve hiljade osme, nad beogradskom Skadarlijom osvanulo je hladno i kišovito jutro. Puste ulice i poneki penzioner koji se kotrlja nizbrdo ka Bajlonijevoj pijaci. Skadarlijske kafedžije odavno svoju ulicu zovu «prečica do Matijevića», mesare koja, za razliku od njih, posluje uspešno.

 

Raqsj_put20081005ot8.jpg

 

Afrika pali iz druge, ok, i ja sam ponavljao razred... brzo se izvlačimo iz centra grada, izlazimo na put Bratstva i Jedinstva, putokaz Niš, Sofija ostaje za nama. Brzinu zokružujemo na stotku. Migoljimo se, nameštamo, oboje pokušavamo da na sedištu motocikla nađemo neko svoje mesto, sledećih mesec i kusur dana naš jedini dom. Samo ja vozim, Olja fotka.

 

Dok se navikavam na izmenjenu upravljivost motora usled preopterećenja razmatram sva moguća scenarija katastrofe koje mogu da zamislim. Šta ako ovo, šta ako ono. Negde kod sudara sa meteoritom shvatam da sam ipak otišao malo predaleko. Opuštanje, joga, disanje, trema pred bajkom koja postaje stvarnost ustupa mesto kiši. Stajemo ispod nadvožnjaka, vadimo kišne kombinezone i navlake za preko patika i rukavica. Nastavljamo ka Nišu kroz pljusak. Jurimo se sa nekoliko autobusa i kamiona, sve pokušavajući da izađemo iz oblaka sagorelog dizela koji te pokretne sanduke prati stotinama metara unazad. Spori smo za autoput, automobili prolaze pored nas. Ljudi se čude pokisloj čergi na dva točka koju su oteli marsovci. Možda i ti marsovci hoće da se ovajde na bugarskom tržištu polovnih vozila? Kod nas, narod pomalo sa zavišću gleda kako u Bugarsku odlazi dotrajali nemački, holandski, francuski vozni park... Večni golf guzonja i audi jaje.

 

U Srbiji, među motordžijama važi nepisano pravilo da se ne staje na naplatne rampe na auto-putu nego se provlači pored rampi i vozi dalje. Na naplatnom punktu ispred Niša smo stali u red gde su nam se veoma začudili, očima davali čudne znake da prođemo i ne platimo ...kao svi normalni... Mi smo insistirali, valjda da nas ne bije maler na putu. Zamolili su da se pomerimo ne bi li na papir zapisali broj registarske tablice. Na kraju nam uzeše 1.000 dinara posle čega sam odlučio da je to poslednji put da im plaćam putarinu. U Bugarskoj se motociklistima ne naplaćuje putarina, u Turskoj se plaća deset puta manje za deset puta bolji i duži put, u Siriji je besplatno, u Jordanu neka simbolika, u Albaniji džabe... Naš najbolji auto-put je najskuplji kojim smo prošli. Kasnije smo naučili da se lice vlasti otkriva pogledom u asfalt.

 

Posle Niša prvo stajanje, poneli smo oko dvadeset sendviča i isto toliko tetrapaka jogurta PKB, onih sa kravicom. Skidamo rukavice i kišne navlake za rukavice pošto smo prokuvali. Toplo je, sparno, kiša pada, ne pada, ostajemo u kombinezonima. Auto-put postaje loš dvosmerni put koji vijuga kroz Sićevačku klisuru. Priroda je prelepa, u dnu je reka Nišava, mreškolji se kroz šumu. Kupaće su na dnu kofera. Jedna od velikih grešaka. Put prolazi kroz tačno trinaest tunela.

 

Vozimo prema Pirotu, pravci i lepe i brze krivine. Opet smo na preko 100 km/h. U sekundi shvatam da nad zadnjim delom motocikla više nemam kontrolu. Nastaje hrvanje sa motorom  koje je izgledalo toliko ubedljivo da se saobraćaj u oba pravca momentalno zaustavio u očekivanju grande finala. Dobra stvar je da sam ipak uspeo da brzinu smanjim i odaberem kako ćemo pasti. Instinktivno, pošto vremena za razmišljanje nije bilo, a bogami ni iskustva. Nikad ranije nisam ozbiljno pao. Svaljivanje na desni bok, ja udaram kacigom o asfalt, klizanje ka sredini puta, guljenje, struganje, cepanje ... zaustavljanje. Skačemo na noge oboje, deremo se – Sve je ok! Dobro sam! Olju sklanjam u travu pored puta, vraćem se da pridignem motor. Ljudi iz automobila priskaču u pomoć, guramo motor na levu stranu puta. Vraćam se do Olje, krećemo da mlataramo rukama i nogama ne bi li otkrili polomljene kosti. Olja je ogrebala šaku, tačno na mestima na kojima moto-rukavice imaju ojačanja. Njen kišni kombinezon kao i kaciga su neoštećeni! Znači nije povređena. Hvala Bogu! Ja isto imam ogrebotine na šaci, samo manje. Zanimljivo da sam povredio levu a Olja desnu šaku - upravo one na koje smo stavili naše buduće burme. Mašala! Moj kombinezon je u fronclama, jakna izguljena tačno na štitnicima za ramena i laktovima. Kasnije počinje da me boli rebro koje sam dve godine ranije polomio, u tuči. Poznajem stari bol i nerviram se pošto se dobro sećam da su mi bili potrebni meseci dok nije prestalo da me muči dok ležim ili činim određene pokrete. Kampovanje i ležanje na tvrdom biće prava radost. Pored toga me boli desni kuk, svlačim kombinezon, pantalone, otkrivam tvrdo parčence na vrhu karlice koje nikad ranije nisam video. I dan danas kada dodirnem određeno mesto hoću da padnem u nesvest od bola. Srećom, kada se zanemare izvesni položaji, tegoba i bola uopšte nema. Odlučujem da se proglasim zdravim – prelazimo na motor.

 

btO7n_put20081012um8.jpg

 

Dižemo ga na centralni štender, zadnja guma je potpuno izduvana. Vrtimo točak, tražimo anomalije. Ne nalazimo ništa. Ok, skidamo kofere, vadimo alat, demontaža, vadim unutrašnju gumu, tražim rupicu i pronalazim rupu oko deset milimetara u prečniku, na mestu gde je nekada bio ventil. Sada mi je jasno kako sam bez ikakvog prethodnog upozorenja u trenutku izgubio kontrolu. Psujem sebe što pred put nisam stavio novu unutrašnju gumu. Kasnije se ispostavilo da nije to u pitanju i da bi i sa novom gumom imali istu situaciju.

 

404.jpg

 

404.jpg

 

Uz poznati zvuk, najnovija afrika sa češkim tablicama se zaustavlja pored nas. Pola minuta posle, zaustavlja se i džip sa češkim tablicama. Dobro smo, imamo rezervnu gumu, imamo alat, nismo gladni, nismo žedni. Pa ljudi, nismo ni pošli! Kuća nam je tu iza ćoška! Oni se vraćaju sa Kavkaza, bilo im je prelepo. Par dana kasnije Rusija je okupirala Gruziju.

 

jsnJ3_put20081046lj9.jpg

 

Česi nas ostavljaju da se još malo bavimo mehanikom, kad uz još poznatiji zvuk pored nas staje najstarija afrika, ista kao naša. Momak iz Berlina upravo gazi dvadeset i sedmu hiljadu kolometara tokom zadnja tri meseca. Smejemo se nečemu što se zove The First Day. Nismo jedini. Ostavi nam čovek vizit kartu štampanu na avionskom papiru, i ode put Beograda. Kada je išao na put prošao je kroz Beograd i saobraćaj mu je bio «crazy».

 

K60SW_put20081055fy1.jpg

 

Vratismo sve na mesto i pomoću malog kompresora koji smo utakli u novu utičnicu naduvasmo gumu na propisan pritisak. Trijumf tehnike, blagodeti progresa. Ponovno pakovanje i kačenje prtljaga, ovoga puta sa kupaćim gaćama u džepu. Otkrivam da je prednja viljuška kriva i to ozbiljno. Oštrije skretanje u levo je nemoguće. Motor jedva pali, izlazimo na put, polako ubrzavamo. Za nama ostaje parče pleksiglasa koje je nekada bilo vizir. Na dalje vozimo naked.

 

CvYCo_put20081056oh5.jpg

 

Na preko 30 km/h motor se trese toliko da imamo osećaj da će se prednji deo motocikla otkinuti. Da li okrenuti nazad i odustati? Nastavljamo ka granici sa Bugarskom. U Dimitrovgradu pokazjemo vulkanizerima rupu na unutrašnjoj gumi i raspitujemo se o ugradnji novog ventila. Šalju nas u selo, kod majstor Arse koji nas je pre nego što smo uspeli da izustimo – Dobar dan, već posadio za sto u dvorištu sa sve kafom i rakijicom. Će opravimo - kaže. Dok se greje «pegla» pričamo, sada već celom komšiluku, ko smo i gde smo krenuli. Dve devojčice su posle pet minuta sa Oljom odlučile da u najskorije vreme postanu motorašice...

 

404.jpg

 

Nov ventil je tu, samo da isprobamo da li je guma slučajno na još nekom mestu bušna. Jeste, na deset mesta. Nema krpljenja. Arsa izvlači iz sećanja pa iz magacina neku sličnu. Dobijamo na poklon unutrašnju Michelin, Made in France, 130/80-17. Fabrička dimenzija. Kaže majstor, da mu je tu gumu ostavio neki što je hteo u točak od automobila da je stavi. Ostaje da ponovo proverimo spoljašnju, nešto mora da je izbušilo gumu. Arsa vadi ekser iz zadnje gume, koji se zavukao između dva krampona. Ventil nam je otpao zato što je ekser napravio malu rupicu na unutrašnjoj gumi koja nije ispustila nego se nekako pomerala unutar spolašnje gume dok nije otkinula ventil koji je fiksiran za felnu. Dešava se jednom u sto hiljada... Prema tome ispada da matica na ventilu koja ide do felne ne treba da bude zavrnuta do kraja nego treba biti što labavija tj. bliža kapici ventila. Ponovo skidamo točak, vadimo gumu, krpimo, vraćamo, što i nije bog zna kako zanimljiva rabota.

 

u0e5d_put20081077ei2.jpg

 

Arsa nije hteo da nam naplati ništa «pošto smo putnici» i «u nevolji». Ostajemo sa njima do večeri, Arsa nam priča tužnu sudbinu pirotske industrije gume «Tigar», i o malverzacijama stare i nove uprave. Sadašnji većinski vlasnik, Mišelin, žrtvuje fabriku poput dobre karte ne bi li se uzela bolja. Većina radnika je otpuštena, regija živi od sitnog šverca. Sela su opustela i zarasla u korov. Mladi žive u gradovima, uglavnom Nišu i Beogradu. Stariji se bave baštama za koje još imaju snage.

 

http:

 

Krećemo ka granici. Pada mrak. Motorom pretičemo kolonu vozila koja stoje u redu, prolazimo policiju, carinu, naplatu auto-puta «Teraj batko», nekakvu dezinfekciju... ni oni neće da nam uzmu pare. Prešli smo tek 340 kilometara a već nam se dogodilo toliko toga. Pale se lampice za rezervu, hitno nam treba benzin. Zaustavljamo na Lukoil pumpi gde je u toku tuča između pumpadžija i Turaka koji su očigledno prevareni na neki od bezbroj načina i trikova. Punimo gorivo za evre po ni malo povoljnim okolnostima, odmaramo na parkingu sa Turcima gastarbajterima. Počinje pljusak, duck tape-om lepimo moj kombinezon, oblačimo se i brzinom 20 na sat vozimo ka Sofiji. Motor počinje da štuca, da se gasi, da ne reaguje na gas. Shvatam uzrok tuče na pumpi. Da nisam povređen i da iza sebe imam pun kombi nervoznih Turaka i ja bih se vratio da im pokažem šta mislim o vodi koju Lukoil čudno piše benzin.

 

Posle beskrajne vožnje po kiši i mraku nailazimo na predgrađa Sofije i na raskrsnicu južnog i severnog tranzita oko grada. Postsocrealizam u oblandi propalih industrijskih postrojenja. Stajemo na napuštenu benzinsku pumpu gde delimo zaklon i čkiljavu uličnu svetiljku sa čoporom pasa lutalica. Vlada prećutno primorje. Svi pokušavamo da se malo presaberemo, ili barem isplačemo, izlajemo na pseću sudbinu.

 

Jednom sam klimanje viljuške rešio pritezanjem matica koje viljušku drže za ram motocikla. Utakli smo lampicu u novu utičnicu, ponovo izvadili alat sa dna kofera, pa skidaj volan, sajle, kablove, gornji trougao, ne bi li došli do matica koje su ispale pritegnute kako treba. Ja govorim da je dosta svega, da sutra idemo kući. Kad ne ide, ne ide. Olja me smiruje. «Biće sve ok, hajde da nađemo neko mesto za spavanje, odmorimo, pa ćemo sutra da vidimo gde smo i šta ćemo dalje». Nemac na africi nam je rekao da postoje moto-servisi u blizini «južog ringa», krećemo tuda, zaustavljamo na OMV pumpi koja izgleda čisto i sigurno. Čuvar kafeterije nas zove da spavamo u bašti na klupama pod suncobranom koji će nas sačuvati od kiše. I on je Jugosloven, Makedonac. Naduvavamo planinarske podloške, vadimo veće, padamo u nesvest.

 

QNC0C_put20081092xs6.jpg

 

mGg3i_put20081093dz3.jpg

 

 

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Za sad fantastično i bravo Matijak i Olja....

 

Ajd' nastavak ovog "trilera", baš je interesantno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Joj brate sto je dobro... Super je sve, i teks i fotke... Mada bi mogao malo da pojacas fotke...

 

Ne verujem kakav maler na startu...

 

 

 

 

Prema tome ispada da matica na ventilu koja ide do felne ne treba da bude zavrnuta do kraja nego treba biti što labavija tj. bliža kapici ventila.

 

 

 

 

Nisi procitao lektiru

 

Evo ovako, Koma i ja imamo "nekog" iskustva u krpljenju guma u piz*i materini :D

 

Mislim da nam je na kraju trebalo manje od 10 min da od motora sa probusenom gumom imamo motor sa celom gumom. Krpili smo gumu sigurno izmedu 20 i 30 puta.

Ja na mom motoru imam centralni stender, a Koma na svom samo copavu. Jednom smo cak skinuli i oba tocka sa Stroma u isto vreme. Uvek moze da se nadje neki kamen, a i tu su blagodeti metanih kofera ako je bas frka :)

Na Stroma smo stavili unutrasnje gume iako je imao tubeless gumu, felnu i sve ostalo.

Proces je vrlo jednostavan ;D

 

Odvrnete prvo srafove koje drze tocak, zatim taj tocak dignete u vis. Ja sam to radio sa centralnim stederom, a Komin motor smo uvek nabacivali na copavu i onda podmetali kamen na odgovarajuce mesto. Ovo je sasvim dovoljno i bezbedno. Naravno uvek vodite racuna da niste na poziciji gde se moze dogoditi potencijalni pad motora. Skinete tocak.

E sad dolazi jedan od problema. Odlepiti gumu. Zanimljivo je da je komi u vecem broju slucajeva pucala zadnja, a meni prednja. Zavisno od tipa gume, imacete manjih ili vecih problema da odlepite gumu. Npr moju prednju smo gotovo uvek rukom odlepljivali, a Kominu zadnju je nekad bilo bas tesko odlepiti.

Kako odlepiti gumu. Uzmete drugi motor spustite copavu i gurnete gumu ispod. Copava treba da nalegne sto blize felni. VODITI RACUNA O DISKU!!! Drugi neka drzi suprotan kraj gume tako da disk ne dodiruje zemlju da ga ne bi slomili. Naslonite svu tezinu motora na gumu preko copave, mozda ga cak i podignete i puffffff, trebalo bi da je guma spala sa felne... Ako ste sami npr. mi smo jednom bez ijednog tocka na Africi na centralnom stenderu uspeli da odlepimo Kominu gumu.

Mi smo imali par rezervnih guma ali i set za krpljenje koji se moze kupiti u bilo kojoj radnji za bicikle.

Od alata smo imali 2 pajsera od 15 inca ja mislim. ima da se kupe u JEEP comercu UNIORovi za 800 din komad, i stvarno su dobri. Stavite tocak na zemlju i vodite racuna o disku sve vreme i o lezajevima da u njih ne ulazi bespotrebno pesak. Fino rukama u krug svucete spoljnu gumu. Na ventilu treba imati takav cep koji je i ujedno alat za odvrtanjem ventila. To uradite na samom pocetku(odvrtanje ventila). Skinete onaj srafic koji drzi ventil. Pajserima prevucete gumu sa spoljne strane felne. Izvadite unutrasnju. Skoro sigurno cete osteti felnu na svom bajku, ali treba preseci za sta vam on sluzi, za grad ili za rad!

E sad totalni hit!!! Mi smo pazarili onaj mali kompresor sto radi na 12V i da nismo imali njega mislim da bi se poubijali!!! HVALA MU!!! Lepo naduvate gumu (o nacinima cemo malo kasnije) i vidite gde pusta. Lepo osmirglate to mesto, namazete tanak sloj lepka na to mesto i flekicu, sacekate malo i zalepite. Ima alata za izbijanje vazduha, ali obicno je dovoljno da rukom jako dobro pritisnete ili malo izudarate flekicu. Proverite mesto na spoljnoj gumi i felni gde je nastala rupa, da nema nekog ostecenja ili da predmet koji ju je probusio nije ostao. Naduvate unutrasnju jos jednom da bi ste bili sigurni da je to jedina rupa. Ugurate unutrasnju gumu nazad na mesto i probacite ventil. Sto uza guma, veci problem. Proturite ventil i navrnete onaj sraf sto drzi ventil!!!

BITNO I JEDNA OD STVARI O KOJOJ TREBA RASPRAVLJATI!!!

 

Koliko taj sraf treba da se zavrne. Neki zavrcu do kraja, neki do pola. Mi smo posle nekih konsultacija zavrtali uvek do pola. A jedna Japanka koja je 5 godina putovala oko sveta na to pitanjeje odgovorila, to vam je isto kao pitanje da li verujete u Boga ili Budu.

E sad, zavrnuli ste taj srafic, sajbnu sa novojem ili sta vec, maticu i sada rukama vratite spoljnu gumu sto je vise moguce. JAKO JE BITNO DA SVUCETE SUPROTNU IVICU GUME NA SREDINU FELNE KADA TO RADITE JER JE DRUGACIJE NEMOGUCE SVE VRAITI NA MESTO. Ostaje deo gume koji rukama nema sanse da se vrati. Dolaze pajseri. U jako malim koracima uz pomoc pajsera nabacite gumu na felnu. I sad je sve kako treba, jos da naduvate gumu i vratite je na mesto. Ako imate kompresorcic, onda uz prijatno caskanje sa drugarom sacekate da zacujete jedno veliko BUM, tj da se spoljna guma zalepi na ivicu felne. Ispustite vazduh do odgovarajuceg pritiska, ako ste morali da je preduvate da bi "zalepila"... Vratite gumu nazad i pun gas. NE ZABORAVITE DA NAPUMPATE PRITISAK U KOCNICAMA jer ste verovatno morali da razglavite paknove da pi protnuli disk nazad.

 

Kompresor je super resenje, narocito za duge i teske ture. Mi smo imali i malu rucnu pumpu, za bicikle, teleskopsku. Za svaki slucaj ako se nesto pokvari. Takodje smo imali i malu pumpu sa patronama CO2... One super rade i dve su dovoljne da se napumpa guma. Jedini problem je sto kada smo njih istrosili nismo imali gde da kupimo patrone, pa smo zato presli na kompresor...

 

Tubeles gumu je teze zalepiti nazad neko TubeType. Sa rucnom pumpom mozda cak i nemoguce (jos teze ako nema unutrasnje). CO2 patrone su dobre jer u jakom malom vremenu izduvaju ogromnu kolicinu vazduha pa mogu da zalepe gumu. Ako iz nekog razloga treba da "zalepite" tubeless gumu, mozete sipati malo benzina unutra i zapaliti. Burna reakcija, eksplozija, ce zalepiti gumu.

 

E sad ja sam imao jako neprijatnu situaciju. Vozio sam po makadamu i to prilicno brzo. Oko 100km/h. Prednja guma mi je pustila, ali ne dovoljno da bi ja osetio jer je put bio od nabijenog kamenja. Ali bilo je dovoljno da guma ne izdrzi udarac u veliki kamen i pocepa se na dva mesta o felnu. Tad je ispustila momentalno. E to je adrenalin. Samo u momentu nema kontrole. Nastaje borba sa motorom. Zadnja kocnica nije puno pomagala, malo sam kocio sa prednjom. Motor jednostavno nije ima nikakvu kontrolu. Odjenom krece na deno. Put je bio poput nekog nasipa, izdignut jeno 5 m od ostatka zemlje. Krecen niz taj nasip nizbrdo, usporavam nekako, i maltene samo sto nisam stao izvrcem se na levu stranu. Bilo je jezivo. Mislim da sam imao jezivo puno srece i da je moglo da prodje mnogo, mnogo gore. Da sam imao tubeless ovako nesto se ne bi dogodilo, ili je sansa za to mnogo manja.

Kako god, ali na sledecem motoru bi voleo da imam tubeless.

 

;D

 

 

Reci mi, kako si zadovoljan sa Zegama? Jel ste koristili unutrasnju torbu?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja