Jump to content

Moto Zajednica

Kucajske planine-subota

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Ako bog da najzad lepog vremena u ovom kisnom junu ja bih se odvazio i provozao kucajske planine u subotu 20 juna...krenuo bih rano ujutru iz bg (ma sabajle) da bih stigao sto pre tamo i oplegao sto vise ka jugu-rtnju pa dokle se stigne,nista odredjeno i nazad oko 17h da bi stigao kuci na dnevnik...ako ima zainteresovanih ili ako neko ima predlog rute ili must see neko mesto -neka pise  ...pozdrav

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Prodjosmo deo Kučaja sad u nedelju, onaj deo prema Straži je skoro u potpunosti asfaltiran, ostatak fenomenalan.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Čitav Kučaj je prelep, kafane nema, u suštini, nenaseljen predeo, šuma i planina...a ima nekoliko lepih mesta za obilaženje...vodopad Prskalao, Valkalucij, Velika Brezovica, Pasuljanske livade...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz
Pre 5 sati, doktor je napisao:

Čitav Kučaj je prelep, kafane nema, u suštini, nenaseljen predeo, šuma i planina...a ima nekoliko lepih mesta za obilaženje...vodopad Prskalao, Valkalucij, Velika Brezovica, Pasuljanske livade...

Daj neki predlog rute,odakle poceti a gde zavrsiti.steta bi bilo nesto propustiti...pozdrav i hvala

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Nije bas bilo "dodjoh,videh,pobedih" s obzirom da je u pitanju kucaj ali je bilo "odoh,videh i odvozah najbolje sto se moglo"...

IMG_20200620_160441.jpg

IMG_20200620_152944.jpg

IMG_20200620_142808.jpg

IMG_20200620_144229.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Iako sam procitao lalajkov "must read manual" vezan za kucaj,beljanicu moram priznati da sam ocekivao manji otpor prirode...medjutim,nije to lalajko obrazlozio da je najmanje naseljeni predeo u evropi,cak imaju i malu prasumu...nista to meni nije smetalo,cak sto vise posluzilo kao veci izazov...elem vozim ja tako iz bg i stignem u despotovac i posle se odvojim za resavsku pecinu i restorane tj revijalni deo resave,brzo se smorih i resih da produzim do valkaluca i prskala,kucam navigaciju i pun sebe krenem dalje i tako vozim dolinom reke nekih sat vremena a put sve gori i gori (najpre barice,pa bare ,pa onda brale bare od po metra dubine) da bi na kraju i taj put,kakav takav  prosto nestao?!...navigacija kaze jos tricavih 30 km do odredista,sta cu smorim se daska i krenem nazad ka civilaziciji tj ka lepom mestu,prodjem isti pakao od puta da bi se vratio na pocetak i sta onda raditi?razmisljam tako i gledam usvinjen motor sa kojeg kaplje blato i kazem sebi -ma ajde pa koji si moj dolazio uopste ovde,pa brale nisu ti ovo alpi-ovo je balkan a motor vec prljav...i udjem u lokalnu(jedinu prodavnicu suvenira)i pocnem pricu sa prodavcem kako stici do vodopada i lovackog doma a on me gleda i kaze druze ja to ne znam ali zna moj sef-dodje stariji lik i pita me kuda bi?ja reko valkavuci i prskalo,kuda drugo...a on ce -ni manje ni vise nego to?!pa onda gleda hondu pa kaze /sine motor ti je dobar,ti probaj ali pazi gore nema nikog,nema interneta,nema ni signal za mobilni,pazi prepusten si sam sebi!!!na sta mu ja odgovorim pa dobro nisam mali,dokle ide,ide/kad ne ide na levo krug i nazad...ok,u tom slucaju idi nazad desetak km pa skrani ka resavici pa kod pumpe levo na makadam i onda osam km uviralo pa jos cetiri do prskala pa onda ako bas smatras da mozes samo nastavi jos osam km uzbrdo kroz sumu i zavrsices na cistini,visoravan e tu levo i stigao si ali pazi na tu cistinu,nemoj da te zavara,tu se zajebu i najebu i sumski traktori...ok,hvala na uputima i krenem je tako,stignem na odvajanje za resavicu,odvojim se na makadam kod pumpe i prvi zakljucak je da je ovaj put duplo bolji od predhodnog,peglam ja tako umereno (druga,treca) jedno pola sata i stignem do cuvenog vodopada veliko prskalo...parkiram,izujem se,pregazim reku i pocnem uzivati u vodopadu...uzivam tako i kazem sebi i sta dalje?pa ovde nema gde covek gde da sedne i postavi sebi rucak...setim se putopisa lalajka u kome lepo kaze da kod lovackog doma imaju letnjikovci!cekaj,a sta cemo sa upozerenjem?!..ma jebo upozorenje ajde sedlaj hondu i pravac valkaluci...

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Krenem ja polako napred kroz sumu u fazonu freze i lagano uz reku,idem i polako skrecem na desno i put pocinje uzbrdo i tabla loviste valkaluci,uh bre odlicno pravi put,teraj samo....ubrzo vidim nesto mili po putu ispred mene-jez,i to kapitalac ide tako i frkce,verovatno se plasi zvuka honde,ha,ha eto i nekog da sretnem uz put,ode on u stranu a ja nastavim i posle pola sata izadjem znojav i izmoren na cistinu,onu visoravan a ona netaknuta,ma nema ni tragova guma a kamoli ljudi,mirise livada kroz kacigu,ptice cvrkucu a lovacke ceke na svakom cosku proplanka,reko to je to/jos malo i stizemo i malo napred posred puta bara,jedno 20 cm dubine i to preko cele sirine puta/ma sta je to,cepali smo i vece bare danas,noge su vec mokre i krenem polako uz ivicu bare i na pola bare prednji tocak pocne tonuti,a potom i ceo motor,ja se u momentu ukenjam i krenem brzo da sidjem sa motora a on u momentu krene da pada na stranu,srecom prema meni...au jebote,NE,NE PA NOVA JE derem se ja u planini i krenem da je zadrzim da ne padne u baru,ubrzo shvatim da je na pola puta da padne i ovako slaba vajda da je povratim i kleknem onako psujuci u blato,ma glib i uspem nekako da je uspravim(drao sam se tako da sam poplasio sve kurjake)...uspravim je,i vidim da se ugasila,ziv se userem,jebem ti zivot-nalazim se usred blata sa novim motorom a oko mene pripizdina,e to ti je kad hoces da se kurcis...drzim ja tako motor i krenem gurati,i guram i tonem,pa malo se cupam iz blata a malo guram hondu napred...posle dva znoja i jedno desetak socnih prodirenih psovki uspem da je izvucem na suv put...postavim je na copavu i odma legnem na put pored nje...sta sad,gledam u vedro nebo i pricam tako sebi /u jebo ti....i dan kad sam krenuo,sto ne pade kisa da me odvrati,sta sad ako mala ne upali-pa obesicu se ovde i pojesce  me vukovi i pre nego sto bilo ko primeti da me nema...ustanem i prekrstim se ukaljanim rukama i upalim je...uh,dobro je,radi mala ko sat,ko da nije bila do kartera u blatu a o vodi da ne pricam...gledam po njoj,razmazujem blato po njoj da ne primetio neko sranje na njoj ali nema nista,odlicno...ustanem onako sav umazan i sednem na nju i pravac odvajanje za lovacki dom,stizem u borovu sumu i uocim krov od necega!!!joj,pa to mora da je to,sta?stigao sam?!...tako je i bilo-ispred moje leve strane se ukazao lovacki dom i pomislim da je to moja nagrada za one muke...prilazim domu a okolo nigde auta,sviram ja vise puta cisto da se najavim a niko ne izlazi...stajem,parikiram i svhatim da sam bukvalno sam u planini...au al sam mogao da najebem...obrisem malo motor,presvucem se (poneo rez, odelo u slucaju kise/ne armagedona) i postavim sebi rucak na obliznjem stolu,rucam tako i zakljucim ma jebo rucak,bezi odavde dok jos nije pala kisa ...tad bi ozbiljno najebo jer signala bez...krenem nazad ka fatalnoj bari i kazem sebi sta god radio/nemoj preko nje!i tad pomislim pa jedino da guram hondu po livadi ne bi li zaobisao raskopanu mocvaru...i na kraju tako i bi,izguram hondu po livadi bez problema i muke i zastanem i gledam u barustinu koja je jos muljava i shvatim zasto je bila zla prema meni-zato sto ovo i nije makadam put,nije nikakv put uopste vec staza koja nema solidnu podlogu  i dovoljno je malo kise i eto zivog blata...pu al sam ispao glup,umalo da najebem muski...

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Klimsjuci glavom u neverici sta mi se desilo a sta je moglo jos gore da se desi krenem nazad put civilizacije...sretnem usput srndaca koji stoji ispred mene na putu i blene u mom pravcu pa mu kazem-sta ti sad hoces koji kurac...i ode on,naravno i dok nisam izgovorio do kraja,posle ravno sat vremena voznje izadjem na asfalt,u jebote koje olaksanje,kazu ljudi ma sta ovo je obicna pripizdina/ma druze ovo je menhetn za ono odakle ja stizem!!!...odmorim malo kad pocese oblaci da se skupljaju,kisa samo sto nije udarila,ipak sam imao srece danas,vise nego pameti...jedno iskustvo vise i jedno dvocasovno detaljno pranje motora sutradan i sumiranje utisaka od putovanja i svega onoga sto mi se desilo...mogao sam lepo nazad posle vodopada ali to i ne bi bilo nesto posebno sto mi se dogodilo ipak ovako cu ovo pamtiti dok sam ziv!!!...a ziv i zdrav,i ja i honda i zajedno cekamo sledeci slobodan vikend samo ovog puta pamet u glavu...eto,toliko od mene,pozdrav

  • Sviđa mi se 11
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Kucaj je definitivno izazov za odvazne...priroda je netaknuta s' razlogom-jer je tamo surova!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Na zalost, cujem da su delovi vec asfaltirani tako da je sirokim narodnim masama dostupno bacanje djubreta, guma i pravljenje lokalnih deponija. Ne znam gde ce divljac iz planina da se povuce kad navale ljudi sa svojom "civilizacijom".

 

Sa druge strane, Srpska pravoslavna crkva kojoj je u posed vraceno veliko sumsko prostranstvo, nemilosrdno sece sumu. Imaju dil sa privatnikom koji sece, izvozi i prodaje stabla, zarada ide 50-50. Zagrobni zivot i rajska naselja su u domenu teorije, ovozemaljski zivot je vazan sad i odmah, a Audi A8 je prilicno skup... Desetine velikih slepera svakodnevno izvozi drvece i veliki delovi planine su vec goli.

 

Posecujte ovo dok jos lici na nesto, bar da ostane u secanju.

  • Sviđa mi se 2
  • Tužan 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Bg cukarica Znik
  • Motocikl: Honda-dama hertz

Treba se boriti pravnim sredstvima protiv takvih postupaka...ima gore lep lovacki dom,znaci da su lovci tamo aktivni,verovatno imaju i svoje udruzenje ljubitelja prirode,tako nije planina sama protiv sece ... Niti jedna planina u nasoj zemlji ne treba biti ogoljena,za svaku planinu i cistu reku se treba boriti ...da nasim sinovima ostavimo makar cistu i sacuvanu prirodu!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 591 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki
On 6/25/2020 at 4:31 PM, lalajko said:

Sa druge strane, Srpska pravoslavna crkva kojoj je u posed vraceno veliko sumsko prostranstvo, nemilosrdno sece sumu. Imaju dil sa privatnikom koji sece, izvozi i prodaje stabla, zarada ide 50-50. Zagrobni zivot i rajska naselja su u domenu teorije, ovozemaljski zivot je vazan sad i odmah, a Audi A8 je prilicno skup... Desetine velikih slepera svakodnevno izvozi drvece i veliki delovi planine su vec goli.

 

Posecujte ovo dok jos lici na nesto, bar da ostane u secanju.

Po celoj Srbiji to rade, a imaju i drugih nacina zarade - kamenolomi u crkvenom vlasnistvu.Isto diluju sa privatnicima i dele...

Tu se okrece ogromna para, prosto da se zapita covek gde potrose sve to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja