Jump to content

Moto Zajednica

Vadjenje katalizatora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Pozdrav svima, da li neko ima iskustva sa ovim poduhvatom i da li se nesto dobija? 

Na internetu sam pronasao slike, gde ljudi vade katalizator iz svog lonca na BMW-u.

Konkretno na ovim slikama u pitanju je GS 1150...

Znajuci da ti motori trenutno imaju +- 100.000 km da li se dobija na snazi, boljem radu motora i ostalim performansama ako se izvadi katalizator koji (pretpostavlja se) nikada nije menjan niti ciscen. 

20200602_205136.jpg

20200602_205046.jpg

20200602_205113.jpg

20200602_205102.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

To je na bmw boxeru nepotrebno radit.
Riješenje je ipsilon rora bez katalizatora.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
Pre 3 sati, el classico je napisao:

To je na bmw boxeru nepotrebno radit.
Riješenje je ipsilon rora bez katalizatora.


Vozim motor, nisam bajker.

Znam za "Y" granu, ali se o ovome razmisljam kao trenutno jeftinijem i prelaznom rešenju.

Pa rekoh da se konsultujem da li je neko radio, probao itd. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
Pre 2 sati, Dane Deda je napisao:

Nemoj to da radis (nista ne dobijas) aili misli da treba sledece godine da ga registrujes, a bez katalizatora nece moci.

Hvala Dane.

Zbog toga sam i pitao, cisto da znam da l' dobijam sta sa tim ili nema nista od toga... Pretpostavljam da taj katalizator treba cistiti itd. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Izduv je talasovod i ima neki proračun u kom je uračunat zaslon katalizatora, vađenjem može doći do poremećaja tehničke performanse, isto tako ako je odradio svoje i previše je zapušen, tad se menja ili čisti. Vađenjem umetka se praktično javi rezonatorska komora koja daje neki prizvuk, obično glasniji i prihvatljiviji ušima, pa se to tumači kao bolji rad motora, a pitanje je dal je objektivno tako. Prekjuče sam bio na tehničkom pregledu za auto, dogodine će izgleda biti pooštrene mere po pitanju izduvnih gasova, ko zna šta će u praksi to značiti.

 

Ja imam Akrapa koji ima na sebi i BMW fabrički broj, postoji isti takav ali bez BMW oznake, nisam testirao na svom motoru, ali taj auspuh na drugom motoru istog godišta, reko bi da radi drugojačije, a oba su identično podešena, doduše, nisam probao jedan za drugim ali ipak.

 

Izduv je ozbiljan inženjering i daleko je od idealnog ma koji, a svima je zvuk primaran, perfomansa tercijarna, na tu kartu svi igraju, a najmanji štuc je znak da nije dobro pogođen. Sad imam baš 1150 sa Y račvom, školski primer kako ne treba da bude napravljena, sondu se ubi da očistim jer je moguće da je dolazilo do vrtložnog zastoja gasova i previše lepljenja cundera na njoj, tako da i sa tim rešenjem treba biti oprezan pri izboru ili izradi.  

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja