Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia SR50 Karburator 2007

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav,kupio sam pre neki dan apriliu sr50 spains verziju,karburator.2007.godiste a presla je samo 5000km.E sad problem je sto je u zadnje 4 godine predjeno samo 500km i vecinom je stajala pogotovo u zadnje vreme.Problem je da se motor u jednom momentu sam od sebe ugasi,moze da se dogodi to posle 10-15min a moze da se dogodi i da se ne upali uopste.Vecinom se gasenje dogadja posle davanja gasa.U pocetku prvi dan je mogao da se vozi maltene na 1/6 gasa i isao je super oko 70kmh na blagom nagibu.Posle toga dan nije mogao da radi vise od 10 sekundi,i juce sam ocistio malo karburator u benzinu i malo produvao dizne na kompresoru,posle toga je radio oko 15min sa laganom voznjom i na leru da bi se posle voznje odmah ugasio.Uvece sam probao da ga vidim kako ce da radi,upalio sam ga radio je 3,4min i kad sam hteo da dam gas jednostavno se ugasio,i posle toga nije hteo ni da se upali samo je verglao ni na kurblu nije hteo.Pa ako neko zna u cemu je problem bio bih vam veoma zahvalan,citao sam nesto da je ili karburator ili creva propustaju gorivo.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Imaš i na rezervoaru slavinu za gorivo koja radi na principu vakuma. Odspoji ta 2 crijeva. Jedno je za vakum, a drugo propušta gorivo. Rezervoar dolje, slavinu izvadi van. Isperi rezervoar i slavinu i pazi dobro gdje je koje crijevo bilo.

 

Ili, brži postupak i provjera.Ono crijevo koje ti stoji na prirubnici karburatora skineš sa prirubnice. Skineš sa karburatora crijevo za gorivo. Crijevo koje si skinuo sa prirubnice kada staviš u usta i povučeš zrak (ne piriš u njega nego usisaš te tako stvoriš tlak) i začepiš ga jezikom onda na crijevo koje ide na karburator mora biti i curiti dobar mlaz goriva. To je samo provjera mada bi ja rastavio sve i dobro isprao pošto je skuter dosta stajao i malo vožen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja