Jump to content

Moto Zajednica

Atv bashan

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Pozdrav ljudi,

Imam atv bashan 250 cc

Problem sam imao na magnetu tj bensiksu, vijci pukli navoji ostali... uglavnom rijesio sam to ali sada kad zaverglam samo anlaser zuji tj okrece ali u lijevom dijelu motora nista ne cujem kao da ne okrene anlaser zupcanik iza bendiksa. Da li je neko imao slicna iskustva? Hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Mislis na metalnu plocu kroz koju idu vijci, koja u sebi ima tri valjcica sa oprugicama? Moguce, ali koliko znam rupe su probusene i tacno ima odredjeno s koje strane moze uci glava vijka..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Crko frajlauf 10000%

 

U srbiji ces ga tesko naci, preko ebaya kad porucis stigne kineski koji traje mesec dana maksimum. 

 

Jedino krsten strugar-alatničar da ti napravi metalne valjčiće koji stoje unutar frajlaufa. Mora da ih napravi od pravog materijala i da bude tačan u 100tu. Ima da traje 2 večnosti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

И предходно сам писао да ја то решавам тако што егализујем површину зубчаника где ролница хватају АЛИ, може и овако нешто да се десило.1695bd1a980af383e4f297bc0d340db2.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ocisti rolnice i leziste, proveri / zameni oprugice i nemoj da podmazujes. Proveri da nema ostecenja/potrosenosti materijala u lezistu i ronicama.Eventualno malo wd40 na rolnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Do sad sam stavljao sa masti ali danas sam ocistio i ubacio ronice bez masti bez icega ali cim krenem da stavim na osovinu ispadnu, jel to znak da su istrosene ronice ili su slabe oprugice ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Дај човече бендекс пробај напољу, у правцу паљења не сме да пусти окретање зубчаника. Ако је обратно окренуо си наопачке, неисправни бендекс ПРОМАШИ често али не константно.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

То ако ни пружине не функционишу, ја под потрошени бендекс подразумевам нарушавање равне површине зубчаника где належу ролнице. При прве појаве "прескакања" треба решавати проблем, чекање да комплетно откаже је сасвим погрешно. Декомпресори ако их има да буду исправни јер и од тога бендекс страда, погрешна предпаљења, начин и дужина верглања и још по нешто.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja