Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha DT125LC

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Skoro sam radio generalnu na motoru, i u skorije vreme se ventil snage cudno ponasa, pri kontaktu on se otvori ali u voznji nece da se otvori neko vreme pa od jednom otvori pa onda opet nece da otvori, kad je pod radnom temperaturom po nekad otvori po nekad ne, motor do 4 hiljade obrtaja ide lepo ali ka gore pocne da se gusi. Pokusao sam da otkacim trubu i da preusmerim struju iz trube ka ventilu snage da bih ga otvarao rucno na dugme za trubu, ali medjutim kada nece na kontaktu da se otvori nece ni rucno, samo ostane zaglavljen ili ga ne otvori uopste. Majstor mi je rekao da je verovatno u pitanju CDI koji za ovu masinu kosta 100e. Da li postoji negde da se kupi neki polovan cdi, i da li postoji neko privremeno resenje za ventil snage, mozda direktna struja ili nesto tako? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Prvo i osnovno akumulator mora da bude dobar. Ako je slab ili ga nema ventil snage neće da radi kako treba ili neće da radi uopšte. 

Ako je on ok, otkači sajle i proveri rukom prvo da li se okreće ventil snage bez otpora. Ako je to u redu proveri motor ventila snage da li radi, možda on zeza. Ako je to u redu proveri instalaciju, možda je neki konektor oksidirao ili žica u prekidu. Tek kad sve to proveris kupuj CDI ili najbolje ako imaš od nekog da pozajmis za probu. Ja ga ne bi kupovao napamet. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Malopre sam probao da okrenem ventil prstima i nema sile da ga pokrenem, uzeo sam cevasti kljuc i pokusao sam tako i pruzalo je solidno jak otpor. Takodje sam proveravao da li ima struje na konektorima iz cdi-a i ni na jednom nema struje. Sta raditi u toj situaciji? Da li treba imati tolikog otpora ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja