Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem motor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Apsolutno se slažem sa Bobanom. Kao vlasnik FJR-a već treću godinu, ne znam šta mu je skupo za održavanje. Ako izuzmem to što ja sipam Yamalube iz Plattnera pa me mali servis izađe 110-120e, mali servis može da izađe kao i za bilo koji drugi motor ako kupiš Motul, Ipone i slično. Ja na neki način samo želim da smirim svoju savest da sam kupio original ulje, pa zato dam 50e više i savršeno svesno - bespotrebno ali jbg. Sve ostalo je identično kao sa TDM 900, TDM 850, Bandit, Strom i slično. Pločice zadnje sam menjao i koštale su negde 3-4000 din sa sve kočionom tečnošću. Španer bregaste je bio mislim 13 000 din u Plattneru, a za TDM 4TX je 18 000 din (jbg sticajem okolnosti uvek mi zapadne motor sa tim problemom).  Gume jede kao i svaki motor od skoro 300kg, ali i zavisi od stila vožnje jer će ih neko skinuti brže i sa Stromićem 650 ako zna da vozi.

Čak i neki delovi kad su skuplji u odnosu na druge motore, treba biti svestan da održavanje Fiat Punta i Mercedes S klase ne može biti identično, kao ni osećaj u vožnji. ;) A FJR 1300 jeste S 65 AMG u svetu motora. Probajte, vredi. 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Vrlo verovatno smo već odabrali mašinu... Samo da se poklope kockice da se ne proda dok sakupim pare na gomilu...

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Ako nema popravke monotono je.Evo ja boxeru samo sipam gorivo i voyi.ni sa cacnem nesto i yato je na prodaju :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Da, samo sipate gorivo i ništa ne popravljate...a posle kad rikne nešto onda mu ni NASA ne pomaže... :lol3:

 

Ustvari, legenda kaže da postoji jedan čovek u univerzumu koji ume da popravi BMW da bude onda bolji nego kad je nov bio...i onda samo sipaš gorivo i voziš...doveka... :lol:

  • Haha 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ima još nekoliko takvih sposobnih meštara u univerzumu.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Dobro nemam ga dugo.Od decembra prosle godine proso 8000 i promenio pumpu yaq gorivo jos odma,svecice,ulja i akumulator.Od tada ni da stucne(da ga ne ureknem).Meni licno svaki motor odgovara al volim da menjam i da probam nesto drugo.Vratio bih se caponordu jer me odusevio ya kratko vreme koliko sam ga i mao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Mislim da si preterao. 
Po meni je ovo neukusna sala , baska sto nema veze sa temom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Od svih motora na oglasima i te klase koju si naveo i koja teba tebe zanima-jedino što mislim da vredi je ovaj TDM:

 

daca8f8c1aaa-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha TDM 900, 2002. godište, Touring, vozilo prešlo 40000 km, Šajkaš. Cena 2.899 € - Motori - Polovni Automobili

 

Svestan sam da je cena nešto veća od one koje si naveo za kupovinu motora,ali ne kupuješ motor svaki dan (ovde možda grešim,jer si Ti u pitanju) ;),ali mislim da je trenutno loša ponuda "polovnjaka" kod nas (Korona,zatvorene granice itd...) i da ovaj bajk ,koliko vidim,sem blage ogrebotine na desnoj strani plastike kod rezervoara nema nekih većih fizičkih oštećenja.

 

Znam da te tu još čeka i registracija,koja u slučaju 900cc nije mala,ali mislim da od svih motora na oglasima do 3000e,ovaj zaslužuje najviše pažnje.

 

Kako god,sretno u potrazi i mogli smo se kroz vožnju malo bolje upoznati i dogovoriti neku saradnju što se tiče mog motora i održavanja istog.

 

p-s- ova zadnja rečenica je totalni off i ako admnini/moderatori smatraju da joj nije mesto u ovoj temi-slobodno neka obrišu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Hvala kolega @Mindžake Merava na predlogu, ali TDM900 sam probao i vozio od drugara i iskreno rečeno, nema mi smisla dati 3000 evra za taj motor. Bez uvrede za kolege koje poseduju isti. Uverio sam se da mu je izrada na vrhunskom nivou i da ima kvalitetan i istrajan agregat, kočnice i ostalo, ali mi jednostavno taj motor nije ušao u uži izbor za sledeći motor koji bih želeo da imam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Samo nemoj TDM jer to obavezno znaci produžetak i pitanje je samo vremena kad.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 2 minuta, sixi je napisao:

Izvini ! 
nisam  citirao ...

odnosilo se na post @ThePainkiller i “legendi”

Ne želim da sad počinjem neku raspravu na tu temu, ali smo svi svedoci istrajnog ubeđivanja i ˝osuđivanja˝ od strane ˝legende˝ na konto BMW brenda, stoga sam samo povezao izjavu kolege sa tom činjenicom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 3 minuta, Savan je napisao:

Samo nemoj TDM jer to obavezno znaci produžetak i pitanje je samo vremena kad.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Ne sekiraj se... TDM je ispao iz priče još na prethodnoj 850-ki... ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
2 minutes ago, ThePainkiller said:

Hvala kolega @Mindžake Merava na predlogu, ali TDM900 sam probao i vozio od drugara i iskreno rečeno, nema mi smisla dati 3000 evra za taj motor. Bez uvrede za kolege koje poseduju isti. Uverio sam se da mu je izrada na vrhunskom nivou i da ima kvalitetan i istrajan agregat, kočnice i ostalo, ali mi jednostavno taj motor nije ušao u uži izbor za sledeći motor koji bih želeo da imam. 

Nisam znao ovo gore što si napisao.

Vodio sam se time da mi na oglasima od svih motora do 3000e,ovaj deluje u najboljem stanju.

 

@Savan Da li možeš da objasniš šta znači "produžetak" u tvom postu?

 

Samo sam znatiželjan i ne razumem šta si hteo time da kažeš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
pre 22 minuta, ThePainkiller je napisao:

Ne želim da sad počinjem neku raspravu na tu temu, ali smo svi svedoci istrajnog ubeđivanja i ˝osuđivanja˝ od strane ˝legende˝ na konto BMW brenda, stoga sam samo povezao izjavu kolege sa tom činjenicom...

Prosto ne delim vase misljenje o  “legendi” , ne kazem da je savrsen kao ni famozni bmw ali drzi do svog principa i ne da na sebe sto postujem a baska sto ne “ubedjuje” nikoga, no’ ok. 
ne treba o tome ovde raspravljati.

I slobodno napisi @đunta navikao covek “legenda”:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
Pre 4 sati, ThePainkiller je napisao:

Vrlo verovatno smo već odabrali mašinu... Samo da se poklope kockice da se ne proda dok sakupim pare na gomilu...

 

Kad smo vec aktivni , mogao si nas pocastiti :jee1: , sta je odabrano ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Upravo sada, Motorcyclist je napisao:

Ajde momci da skupimo painkilleru godisnju pretplatu u nekoj teretani u Kuli :jee:

Da sam uzeo RT-a, pa da razumem ovu opasku... ali snaći ću se sa Varaderom i bez teretane... :D

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV
pre 1 minut, ThePainkiller je napisao:

Da sam uzeo RT-a, pa da razumem ovu opasku... ali snaći ću se sa Varaderom i bez teretane... :D

 

Vazno da si ti naso,bildovanje i za jedan i drugi treba,zezam se malo

U zdravlju da te sluzi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R
pre 4 minuta, ThePainkiller je napisao:

Varadero... :D 

Nisam imao priliku ni sesti na isti  , ali koliko slusam -  kazu dobar motor.Mogu samo reci da  je lep :takoje:  malo manje od Vstrom-a a daleko lepsi od TDM

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja