Jump to content

Moto Zajednica

Theth - Albanija

Recommended Posts

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Da li je neko isao do Thetha ili zna nekoga ko ima iskustva o ovom putu? 

Za neupucene, Theth se nalazi jako blizu cg granice, blizu Gusinja i Doline Grebaje, ali jedini put do njega je Sh20 ka Skadru pa se odvaja i vraca nazad ka severu albanskih Prokletija. Dobar deo tog puta je makadam, pa me interesuje koliko je zahtevan?

Ko uspe da dodje gore, ima zasluzeno da uziva. 

Screenshot_20200622_224356_com.android.chrome.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25
11 minutes ago, kaligula1 said:

Ja se spremam ovih dana da idem,cekam da se stabilizuje vreme

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

kojim putem do Al? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Znam samo za SH20: perfektan put za krivinarenje, duzine 60-70 km. U prvih 10-ak km cuvaj se sitnoh kamenja koje mreza na liticama propusti na asfalt

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 14 sati, kaligula1 je napisao:

Preko kosova,kroz prizren,pa na jezero Komani i Teth

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Može se bez problema tuda, i sa srpskim pasošom u doba korone?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 34 minuta, kaligula1 je napisao:

Za sada moze..

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Hvala!  Još jedno pitanje, pretpostavljam da ćeš ući na Kukeš iz Prizrena.  Kako do Komanea, tj. zašto, to je praktično ćorsokak (mada sam već naučio da u ALB mape ne znače puno).

Do Thetha ćeš preko Skadra?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Nije corskokak,utovaris motor ili auto na trajekt i spustis se kanjonom jezera prema Skadru..odatle kreces na Teth..pa dalje izvozis put SH20,ali bez mogucnosti da se udje u crnu goru zbog karantina i krends nazad prema Skadru ,..evo slike da ti bude malo jasnije

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Uglavnom 95% njih izvoze samo Theth a zaobidju kanjon i voznju preko jezera Komani,verovatno se ne informisu dobro.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre sat vremena, kaligula1 je napisao:

Nije corskokak,utovaris motor ili auto na trajekt i spustis se kanjonom jezera prema Skadru..odatle kreces na Teth..pa dalje izvozis put SH20,ali bez mogucnosti da se udje u crnu goru zbog karantina i krends nazad prema Skadru ,..evo slike da ti bude malo jasnije

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Hvala za info, nisam znao da ima trajekt, mada sam pre par godina video da su neki nemci tuda prošli.

A reci mi još, od Skadra do Tetha ideš preko mesta Prekal, putem koji postaje makadam posle tog mesta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Ima trajekt,koliko sam uspeo negde na internetu da iskopam informaciju,za motor je mozda nesto ispod 20e, a imas i na snimku koji sam postavio iznad skoro celu rutu ..uostalom idem za par dana ,pa cu da vas informisem sta i kako,koga bude interesovalo..ali u sustini to je to,nema tu neka filozofija.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25
9 hours ago, LuckyVladano said:

Znam samo za SH20: perfektan put za krivinarenje, duzine 60-70 km. U prvih 10-ak km cuvaj se sitnoh kamenja koje mreza na liticama propusti na asfalt

Laki vozili smo se zajedno proslog leta po sh20 :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Kakva slucajnost ! Ja se bas ovih dana raspitujem kod ljudi kuda da idem za Theth i kakav je asfalt?

Inace vec sam krenuo na put iz BG-a trenutno sam u Vrnjackoj Banji ovde cu da izgubim koji dan na bazenima, Gocu i Kopaoniku,pa idem dalje. Posto imam 2 pasosa mislio sam da udjem u CG , Plav-Gusinje pa na Prokletije onom blizom stranom preko Tamara i ka Skadru,potom odozdo na Theth. 

To je put o kome ste pisali da je dobar,taj SH20 ?

Inace krenuo sam sam ako jos neko ide ovih dana moze da mi se pridruzi ili ja njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Prekjuce izvozio Theth,tura je trajala 3 dana...jos sam pod utiskom,veoma tezak off road teren za voznju...deonicu od 80km vozili smo celih 8 sati.Kazu slika govori vise od hiljadu reci,ali ove fotografije ne mogu da docaraju ni 10% od onoga kao kad ste tamo uzivo..1f37fc5ee8e502c5c4f9046a062c62df.jpgb274c96e66ad035a2e343a05b52864ec.jpg90d10ff85a74004923e5ab63093fce27.jpgfa7ff74d7bfdb01b0d3e0159bcd42f0c.jpg22bff06b150f1a775af937a0abda2bff.jpg0926af2a5dcbc5114c825ff62831140e.jpg8deae4c563af4d5d6ab95e18fec11c91.jpg80208ef0256c27b1927bc6e66a282d3f.jpg6173552b591bd4b49de92edc4aa8c97c.jpg

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: PA
  • Motocikl: Bmw K75s Yamaha xt660z tenere

Ako bi moglo jos informacija i meni je u planu videcemo kako se razvija  situacija ,  dali ste isli preko Kosova ili Makedonije  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Isli smo preko Kosova,put Pristina-Prizren(preporucujem),u povratku kroz Makedoniju,put Gostivar-Skoplje,takodje preporucujem za izbegavanje ovu deonicu puta ,veoma dosadan za voznju,velika gustina saobracaja,koze,ovce,krave po putu,lakat krivina,neravnog asfalta,bas zamoran za voznju..Po planu u Albaniji ,kod mesta Kolsh,iskljucili smo se sa auto puta i krenuli putem prema mestu Fierze,odakle smo trebali trajektom na jezeru Komani da stignemo do mesta u blizini Skadarskog jezera...put od iskljucenja do Fierzea je prepun krivina,serpentina,nestvarna priroda,deonica od nekih 100km,vozili smo sa uzivanjem nekih skoro 3 sata..Kada smo stigli blizu Fierze-a ,odozgo smo ugledali usidrene trajekte kao i benzinsku pumpu,nasoj sreci nije bilo kraja,gorivo mom drugu je bilo debelo na rezervi,bukvalno je dosao zadnjim atomima snage do pumpe,gde nas je cekalo iznenadjenje da imaju samo naftu i da se sledeca najbliza benzinska stanica nalazi 14km dalje u mestu Bajram Curi.Muk nekoliko trenutaka,kaze mi drugar da sam tad napravio blago telecu facu,a kada sam se pogledao u retrovizoru,video sam facu umornog konja ..Sta ce mo,nego kreci prema pumpi,posle 4km afrika mi se ugasila u sred nedodjije ostao sam zatecen..ocekivao sam da on ostane bez goriva a ne ja,moj rezervoar sakuplja 6 litara vise goriva,neverica..Do pumpe imamo jos 10 km.Plan je bio da on krene ,pa ako uopste stigne do pumpe,natanka njegov rezervoar,a meni donese u flasu,pa da se opet vratimo do pumpe da ja dopunim...komunikaciju nemamo,telefoni nemaju mrezu,nedodjija niko ne prolazi,nigde zive duse,ja na 32 stepena nigde ladovina,kuvam se na suncu,pakao,problem..Prolaze 45 minuta,nista se ne desava,reko daj iz dosade da zaverglam motor,kad upali iz prve,mojoj sreci nije bilo kraja haha(ostaje misterija zasto se afrika iznenada ugasila) gas prema pumpi,srecemo se uz put,nazad do pumpe ,tank do cepa,bez mnogo price gas nazad prema Fierzi,sa osmehom na licu puni samopouzdanja Stizemo u Fierzu oko 4h popodne,tacno posle 12h voznje,ulazimo na dok,parkiramo motore ispred trajekta,pravac restoran pored,na osvezenje ladnu koka kolu i duplu kafu covek koji je sedeo sa konobarom je u stvari kapetan trajekta,pitamo u koliko sati krece trajekt prema skadru.Dobra vest je da trajekt krece u 9 sati,losa vest je da krece u subotu,a danas je cetvrtak

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Evo mapa puta kojim smo stigli do Fierze..a druga fotografija odakle smo trebali trajektom da se spustimo do mesta Komani,to je krajnja tacka kanjona i jezera dokle ide trajekt,i nekih 50-60 km od Skadra.Inace zbog ovog virusa korone ,posto nema mnogo turista, redukovali su polaske trajektom na 4 dana nedeljno,karta za trajekt po osobi i motor kosta 25evra ..Ko da ceka dan i po na jezeru,odlucili smo da se vratimo nazad,posto drugog puta nema..Nismo dali da nam padne moral,to nam je sto nam je,idemo nazad Uvece stizemo u Skadar,na ulasku u Skadar nailazimo na hotel sa 4 zvezdice,stajemo da pitamo za smestaj.Za nas dvoje ukupno 30evra,u cenu ulazi vecera i dorucak,plus ima i neka prostorija sa djakuzijem.Razmisljamo hocemo tu-necemo,picimo u centar grada,sta ce mo na periferiji,idemo malo u centar desavanja da isklaberisemo u nekom kaficu,kakva crna periferija,samo bahato,cene smesne,i mi Srbi malo da teramo na siroko ,ulazimo motorima direktno u centar na setaliste u pesacku zonu kao da smo usli u Knez Mihajlovu,i nalazimo hostel koji kosta 25e za nas dvoje sa doruckom.Vlasnik hostela decko takodje motorista,vozi hondu waradera,odusevljen,odmah zove nekog njegovog druga koji zna srpski da nam objasni sve sta nas interesuje,i ako hocemo i da nam bude vodic to vece.Sve tece po planu,gde ces bolje,raspolozenje na visokom nivou..Raspakujemo stvari sa motora,idemo u sobu da se istusiramo i odmah paljba u neki kafic.Nakon tusiranja,brzinom svetlosti otvaram torbu,trazi,vrti,mesaj,brkaj,obrci,okreci........slepac zaboravio sam i sortc i majcu i papuce i patike.Nista nisam poneo,krenuo sam onako sto bi rekli K*r pod mišku,mu*a na reme..Sta da se radi,izlazim onako u opremi,pravac restoran pored hostela,cene smesne,jeli smo neki specijalitet kuce,ogromna porcija gulasa,grcka salata,neke njihove lepinje pod sacem i krigla piva od 1 litar izaslo nas je 6 evra po osobi..vecera i pravac spavanje..da sam imao da obucem civilnu odecu,ne verujem da bi lego do ujutru,olesio bi se od alkohola,ili bi mene neko olesio od batina,posto su kafici i klubovi bili prepuni prelepih albanki u 80% slucajeva same ko zna zasto je to dobro.ff59b5a4059b2f97c437b3effd72772f.jpg

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja