Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA FZX250 ZEAL

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

 Upravo na oglasima videh!

Meni toootalno stran model, nisam ni svestan bio da postoji.

 

4 redna klipa, 4t, 250ccm, 40ks!

Zvukic prelep, mala potrosnja i registracija, kao drugi motor (za po lokalu) idealan!

Je li neko vozio/video uzivo?

Da ga prodiskutujemo malo...

Yamaha FZX 250 Zeal.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovo je jedna od onih "gray import" mašina...pa je preporuka da se pre kupovine proveri dal' je moguće to regularno registrovati.

Ako i nosi nekakve naše tablice...ne bi bio prvi put da posle nekog vremena "neko" napravi problem....jer mu se može.

U VINu bi trebalo da piše sve...a meni nekako deluje verovatno da je za japansko tržište. Mnogi modeli imaju svoje "male" verzije isključivo za Japan...npr. Hornet 250.

Tako da, bez obzira na lepotu i sl....vremena su takva da mora da ozbiljno povede računa o administraciji.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Video ga na oglasima juče ponovo. Inače, bio je baš taj (jer drugi ne verujem da postoji na ovim prostorima) pre neku godinu na oglasima i tad, ako se dobro sećam, je pisalo da je uvežen iz Bugarske. Inače ima takvih motora još, mislim stilski minijaturnih varijanti nekih većih 4 cilindričnih japanaca. Bili su proizvedeni samo za japansko tržište pa normalno da neki nešto posle i zalutaju po svetu. Postoji i varijanta Kawasaki er-5 ali isto od 250 kubika i bez obzira što er-5 ima 2 cilindra, ovaj ipak ima 4 ali sem toga i imena, sve im je isto. Taj već nisam uhvatio na ovim prostorima. Zanimljive su mašinice, primamljive mnogo u svakom smislu i pogledu. Razmišljao sam prošli put da kupim taj Zeal ali ne želim da znam koliko je velik problem za njega naći deo a nemam baš taj luksuz da ga kupim da bi ga posle samo gledao, ipak bi ja to sa vremena na vreme malo peglao koji krug po gradu...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

 

Vozio sam 2 godine Yamahu TTR600 i ako sam bio zadovoljan motorom-prodao sam ga baš iz razloga što je redak i problem za delove.

Napominjem da je motor sklapan u Italiji i rađen za Evropsko tržište.

 

Ovo je "teška" egzotika i sem na slikama-ne bih voleo da ga vidim bliže (čitaj u mom dvorištu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svima , bio ja pre 2 ili 3 godine u Zitkovac da kupim taj motor i od silnih obecanja da ce papiri biti uradjeni , nista . Motor je bio registrovan u Bugarskoj ali nema nista od propratnice i ostalih carinskih papira . Bar tada . Cak sam davao i novac ali da ga registruju ili da zavrse papire i nista . Motor je tada bio malo klimav za voznju i onako , potrosen , umoran . Tako da , zaobidjite ovaj motor , to vam je moje iskustvo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja