Jump to content

Moto Zajednica

Nesreća u Crvenoj Crkvi

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Vraćao sam se danas motorom iz Vršca (od petka na vršačkom bregu trajalo vidovdansko okupljanje veterana 63. padobranske brigade) i rešili nas nekolicina da na povratku idemo skelom preko dunava, pa onda do Petrovca, Žagubice, Borskog jezera, Zlotske pećine i Rtnja, ....).

Ja bi treći u koloni, ispred mene dečko iz Negotina na TDM, a ispred njega kolega na Transalpu 700. Vožnja opuštena, lep vreme, mnogo motora na putu (bio i skup u Beloj Crkvi). U Crvenoj Crkvi trebalo bi da skrenemo desno prema (Vračevom Gaju), ali kolega na Transalpu to kapira tek kada je prošao raskrsnicu i onda lagano koči i skreće desno da bi se zaustavio uz ivičnjak. Kolega koji ide iza njega takođe promaši skretanje i nastavlja pravo, a tom trenutku gleda udesno (na put gde je trebalo da skrene) i nema pojma da je kolega ispred njega skoro stao. U zadnjem momentu pogleda ispred sebe, ali tad već nema nikakve šanse da bilo šta učini. Sustiže sa desne strane kolegu koji se zaustavlja i udara ga sboka. Pošto je zakačio upravljačem u motor od kolege, prednji točak se okreće ulevo a kolega pada u jarak pored puta sa desne strane (ispred same prodavnice na raskrsnici). Kolega na Transalpu isto pada (ali pošto je već skoro bio zaustavljen prolazi bez posledica).

ja sam u tom momentu bio petnaestak metara iza ove dvojice i ukapirao sam još ranije da treba da skrenemo na raskrsnici udesno i lagano sam počeo da skrećem i onda video šta će da se desi ispred mene. 

Brzina prilikom udara je bila verovatno ispod 40km/h, ali dugar sa TDM se kotrlja kroz jarak i ostaje da nepokretan leži na leđima. Dok ja spuštam ćopavu i silazim smotora, ljudi koji su bili ispred prodavnice već su prišli kod povređenog kolege. Malo ga poprskasmo hladnom vodom i on dože sebi, kaže da ga boli noga, ruka, grudi. 

Kažem mu da pokuša ad mrda prstima na nozi, i da pkrene noge i ruke i on to uspeva. Ne boli ga kičma niti glava, nema krvarenja.neko od prisutnih je već pozvao policiju i hitnu pomoć i oni stigli za manje od pet minuta.

Kolega završio u bolnici u Vršcu (par preloma u stopalu i podlaktica pukla), a ja i kolega sa Tranasalpom u MUP bela Crkva (da damo izjave). Dok se ovo dešavalo dosta motorista je prošlo, zaustavljalo se i nudilio pomoć i hvala im.

Među njima bio i kolega Stile sa foruma, pa se tako danas upoznasmo ovako.

A nama nije više više bilo do obilaska istočne Srbije, nego odosmo za Kovin i Smederevo i auto putem kući.

Nekada se stvari nameste tako da do nesreće dođe a da niko nije bio ni bahat, niti da je bilo brze vožnje, .... jednostano trenutni pogled na drugu stranu i tras!

Promenio član zika56
  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Žiko, mi smo sreli na jednoj deonici. Skontao sam GS-a po duplim okruglim farovima. Dalo se primetiti da ste vozili dosta zbijeno.

 

Blicnuo sam vam par puta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 10 minuta, Alekre je napisao:

Žiko, mi smo sreli na jednoj deonici. Skontao sam GS-a po duplim okruglim farovima. Dalo se primetiti da ste vozili dosta zbijeno.

 

Blicnuo sam vam par puta. 

Juče, dok smo išli prema Vršcu bilo nas desetak, danas nas bilo četiri u povratku.

Inače ja nikakao ne volim da vozim u grupi. Ja volim oštriju vožnju (posebno po lepim krivinama), a ljudi sa kojma se družim uglavnom voze dosta sporije i problem mi je da se uklopim (na dužem putu) i takve vožnje me i zamaraju i nerviraju.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

Uh... jedan od najgorih načina da se skrljaš - sopstvenom nepažnjom. Nadam se da će kolega biti dobro i da nije bilo puno štete na motorima. Onda kad se sam sje*eš, tad te duša najviše boli. :(

 

@zika56

I ja sam takav pa zato isključivo vozim sam. Moj tempo je često vrlo nasumičan - čas vozim maksimalno opušteno kad ima šta da se vidi, čas žustro ako uslovi puta to dozvoljavaju i ako mi se vozi brzo. A volim večernju i noćnu vožnju dok većina ne voli, pa me to još više udaljava od bilo kakve potencijalne grupne vožnje. Ne kažem da ne bih na poziv, ali generalno nisam u tom fazonu.

Solo vožnja motora svakako nosi i svoje rizike ali ja sam ih spreman prihvatiti. Tu je najvažnija samokontrola i onaj glasić u glavi koji ti kaže "nemoj tu prebrzo jer ne znaš put i pola je noći, ako padneš nema ti ko pomoći" (a usto se i rimuje haha :D).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd/Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varader 1000

Mnogo ljudi promasi tu raskrsnicu, lep spust i pravac... Koliko mi se cini i sunce je malo krivac...

Inace, prodavnica ispred koje se sve odvijalo je u vlasnistvu moje porodice. Ja sam taman naisao kada je hitna ukazivala pomoc i pakovala ga vozilo. Brat je odmah bio ispred kada se sve to desilo i odmah pomogao. Momak ima prelom ruke, noge i naprslo rebro. Bio je u Vrsackoj bolnici, juce je pusten kuci, svratio je do nas po opremu a motor je ostao kod nas. 

Bas nezgodan pad...

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 4 sati, peconibc je napisao:

Mnogo ljudi promasi tu raskrsnicu, lep spust i pravac... Koliko mi se cini i sunce je malo krivac...

Inace, prodavnica ispred koje se sve odvijalo je u vlasnistvu moje porodice. Ja sam taman naisao kada je hitna ukazivala pomoc i pakovala ga vozilo. Brat je odmah bio ispred kada se sve to desilo i odmah pomogao. Momak ima prelom ruke, noge i naprslo rebro. Bio je u Vrsackoj bolnici, juce je pusten kuci, svratio je do nas po opremu a motor je ostao kod nas. 

Bas nezgodan pad...

Zahvaljujem se u svoje ime i u ime kluba Veterana 63. Padobranske Brigade na svemu što je učinjeno nakon nesreće. Prisutni ispred prodavnice su munjevito reagovali, pozvali hitnu pomoć i već pružali pomoć unesrećenom pre nego što sam ja uspeo i da siđem sa motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Danas sam zvao Mladena, jer odmah sam pretpostavio da je on, zbog TDM-a kojeg je planirao da kupi pre mesec dana.Rekao je da je OK i da nije vozio TDM-a nego Super Teneru. Ima prelom ruke i noge i ovo mu je zadnja voznja od sad pa nadalje. Covek je domacin, ima divnu zenu i dvoje male dece i drago mi je sto je ziv i sto je ostao ziv. Nadam se da ce rane zaleciti bez posledica.

 

Pozdrav za @zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 2 minuta, Marko81 je napisao:

Danas sam zvao Mladena, jer odmah sam pretpostavio da je on, zbog TDM-a kojeg je planirao da kupi pre mesec dana.Rekao je da je OK i da nije vozio TDM-a nego Super Teneru. Ima prelom ruke i noge i ovo mu je zadnja voznja od sad pa nadalje. Covek je domacin, ima divnu zenu i dvoje male dece i drago mi je sto je ziv i sto je ostao ziv. Nadam se da ce rane zaleciti bez posledica.

 

Pozdrav za @zika56

Pojma nemam kako sam permutovao TDM umesto Tenere.

A inače mi Mladena zovemo Labud, a reče mi juče da mu je žena posle ove nesreće postavila ultimatum: Ili motor, ili ona.

Da je meni žena postavljala ovakve ultimatume nakon svake lomljave (ne samo na motoru), ko zna koliko bih žena do sada promenio.:neznam:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Ех Жико, могу мислити како је жени било када је чула и како је све преживела. Сигурно одбрине сваку његову вожњу, нека су живи и здрави па како одлуче, свако живи свој живот како уме, може и мора. 

Чувајте се и нека нас Бог чува. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd/Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varader 1000
Pre 22 sati, zika56 je napisao:

Zahvaljujem se u svoje ime i u ime kluba Veterana 63. Padobranske Brigade na svemu što je učinjeno nakon nesreće. Prisutni ispred prodavnice su munjevito reagovali, pozvali hitnu pomoć i već pružali pomoć unesrećenom pre nego što sam ja uspeo i da siđem sa motora.

To je najmanje sto smo mogli da ucinimo. 
Nadam se da ce se brzo oporaviti.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja