Jump to content

Moto Zajednica

Peugeot Geopolis 250

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav ljudi. kupio sam skuter Peugeot Geopolis 250, polovan, presao 27 000 u odlicnom stanju, nove gume, kocnice, diskovi tek zamjenjeno ali imam 2 probelma nazalsot. 

 

Prvi problem ne radi na tabli sat za brzinu, ne radi digitalni sat za kilometrazu, gorivo radi i rade stepeni, osnovne lampice tokom paljenja i zmigavaca rade. Zanima me je li to do sajle samo ili je nesto drugo ?

 

Drugi problem kada ga palim ujutro ugasi se odmah i tako vise puta zaredom, onda mu lagano dajem gas i drzim kocnicu dok ne dignem temperatutu na 80-90 i onda upali. Momak sto mi je prodao kaze da je zato sto se nije vizao u poslijednje vrijeme jer nakon to sto odradi pod gasom u mjestu par minuta skoro se vise taj dan i ne desava mada se zna desiti da nece da upali iz prve, mislim upali ali se ugasi 2 do 5 puta. Mislim iskreno da nije to sto je momak rekao tako da sta bi to moglo biti ? Ostalo je sve uredu

 

Znaci treba mi pomoc oko te sajle ako je sajla za tablu znate li gdje mogu naruciti, ja sam iz Bosne inace i sta da radim u vezi tog gasenja ? Hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

O djes.ba, sta iam novo u Bosnu? :)

Posto sam dugo radio u Peugeot servisu, ima par stvari koje se ne slazu i koje ne treba da radis.

 

Ono sto se ne slaze je predjena km od 27.000km sa zamenjenim diskovima.... tesko moguce.

To me navodi da je neko cackao oko inst. table kako bi spustio predjenu km pa u tom cackanju sjebao stvar gde ti se javio Prvi problem.

Sajlu inace nemas vec putem pinjona, instalacije vrsi se ocitavanje brzine.

 

evo je tabla

IMG-20170529-101055.jpg

 

Problem najverovatnije imas u inst. tabli (digitalan deo) i moz se desi da ti je i pinjon u problemu (prikaz brzine kretanja).

 

Pre 5 sati, st0rM je napisao:

Drugi problem kada ga palim ujutro ugasi se odmah i tako vise puta zaredom, onda mu lagano dajem gas i drzim kocnicu dok ne dignem temperatutu na 80-90 i onda upali.

Drugi problem koji imas.... ovo oznaceno nikako ne smes raditi, spalices lamele na kvacilu ako vec i nisi.

Za taj problem moze biti sve i svasta al za pocetak izmari punjenje, zameni akumulator al ne kiselinskim vec AGM ((Banner, Fulbat ili Exide stavi) YTX14-BS mislim da moze stati, proveri)).

Ocisti i dobro stegni kleme, meri punjenje ponovo jer kad je akumulator slab, pri izdisaju motor se bas tako ponasa kako si opsiao (gasenje kad je hladan).

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Vozim ga od 2009. i ja sam menjao prednji disk negde oko 30-35K a kilometraza je sigurno tacna,znas motor Dare.

Ne secam se ko me je nagovorio da ga menjam ali valjda je znao sta prica :).....pokrivio se koliko se secam.

 

Da li odgovara regler od Beverlija,mislim ono na keca da su konektori isti...ili mozda ima i neka povoljnija varijanta ?

Joskin mozda ?

Na leru puni malo iznad 13 a kad se doda gas padne ispod 13 tj skoro na napon samog akumulatora (nov novcat,stari sprzen,ispario).

BTW godinama sam koristio Exide akumulator,staje i dobar je ali zadnje 2 ture ga ne nadjoh,mozda ipak ima negde u prodaji.

Promenio član DeepDrunk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 20 minuta, DeepDrunk je napisao:

Da li odgovara regler od Beverlija,mislim ono na keca da su konektori isti...ili mozda ima i neka povoljnija varijanta ?

Joskin mozda ?

_______________________________________________________

 

Na leru puni malo iznad 13 a kad se doda gas padne ispod 13 tj skoro na napon samog akumulatora (nov novcat,stari sprzen,ispario).

Odgovara od Beva, zapravo isti regler nosi 250, 300, 400, 500ccm... nebitno dal je Peugeot ili Bev, razlika je u duzini kabla. Moze se Joskin staviti, nije na klik, moraju zicke lemiti, provlaciti, busiti.

 

Ovde se nesto ne slaze..... kad je stari aku srzen, ispario, to vodi ka prepunjavanju sto kod tebe nije slucaj ili ti nemas punjenje.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12236 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Izgleda da mu je prvo regler probio pa spalio akumulator a sad je otisao u drugu krajnost - nema punjenja. 

Menjaj regler a dooobro proveri i namotaje statora. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i
3 hours ago, Satelis said:

Odgovara od Beva, zapravo isti regler nosi 250, 300, 400, 500ccm... nebitno dal je Peugeot ili Bev, razlika je u duzini kabla. Moze se Joskin staviti, nije na klik, moraju zicke lemiti, provlaciti, busiti.

 

Ovde se nesto ne slaze..... kad je stari aku srzen, ispario, to vodi ka prepunjavanju sto kod tebe nije slucaj ili ti nemas punjenje.

 

 

 

Hvala Dare,

nisam bas razumeo tacno jel od Beva moraju da se produzavaju kablovi ili je skini-stavi ?

 

To nije ni meni jasno,sigurno sam dolio dest vode do mere pre mozda 2 meseca,u medjuvremenu nebrojeno puta skidao i punio akumulator jer kada stoji 2 dana tesko pali ili nikako i tu ide ona prica palis pa drzis malo gas i kocnicu dok se stabilizuje i zavrsih sa puknutom oprugom lamele tj menjao celu lamelu kad smo otvorili.Moguce da sam ga ja sprzio na punjacu...zaboravim po celu noc mada nije kuvao.

Na leru puni ok 13.2-3 a pod gasom padne na 12.7-8 jedva malo iznad samog akumulatora koji je u mirovanju 12.6.

U svakom slucaju jurim elektricara (Gaca ako jos radi covek) jer tesko da cu sam uspeti da sve poskidam i zamenim mada stoji na primamljivom mestu da se skine pored tocka :)

Ako ti nisi prezauzet javi pa mogu i tebi da doteram,ima jos problemcica,neko skripanje verovatno opet od menjaca....

Promenio član DeepDrunk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Zdravo svima, imam jedno pitanje pa da iskoristim temu. 
Prelazim sa nakeda na skuter i trebalo bi da odem da pogledam jedan Geopolis 250. Vlasnik kaze da mu ne radi ovaj ekran na instrument tabli, ali da je sve ostalo ispravno.
Koliki je problem to popraviti ili eventualno naci drugu instrument tablu i zameniti? Koliko vidim, ponuda rezervnih delova i nije neka... @Satelis, neka iskustva? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Digitalni deo mozda se može opraviti. Treba skinuti, otvoriti i videti kakva je situacija unutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Naravno da ce te cimati jer tu pise predjena km, gorivo, trip i td, mora da radi za teh pregled.

Tablu ako nadjes polovnu da se lupas nogama o zadnjicu od sreće.

Takodje Scarabeo nosi tablu sa istim dig satom tako da se može i ta opcija iskoristiti u slucaju da nema nigde dela.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja