Jump to content

Moto Zajednica

Проблем са преправком, помоћ.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Поздрав људи, јуче сам купио GSXR 600 k2 :jee1: и као што можда неки од Вас знају од 2009 имам проблем са десном руком, тачније покидан плексус брахијалис приликом пада са моторцикла (налетео на неосветљену јаву), без могућности било каквог покрета истом и са умереним и  јаким свакодневним болом .

Од тада па до данас ми је десна рука комплетно одузета, 2011г сам престао са лечењем јер сам видео да су шансе слабе и своју бившу уљару са којом сам имао удес модификовао пребацио све команде на леву руку и терао тако неких 6г док се нисам оженио и добио децу.

Сада је дошло време да се опет вратим у седло и зато сам купио заједно са братом овај мотор, како ми је брат послом одсутан по пар месеци а да мотор не стоји у гаражи безвезе хоћу и на њему да извршим пребацивање команди на леву страну и возим док он није ту, али имам проблем да нађем Супербике управљач, тако да би ми свака информација или помоћ добро дошла, то је дакле повишени управљач виђали сте сигурно некад. 

Знам да има на Ebay али тамо је 400е а то ми је искрено превише да дам поготово што сам отањио и са буџетом.

Ако знате неког мајстора а знам да већина вас зна, и ако Вам није проблем да питате да ли можда имају макар мост за поменути мотор ако не све комплет.

Може да се деси да паше и са већег модела (750 или 1000) мада они имају УСД виљушку, али неко ко се боље разуме можда ми може дати одговор и на то питање. 

Како је ово заједница са великим бројем чланова, уверен сам да ћемо наћи неко решење и ако Бог да да се негде сретнемо на друму ускоро :moto2:

Ако треба ово је мој број 064-28-60-383 

Хвала Вам унапред!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Nadjoh ti komplet kit ABM proizvodjaca, za kog znam da pravi vrhunske i skupe kormane, na nemackom sajtu nekom za 220e, malo koriscen nema pola godine, tako pise, placen sa dokaznom fakturom 359e. (GSXR600 K1-K3) 

 

Iz iskustva znam da bi verovatno pristao na ponudu od 200e privatnom porukom jer sam par puta tako na blef spustao cenu i mislim da bi to bila dobra kupovina za ceo set, jos da se javi neki kolega koji je u mogucnosti da ti to donese, ako ne nadjes bolje resenje...

 

IMG_20200624_013142.jpg.b14293af5f40ed4630a026eebed23675.jpg

 

IMG_20200624_013653.thumb.jpg.95776a0786fc231860c4011298dced9d.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Није лоша понуда ако укључује цели сет (мост, управљач, сајле, оне подизаче и шта већ иде уз то). 

Има ли трошак доставе? 

Можеш ми пустити линк у пп па ћу видети ујутру. 

Хвала ти! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

U oglasu pise ceo set, sem sajli.

 

Sad cu na pp da ti posaljem oglas, samo moras svakako naci nekog ko bi mogao da uzme to tamo za tebe na isti nacin kao i mi ovde, DHL 4.99e obicno bude. 

 

Zanimljivo je da na kraju opisa oglasa pise 'dajte mi ponudu' sto tek sad vidim i sto potvrdjuje moju pricu da bi za 200 pristao verovatno :)

 

Imas pp. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Где наћи сајле, вероватно иду дуже од стандардних? 

Слика мотора:

Мој плави

Како би требало да изгледа :

Жути

Screenshot_2020-06-15-09-50-38-605_com.facebook.katana.jpg

Screenshot_2020-06-15-09-50-34-817_com.facebook.katana.jpg

Screenshot_2020-06-23-15-05-36-180_com.autoscout24.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Овај сет који ми је колега Ниле пронашао је продат још раније, тако да ако неко случајно има неку информацију где бих могао да набавим бар мост био бих захвалан, обишао сам све мајсторе у Крушевцу, као и Гагија у Балосави нажалост нико од њих нема мост, Гаги има корман и држаче али нема мост, такође рекао ми је да мора бити од gsxr 600 01-03...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Гледао сам и ја, другар ми живи преко није проблем да се купи и да ми донесе, можда купим само мост и држаче волана а После полако да крпим једно по једно. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Хвала пуно, јављам му одмах ујутру. Ако падне куповина дођем :cirka2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Колега Ниле, имаш пиће ако те некада пут нанесе ка мом граду или било где се сретнемо. Купљено, 135е. Нисам хтео да се погађам, средином месеца стиже, до тада имам још пар ствари да набавим па да представим машинку. 

Screenshot_2020-07-01-13-13-45-651_com.android.chrome.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015
2 minutes ago, aca-ks said:

Колега Ниле, имаш пиће ако те некада пут нанесе ка мом граду или било где се сретнемо. Купљено, 135е. Нисам хтео да се погађам, средином месеца стиже, до тада имам још пар ствари да набавим па да представим машинку. 

Screenshot_2020-07-01-13-13-45-651_com.android.chrome.jpg

U zdravlje da teras! Nema vece srece nego pomoci kolegi u 'nevolji', bar za mene licno, uzivaj! :moto3:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Imas korektore na malo boljim pumpama, nanesi ga vise puta i pusti da se osusi, zatim ispoliraj.

Nece biti kao prije ali smo ko zna gdje da gleda primijetice ostecenje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Ајде да пробам да видим како ће да буде мада увек има да ми боде очи. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kada se dese ovakve stvari, obično iz potpune gluposti, više smeta ta činjenica da se to dogodilo, nego efektivna šteta...koja ovde ne ometa ni funkciju, a ništa posebno ni estetiku.

Taman i da sve potpuno ofarbaš, uvek ćeš znati da je tu bilo nešto.

Tako da, ga začinimo filozofski, problem je unutrašnje prirode.

Ignoriši ga i on će nestati :D

  • Haha 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Колики би проблем био овако нешто одрадити? 

Ја сам са другарима на претходном мотору урадио пребацивање команди са десна на лево али је то доста било примитивније ово је стварно профи.. 

 

Код мене би био повишени волан. 

Занима ме колико би ова авантура отприлике коштала, све бих ставио друго, волан имам и сајле, фали ми све остало јер оригинал остављам брату да вози када је у Србији?

 

Звао сам Гагија у Балосави јер у њега имам највише поверења међутим нисам могао преко телефона да му најбоље објасним ко га је звао зна нашта мислим. 

Screenshot_2019-06-03-14-35-09-020_com.instagram.android.png

Screenshot_2019-06-03-14-34-44-385_com.instagram.android.png

Screenshot_2019-06-03-14-33-24-959_com.instagram.android.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja nemam ove moderne aplikacije i društvene mreže. Po ovome što vidim, pretpostavljam da je ovo uradio neki italijan. Ako možeš da baciš link, rado ću pogledati da vidim govore li o detaljima i troškovima. Mislim da će za toliko dozvoliti da vidim o čemu se radi, bez obzira što nemam ništa instalirano od tih "instazbuka"....na kraju krajeva ima ih moja gospođa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Ово је неки дечко који је имао пад са мотоцикла и остао без десне подлактице, сасвим случајно сам набасао на њега на инстаграму и са његовог профила скинуо слике, никаквог објашњења нема само је ставио слике од његовог мотора. 

Да, Италијан је. 

Само се прекуца ово ale_sandrino_ у претрази на инстаграму. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Izvini što se mešam ali da li si razmišljao o prebacivanju prednje kočnice na desnu nogu, ja sam to radio (doduše na čoperu) kad sam imao problema sa desnom rukom. Jeftinije je rešenje i meni bilo mnogo jednostavnije, posle ti ostaje da rešiš gas na levoj a tu bi možda mogla neka fora kao na Jet-ski i kvadovima, na palac. 

 

Pozdrav i srećno sa radovima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1
Pre 7 sati, Darko Floyd je napisao:

Izvini što se mešam ali da li si razmišljao o prebacivanju prednje kočnice na desnu nogu, ja sam to radio (doduše na čoperu) kad sam imao problema sa desnom rukom. Jeftinije je rešenje i meni bilo mnogo jednostavnije, posle ti ostaje da rešiš gas na levoj a tu bi možda mogla neka fora kao na Jet-ski i kvadovima, na palac. 

 

Pozdrav i srećno sa radovima. 

Хвала на саветима али ја сам већ навикао на овакав распоред команди јер 10 година малтене возим на тај начин и сада би ми био проблем да мењам. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Mozda nekom bude od pomoci evo sa sajta francuske asocijacije koja preradjuje motore za svoje clanove i posle vrse homologaciju. Fotke (galerie photos) prikazuju kako izgledaju resenja na motorima, zavisno od toga koji deo tela ima smanjenu funkciju. Iako je na francuskom,  i nema detalja kako rade, ali mislim da vizuelno moze da se vidi kako to izgleda zavisno od toga za koji je handikap.

 

https://www.handicaps-motards-solidarite.com/les-aménagements-types

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Где могу да нађем овакве жабице? Скинули смо маске да их очистимо комплетно изнутра па кад је већ растурено да их заменимо. 

IMG_20210221_161004_HDR.jpg

IMG_20210221_161020_HDR.jpg

IMG_20210221_161010_HDR.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja