Jump to content

Moto Zajednica

Kineske kopije Givi kofera

Recommended Posts

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Društvo video sam oglas za par kineskih kopija Givi monokey kofera. Jel ima neko iskustva sa njima? Cena je vrlo dobra, pa baš i ne znam šta da mislim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Isto kao i auspusi, original i kopije.. 

Ali smatram da i jedno i drugo (mislim kopije) daju i više nego dovoljno za uložen novac..

Ako nemaš za original, uzmi kopiju, mesta ima, i neće spasti sa motora.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 11 minuta, BanditVA je napisao:

Isto kao i auspusi, original i kopije.. 

Ali smatram da i jedno i drugo (mislim kopije) daju i više nego dovoljno za uložen novac..

Ako nemaš za original, uzmi kopiju, mesta ima, i neće spasti sa motora.. ;)

'Oće..... Ima na forumu kolega koje je u vožnji, prilikom kočenja, obišao sopstveni kofer! 

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Zavisi za sta ti trebaju i koliko misliš da ih eksploatises. 

Ja sam imao kao bočne kineske one od 30 eur što jedan kolega prodaje a sada imam neke givi  od po 200 eur. 

Ako ti trebaju povremeno za nekoliko vožnji po Srbiji godisnje mislim da kineski rade posao vise nego odlicni. Realno vizuelno osim što je givi lepsi ja ne vidim neke velike razlike (sigurno da postoje) 

Ako ti treba top case za svaki dan, posebno veci, onda definitivno givi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

U jednom periodu nisam sebi mogao priustiti "krsten" kofer a isti mi treba k"o leba :D

Kupim iz Nis-a ukoliko me secanje sluzi kineski za oko 5000din!

Veliki, prostran ali plastika se uvija, ako ga zakljucanog za bokove stisnes on se otvori!

Iznutra mu uradim "pod" od aluminijumskog lima 3mm zakrivljen tako da dolazi do ledja suvozaca (iznutra, do visine donje polovine, ispod sarki)

To ga je ukrutilo i dooobro sam ga tovario, nisam stigao da na duze probam (tdm kod mene bio 24 dana :D ) ali uz modifikaciju upotrebljiv.

 

Da pojasnim,ta donja ploca se kroz kofer i nosecu plocu srafila za parce plastificiranog sparinga.

IMG_20180824_173632.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Kupio pre par dana kod kolege@LuckyVladano par kineskih kofera od po 42 litra, kopija givi monokey, za te pare odlični ( 4000 za kofer), debela plastika, neuvijaju se, montirao na bočne nosače, sve superiška.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
1 minute ago, alexvicent said:

Kupio pre par dana kod kolege@LuckyVladano par kineskih kofera od po 42 litra, kopija givi monokey, za te pare odlični ( 4000 za kofer), debela plastika, neuvijaju se, montirao na bočne nosače, sve superiška.

Na te sam ja mislio. Za bočne kofere za povremene voznje odlicni 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Fora je što ni sam ne mogu da se odlučim da li mi trebaju ili ne. Svakako da je lakše putovati sa koferima, ali sam uzeo i onu vodonepropusnu torbu iz Louisa od 40l i sve računam da u nju mogu da se spakujem za 15 dana. Nego sam alav kad vidim dobru cenu, pa bih onda platio i da mi skupljaju prašinu :D  nisu u BG-u pa da mogu da skoknem da ih pogledam tek tako :/

 

U pitanju su bočni koferi, topcase imam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ti od 42 litra su dobri. Koristio sam ih jednu sezonu kao bočne. Treba paziti na one klizne limove koji zabravljaju kofer za ploču. . Oni se hoće iskriviti ako se kofer baš junački napuni teškim stvarima. Sa dva udarce nekim kamenom preko šrafcigera, oni se lako isprave i teraj.  Par puta sam ih zakačio kojekuda , jednom pao prilikom stajanja ali se oni nisu oštetili. Mnogo muzike za malo para. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Sabac,beograd
  • Motocikl: yamaha 600 r thundercat

Koristio kineze od 42 litra. Odlicno rade posao. Jedanput je spao sa motora zato sto ga nisam zabravio. Samo se izgrebao nije pukao, bio je pun a brzina oko 50km/h. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Nije problem u spadanju sa motora, moze i mnogo skuplji da otpadne ako ne odradis kako treba

Ovde stavis par dodatnih srafova i resis

Ali problem je u tome sto je plastika nekvalitetna i uvija se, samim tim hoce i vibracije da pravi i smeta.....sto veci kofer to losija plastika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Lošiji su od GIVI, ali nisu toliko lošiji koliko su jeftiniji. Imao sam bočne, dodatno ih obezbjedim i to je to. Znači može biti dobra kupovina.

 

Ako hoćeš veće brzine, truckanje i sigurnost onda se to mora platiti..... nema ovdje mnogo pameti, računica je jasna.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ja sam od nekoga iz Nisa il Pirota kupio kineski pvc kofer sa plocom na zakljucavanje  za quad. Jao sta je taj maltretiranja prosao. Koji su to bili udari kad se vozi brzo po kamenju. Lom. Stvari unutra, kao i alat su lupali unutar njega.

Kad sam primetio da ce alatke da ga slome ili ostete iznutra, pakovao sam ih u torbu, pa tako u kofer.

Da pojasnim, za 4km ne tako loseg puta u koferu pvc boca kole zna da pukne od truckanja i udaraca/ naravno i pritiska, a kilo sljiva za 1km se pretvori u pekmez.

 

Jedino sto sam primetio da se metalni flah koji zabravljuje kofer na njegovu plocu vremenom malo iskrivi, pa kofer dobije lufta i cuje se kad trucka. Ja sam moj vracao na staru poziciju jednom.

Presao preko 1500km losih, i nikakvih puteva.

Ne izgleda lose, al verujem da su brendirani bar osetno bolji i sigurniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Sabac,beograd
  • Motocikl: yamaha 600 r thundercat
On 6/21/2020 at 3:16 PM, ianullrich said:

Nije problem u spadanju sa motora, moze i mnogo skuplji da otpadne ako ne odradis kako treba

Ovde stavis par dodatnih srafova i resis

Ali problem je u tome sto je plastika nekvalitetna i uvija se, samim tim hoce i vibracije da pravi i smeta.....sto veci kofer to losija plastika

Nisi razumeo moj tekst. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

TA sam uzeo sa nekakvim kineskim koferom. U startu je bio ojacan na onim "usima" sto brave kofer za plocu. Nekoliko sam puta prepravljao srafove da bi bolje drzali samu plocu, jer jednostavno vremenom se urezu u plocu i olabave se. Sama sarka na koferu se po vrelom suncu uvijala pa se desavalo da poklopac uvije sarku pa da se otvori skroz do kraja. Cinilo mi se da ce da se otopi na nekom vecem suncu. Naravno klaparao je na sve strane prilikom voznje. Prilikom zakljucavanja i otkljucavanja, bravu sam morao da pomeram da bi pogodila da legne na mesto.

Prodadoh ga za neke sitne pare i uzeh Givi v46 i Givi plocu. Nebo i zemlja razlika izmedju ove dve opcije. Sada teram i ne razmisljam o koferu. Tovarim stvari u njemu toliko da ga jedva zatvaram.

Sada uzeh i Givi e36 bocne, stariji model, cetvrtaste, od kolege sa foruma, odlicnog kvaliteta i od ozbiljne plastike i spreman sam za kraj sveta ;)

Sto se mene tice, kinezi kao top varijanta samo za neke manje brzine, za voznju po lokalu, bez nekog preteranog opterecivanja. Kinez kao bocna varijanta, ne znam jer ih nisam tako vozio. Za bilo kakvije ozbiljnije i dalje putovanje sa brdo stvari, samo neki brend.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3
On 25.6.2020. at 17:21, nenad.yzf je napisao:

Nisi razumeo moj tekst. 

Ma nisam odgovorio direktno na tvoj post, nego uopsteno.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Bese to davne 2010 cini mi se, pojavili su se koferi u nekoj prodavnici u Mokroluskoj ulici. Da ne slazem, ali mislim da smo ih platili 1700din kom. Odmah je otislo nas 5-6 i pokupovali sve sto je bilo. Posle su digli cenu na 3000din :D

 

Uglavnom, ja sam jedan taj kineski vozio kao top case od 2010 do 2019god na krosu, na VFR-u i na KLE-u. Nikada ni jedan problem nisam imao, jednom godisnje npr sam proveravao srafove i to je to. Da napomenem da je u koferu cesto bilo stvari preko 15kg tezine i od prvog dana sam imao malu gurtnu kojom sam obuhvatio ceo kofer i nosac.

 

Za 1700din koliko sam platio kofer, tvrdim da bolji kompromis ne postoji. Na kraju je otisao sa poslednjim motorom. Drugari su ih vozili i kao bocne i kao top case, i niko nikad nije imao problem.

 

 

imageproxy.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Ja kupio kod Laki Vladana Saolin kofere.Trpo po 20 kg u svaki bocni jebo sam im kevu.Jedino sto sam ih gurtnom ucvrscivo sa svaki slucaj.Prosao celu evropu sa njima bez ikakvog problema sve uvek bilo cisto suvo.Doduse sirok  si kao autobus al jbg vrse posao.2_(1).thumb.JPG.74a4503c9f8d17d48d199d129a834c39.JPG

 

2_(2).thumb.jpg.b47e6bf02de085bcead09f5a7da89662.jpg

 

Svaka preporuka  za ove kofere sigurno najbolja kupovina.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Imao sam kineze od 42 l prosao sa njim preko 50000km  i ne vidim nikakav problem.Jedina im je "mana " sto se zovu kinezi.Kad se polomi ne boli mnogo..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja