Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem motor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Uh’. Nedelja , prebacio sam. 
Neki susret u okolini bio, nisam u toku. 
spremam se malo da prozujim po Vojvodini i bas nemam ideju pa reko neko desavanje , eto me al sipak. 
I jel tezak ili nije ?

sretno !!!:moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 46 minuta, sixi je napisao:

Uh’. Nedelja , prebacio sam. 
Neki susret u okolini bio, nisam u toku. 
spremam se malo da prozujim po Vojvodini i bas nemam ideju pa reko neko desavanje , eto me al sipak. 
I jel tezak ili nije ?

sretno !!!:moto2:

Moto skup je bio u Apatinu. 

Sledeći vikend je u Temerinu, pa se provozaj. Mi bi trebali i na taj da idemo, ako uspem motor da registrujem. 

 

Što se FJRa tiče, odličan motor, savršeno mi je legao. Snage na pretek, a upravljivost i povoznost odlični. Kočnice izuvaju. :staa2: Al zato greje po nogama za sve pare. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Moj je predlog od nekoliko strana u nazad bio valjan znaci :D , tenkic pravi! Ja uz r1200rt, gledm i pan europu 1300... Tamo negde, u perspektivi...

Nemoj da te mrzi, daj kada budes malo vozio utisaka, poredjenje sa velikim banditom... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Važi. Napraviću neko poređenje kad prođem nekoliko km sa FJRom. Na prvu loptu mogu reći da mi bolje leži FJR zbog svoje veličine (Bandit mi je nekako mali bio). FJR se čini dosta teži, ali mi nije problem da ga manevrišem u mestu. Bandit poteže brže i energičnije iako su brojke snage i obrtnog momenta na strani FJR-a, ali moram malo i da pretresem ovaj FJR (da pregledam usis, jer mi se čini da ima malu knedlu na početku dodavanja gasa), a Bandit je uštelan extra, pa je moguće i da zbog toga bolje poteže Bandit. Kočnice su neuporedivo bolje na FJRu, mada ni Bandit nije bio loš po tom pitanju, ali ove kočnice na FJR-u jednostavno izuvaju iz cipela... :aha: 

 

Napraviću malu reviziju kad sredim FJR i kada ga malo duže budem vozio...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
4 hours ago, ThePainkiller said:

Al zato greje po nogama za sve pare.

Има лека и за то ;) додуше не апсолутног али помаже подоста... Елем, не зову га амери џаба "egg cooker" :) Од те топлине се резервоар временом поприлично загреје па смо ми стављали неку термо-изолациону фолију испод њега. Мислим да имам још једно парче па ако те занима јави да се организујемо да ти је дам ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Moram malo da se uključim u diskusiju oko težine motocikala. Vozio sam od najlaganijih do Nikena koji je težak oko 285 kg. Na težim motorima osetim samo težinu u mestu i kada se krećem sporije. Težinu "teškog" motora na stazi sam osetio samo kada sam se par puta pod nagibom prekočio u krivni pa sam morao da pustim kočnice. Tek tad sam osećao da mi je teže da zadržim motor.

 

P.S. Čestitam kolegi na izboru. Čitao sam da su se mnogi lepo navozali i naputovali sa FJR!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sve je to okej u vožnji, voze ljudi i Goldwinge. Nekad se desi da moraš nogama da savladaš nagib, izguraš, parkiraš, zamisliš se pa ti klecne noga pred garažom, oklizne patika. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 4 minuta, Alekre je napisao:

Sve je to okej u vožnji, voze ljudi i Goldwinge. Nekad se desi da moraš nogama da savladaš nagib, izguraš, parkiraš, zamisliš se pa ti klecne noga pred garažom, oklizne patika. 

To može da se desi i na motoru od 150 kg. Veći je problem ako je neko niži pa ne može lepo da dohvati podlogu pa motor počne da gubi ravnotežu

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 59 minuta, Jovan Ristic je napisao:

To može da se desi i na motoru od 150 kg. Veći je problem ako je neko niži pa ne može lepo da dohvati podlogu pa motor počne da gubi ravnotežu

 

Uh... ne pominji to... nisam nizak, oko 180,na TDM-u mi stopala normalno leže na podlozi, čak i noge neispružene pa ipak kad krene da pada teško ćeš ga zadržati... Krenuli na jednu vožnju i pravimo pauzu na Rudniku, pričamo i ne spustim dovoljno ćopavu, naginjem ga, ćopava se vrati, drž', drž'... sreća naginjao se ka kolegi te ga on zadrža... bilo bi traženje plastika... kad se setim... 

U vožnji je i poželjna težina... TDM-a 'oće da bacaka vetar u tamo nekim brzinama... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre sat vremena, shoyyka je napisao:

Uh... ne pominji to... nisam nizak, oko 180,na TDM-u mi stopala normalno leže na podlozi, čak i noge neispružene pa ipak kad krene da pada teško ćeš ga zadržati...

Da, to je nezgodno uvek. Kad krene da pada, gotovo je :( 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 1 sat, Surla85 je napisao:

Nego,nisam bio tu za vikend pa da vidimo kad ce Boris da casti :D

Kad dođeš da ga vidiš... :rolleyes::nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja