Jump to content

Moto Zajednica

Laki tricikl sa B kategorijom?

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav,
Je l' moze neko da me posavetuje? Na ovom linku se nalazi kategorizacija vozila i po tom tekstu sa B kategorilom se mogu voziti laki tricikli, npr Yamaha Tricity 125/155. 
Koga treba pitati za savet? Saobracajce, advokate...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1494 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Tricikli kao Tricity 300, MP3 LT… kod nas mogu da se voze sa B kategorijom, kako internet kaze i u vecini evropskih zemalja.

Da li neko zna u kojim drzavama ne moze da se vozi sa B, konkretno me interesuju drzave u nasem okruzenju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
On 17.6.2020. at 9:01, mitri je napisao:

Tricity 300 može sa B kategorijom, za Tricity 125/155 treba A 

 Koje je objašnjenje zašto za Tricikl treba A kategorija?

 

Da li u saobraćajnoj piše Laki/ Teški tricikl ( kad se očita)

 

Po Amss ispada da sa B kategorijom može da se vozi i laki i teški tricikl. 

 

WWW.AMSS.ORG.RS

Vozačka dozvola izdaje se za upravljanje motornim vozilima, odnosno skupovima vozila sledećih kategorija: KATEGORIJA VOZILA KOJA PRIPADAJU KATEG

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 776 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Da se nadovežem - konkretno sam kod MP3-a zapazio da imaju "isti" modeli ali su jedni isključivo za A kategoriju dok drugi mogu i sa A i sa B.

Da bi mogao sa B kategorijom da se upravlja tricikl mora da zadovolji određene tehničke uslove: razmak/trag između prednjih točkova mora da bude širi (ne znam tačne dimenzije), mora da ima izbačene žmigavce (na šipkicama/nosačima) a ne da budu u karoseriji i obavezno da ima nožnu kočnicu i parkirnu kočnicu, što većina trotočkaša svakako ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 776 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Obzirom da je za damu, obrati pažnju da su osetno teži od uporedivih skutera - moj MP3 300 ima 225kg, Mp3 500 ima preko 260kg...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Noćaj (Sremska Mitrovica)
  • Motocikl: Sachs Spartamet (30cc)

Овакав путнички моторни трицикл тежак је око 750кг (склопљен 1993 - ручна израда) склопио је мој теча механичар Миодраг Ћелић из Рибара, свима нама (бајкерима поготову) познатији као Луле. Оно што је најзанимљивије је да је тај трицикл урађен од старих делова. Мотор је фордов В6, има око 2300 кубика, мењач је петостепени (од Опела, 2000 кубика), предњи фар такође од Опела 2000цц, диференцијал фиатов, инструмент табла од форд ескорта 1600; спиралне опруге за предњу и задњу виљушку су од 

голфа, улошци амортизера од аудија 100цц, цеви су 18м дужне фи-50, лим милиметарски, резервоар од 150 литара. Брзина, око 220 на сат. Слика лево је из маја 1998, а слика десно је из 2011 (након генералне рестаурације, тј. стављен је прохром - такав изглед је задржао и до данас).

00055c - 6. maj 1998, sreda.jpg

00092 - Mehanicar Lule - RIBARI (sl. 2).jpg

Promenio član aca257
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Šteta samo što je ovo pravio dok mu je dizajner bio bolestan, isuviše liči na ona vozila koja koriste skupljači sekundarnih sirovina. 

  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Noćaj (Sremska Mitrovica)
  • Motocikl: Sachs Spartamet (30cc)
Pre 14 sati, Nimmin je napisao:

Šteta samo što je ovo pravio dok mu je dizajner bio bolestan, isuviše liči na ona vozila koja koriste skupljači sekundarnih sirovina. 

Очигледно се нисте никад ни упознали са том машином, па вероватно зато тако и пишете. То возило испуњава све међународне услове саобраћаја, атестирано у Винчи, технички исправно за саобраћај и регистровано. Да је склопљено после 2000-е не би никад могло да се региструје, али 90-их је могло.

А то што се некоме не свиђа дизајн, његова ствар. Свако има право на своје мишљење, али не мора да значи да је потпуно у праву. Трицикл је ево већ готово 30 година у возном стању, и биће још дуго, јер брат од тетке и његов син су такође механичари по струци, љубитељи мотора.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

@aca257

Delo nisam video uzivo a po slikama se ne može videti kako je odrađeno sa zanatske strane, zato to nisam ni komentarisao. Ono što mi smeta je upravo dizajn - trebalo je ipak malo više pažnje i tome da posveti.

Promenio član Nimmin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 14 minuta, Nimmin je napisao:

@mrle

Ne kaže se tako nego: "Manje ružan bio bez prohroma".

Nije baš tako. Star je 30 godina, pravljen je od delova auta iz 80tih, tako da je prethodnim izgledom podsećao na tu epohu, od izgleda delova, tadašnjih mogućnosti prerade... a sad prohrom i plastične ratkapne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1884 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Odgledao sam na jutube obe reportaže. Davno je to sklapano, i u to vreme, moglo je bukvalno sve da se atestira, i registruje. Jbga, za to vreme, čovek je sebi ispunio želju i napravio ono što voli.

Sada je drugo vreme, svi smo mi videli dosta lepših (ne mislim da je ovaj ružan) trajkova na raznim skupovima. Najčešće od bube. Ima sada i fabričkih, nova tehnologija itd.

Samo pokušajte sebe da vratite 30 godina unazad. To ne važi za mlađu populaciju foruma, već za nas, starije... Čovek ispunio svoj san.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja