Jump to content

Moto Zajednica

Dual sport Track Day

Recommended Posts

  • Integrisan, 8120 postova

U sezoni 2020. najavljujemo novitet! Od ove godine počinjemo sa Dual sport konceptom.

 

Ukoliko posedujete putni enduro, maxi enduro ili dual sport motocikl, unapredite svoja znanja i približite se punom potencijalu svoje mašine! U našoj organizaciji učestvujte u mešanom događaju enduro vežbe i vožnje na stazi.

 

Dual sport Trackday podrazumeva dva poludnevna TD termina: prvi u specijalizovanoj enduro vežbaonici (sa našim demonstratorom i serijom vežbi), a drugi (istog ili nekog sledećeg vikenda po Vašem izboru) poludnevno učešće na TD događaju na NAVAK stazi u Subotištu. Dakle, oprobaćete se i u vožnji na terenu van puta i u energičnoj vožnji na asfaltu.

 

Prvi Dual sport Track Day organizujemo 12. Jula 2020. godine, na offroad poligonu NAVAK staze u Subotištu.

 

Detalji i prijave:

 

 

IMG_2120.jpeg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd - Vidikovac
  • Motocikl: BMW F 750 GS

Zanima me da li je korisno i upotrebljivo za početnike (jedva prešao 2500km) u vožnji motora generalno? Da li sam dobro shvatio organizacija podrazumeva instruktora i trening - vežbu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Tako je, postoji instruktor-demonstrator na off road delu (Miloš Disković), a za vožnju po asfaltu imamo dream team trenera za konsultacije (Dalibor Miletic i Košta Jovanovic). 

 

Ipak, važno je da razumeš - ovo nije trening 1-1. Demonstrator pokaže, ti sam voziš i pitaš, ako imaš dileme. 

 

Poligon za off road dozvoljava doziranje pa je pogodan i za početnike i za one malo "odmakle". Podrazumeva se da osnove vožnje motora ipak poznajes. 

 

Nadam se da sam pomogao. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd - Vidikovac
  • Motocikl: BMW F 750 GS
Pre 9 sati, severian je napisao:

Tako je, postoji instruktor-demonstrator na off road delu (Miloš Disković), a za vožnju po asfaltu imamo dream team trenera za konsultacije (Dalibor Miletic i Košta Jovanovic). 

 

Ipak, važno je da razumeš - ovo nije trening 1-1. Demonstrator pokaže, ti sam voziš i pitaš, ako imaš dileme. 

 

Poligon za off road dozvoljava doziranje pa je pogodan i za početnike i za one malo "odmakle". Podrazumeva se da osnove vožnje motora ipak poznajes. 

 

Nadam se da sam pomogao. 

 

 

Hvala svakako. Mada se dvoumim da li je još rano za mene. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Ne znam koliki ti je napor u finansijskom smislu i svakako nećeš iskoristiti pun potencijal ni poligona, ni staze, ali jedno sa sigurnošću mogu da ti kažem: mnogo bolje je da napreduješ tamo gde je sigurno okruženje (gde god to bilo), nego u saobraćaju.

 

Sve najbolje!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd - Vidikovac
  • Motocikl: BMW F 750 GS
pre 37 minuta, severian je napisao:

Ne znam koliki ti je napor u finansijskom smislu i svakako nećeš iskoristiti pun potencijal ni poligona, ni staze, ali jedno sa sigurnošću mogu da ti kažem: mnogo bolje je da napreduješ tamo gde je sigurno okruženje (gde god to bilo), nego u saobraćaju.

 

Sve najbolje!

 

Šta je potrebno od opreme imati pri sebi, poneti, u čemu se vozi, da li ima posebnih zahteva? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Staza nije, ali kompletna organizacija i dobar deo ucesnika jesu. 

 

Aktivno pratimo stvari, vrlo je teško planirati čak i par dana u napred u situaciji kada je očigledno da nema pilota u avionu, ili bar da nije pri sebi, ali dacemo sve od sebe da se ponasamo smisleno. 

 

Kada je država atrofirala i svedena je na hir, moracemo da se oslonimo na sebe, da se ponasamo odgovorno i uzmemo sve u obzir. 

 

Javicemo nasu odluku u sledecih 24-48h. I za DS-TD i za redovan TD8. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd - Vidikovac
  • Motocikl: BMW F 750 GS
On 8.7.2020. at 9:29, severian je napisao:

Staza nije, ali kompletna organizacija i dobar deo ucesnika jesu. 

 

Aktivno pratimo stvari, vrlo je teško planirati čak i par dana u napred u situaciji kada je očigledno da nema pilota u avionu, ili bar da nije pri sebi, ali dacemo sve od sebe da se ponasamo smisleno. 

 

Kada je država atrofirala i svedena je na hir, moracemo da se oslonimo na sebe, da se ponasamo odgovorno i uzmemo sve u obzir. 

 

Javicemo nasu odluku u sledecih 24-48h. I za DS-TD i za redovan TD8. 

Kakva je situacija, odluka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Jbt ja sam tek SAD video ovu temu, naostrio se za sutra u sekundi, citam pazljivo od prvog posta i molim Boga da ima slobodnih mesta za sutra da se sad i odmah prijavim i onda otkaz...  :gaa:  od odusevljenja do razocarenja u par sekundi  :lol3:

 

Svakako ogromno hvala za ideju i podrska za organizaciju, ako nesto moze da se pomogne javite, i molba da sledeci termin za ovaj DS TD malo jace oglasite kad vec Disko nece da zove  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja