Jump to content

Moto Zajednica

Проблем са преправком, помоћ.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Дижем тему опет.

Пошто је мој рођени брат купио овај к2 и оставио мени да га возим док је он преко а игром случаја изгубио је посао тј дао отказ и остао овде, било ми је глупо да стално мењам управаљаче итд те сам себи увезао К0 750 ко је пратио зна из претходне теме у подфоруму купујем...

Како сам већ купио повишени управљач за к2 600 мени сада мост не паше на мој мотор јер није исти промер виљушке па ако неко од вас зна неког да има случајно само мост на продају ја бих купио.

Нисам сигуран да ли паше од хиљадарке, ја претпостављам да је исти промер, имало је пар комада на ebay.

У међувремену сам средио моторче који отвара и затвара клапне тако што сам га искључио и оставио клапне у константо отвореном положају док тпс сензор нисам дирао.

Такође, купио сам други сет маски.

Ове ми се нису допадале а како ми је налетео добар сет за релативно мале паре узео сам њега а овај ставио на оглас.

До краја марта у плану ми је да заменим уље и филтер уља, филтер ваздуха је ко нов, такође акумулатор је цркао купићу и њега и остаје ми тај мост и наравно преправка да се одради и да се региструје (пре преправке).

Такође још једно питање, колико је паметно да на постојећи мост (фабрички) са доње стране набацим још материјала како бих њега пробушио и ушрафио адаптере за управљач јер је овај мост прилично танак у односу на овај који сам купио за 600?

 

IMG-d4ac20538774eab3dc89cc07eadc7e42-V.jpg

IMG-20210913-WA0007.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Апдејт одрађеног на гиксеру:

Замених прекјуче уље, сипао сам liqui moly 10-40 street, филтер уља, филтер ваздуха нисам дирао јер сам видео да је ко нов а и мењан је пре 3.000км (40е уље и филтер)

Такође наручен је цилиндар квачила од yamahe yzf1000 који ће вршити функцију предње кочнице (30е)

Ставио сам нове маске које сам купио баш повољно у Швајцарској, комплет 200фр (предња, бочне, реп, седиште)

Набацио нове мигавце (25е)

Закрпио усисе били испуцали (5е)

Залепио карбон преко (2000дин)

Нов Акумулатор (30е)

Ставио оригинал Ариете ручке (2000дин)

Сад да га региструјем па да мајстор почне са преправком, вероватно ћу морати кочиона црева да продужујем.

Такође чекам другара да заврши блатобран.

Пробао сам да га возим, повучем саух и возим тако мало по уличици и чини ми се да бих можда могао да га возим и без подизања кормана.

IMG20220426151009.jpg

Screenshot_2022-04-29-23-35-23-46_a0f345942edbaf0bb972da8f6bf4e2ac.jpg

IMG20220501194903.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Данас је мотор регистрован, укупно 22.900динара.

У скоријем периоду ће ме сачекати замена предњих дискова јер су лоши тј један има доста луфта.

У међувремену је Сузуки одвежен код мајстора који би требало прекосутра да крене са пребацивањем команди, мали проблем нам прави саух, и могуће је да ћу морати да мењам и квачило за неко уже рецимо са Крос мотора или сл да би се могло све поређати...

Нестрпљив сам, пауза траје од 2019г.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Био до мајстора да му однесем једно панцирно црево пошто је моје краће за пар цм и не могу га искористити, међутим и ово које сам купио је исто кратко иако сам продавцу рекао да ми је потребно 75цм дужине он ми је дао 71цм и сада ујутру морам отићи да рекламирам, надам се да има друго макар и не било панцирно уједно ако неко има нека ми јави...

Мора засећи мало леву страну визира као и мали део предње маске.

Такође потребни су ми и шрафови који држе визир ја сам купио неке шњ и ружни су.

Брат ми рече да има неки лик у граду што прави по наруџбини црева за возила, колико је то безбедно да ми направи за мотор уколико не могу да нађем?

Иначе прилично сам задовољан како све изгледа само још ово црево да решим и полећемо :jee1:

IMG20220513175002.jpg

IMG20220513173813.jpg

IMG20220513173459.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Нажалост, хидраулика не ради. Уопште нема притиска те сада морам да нађем други цилиндар и полугу.

Може и од скутера неког већег од задње кочнице да се стави и требало би да врши посао.

А таман сам данас нашао и црева кад оно међутим...

IMG20220514141614.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Мотор је коначно спакован, на крају ставили смо неку кинеску хидраулику коју је мајстор већ имао код себе, нову.

Није нешто али врши посао док не нађем оно што треба.

Хвала колеги @pronto на понуђеној помоћи.

Што се тиче мотора, оштрији је од старог самим тим мало је теже контролисати али навићи ћу се.

Идем за викенд у Јагодину на мото скуп таман да осетим како је возити мало даље.

Уколико неко од колега буде био слободно се јавите :takoje:

IMG-aafdfa67f4f46849972d11e7d5823585-V.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja