Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav svima! Voleo bih da zamolim za par saveta.

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav!

Unapred se izvinjavam ako sam oduzio, jednostavno ne znam kome bih se obratio.

Nemam apsolutno nikakvih iskustava vezanih za motore,niti sam vozio, niti sam vozen bio, zelja mi se probudila i zelim da upisem A kategoriju. Iako imam dovoljno godina za A2, poceo bih sa A1, jer mi pre svega treba nesto za gradsku voznju, od tacke A do tacke B a 125 mislim da to zavrsava, takodje i svaki dinar mi je bitan. Budzet za opremu i casove sam osnovao, a za samu masinu mi je 1000e. Odlucio sam se za naked.

Na oglasima sam za te pare nasao godinu dana stare peda x road. Utisci su razliciti i los glas ih dosta bije.

1) Da li ,ili zasto ne, se isplati uzimati?

2) Za taj (smesni) budzet sta mogu naci?

3) Koliko je realno opasna gradska voznja(Bg), jer mi nije svejedno i strah je priznajem,prisutan.

Unpred hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Pozdrav i dobrodošao.
Situacija je po meni malo "kontradiktorna".
Lično smatram da se kreće od max 125 kubika ali smatram i da za BG treba nešto jače...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Hvala, bolje Vas nasao!

Iskreno najveci problem je limitiran budzet, odnosno i tih 100,150e vise za A2 mi je presudno. Tako da je A1 jedina moguca opcija ako zelim ista da vozim ove sezone. Laku cu za sledecu sezonu(makar se nadam).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Pozdrav,znam da je teško ali sigurno najbolje ne žuriti. Te brze kupovine sa limitiranim budžetom znaju da pokazu posle par dana da nisu bile dobre. Voznja je opasna gde god i kada god da se nalazis,nema 100% opustanja,mora se pametno voziti. Strpi se i pažljivo prati oglase,jer ako kupis neko našminkano djubre,kasnije ce te puno koštati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Pozdrav druže i dobrodošao. Prvi savet si dobio, NE žuri. Razmisli i stavi na papir za i protiv, automatik ili menjač, za svaki dan ili samo vikend i slično. Računaj da ti za osnovnu opremu treba 200 evra. Nova kaciga je oko 10000 (o polovnoj ne razmišljaj), rukavice 2 do 3 hiljade sa nekom zaštitom a jakna je polovna 70ak evra. Polaganje za A1~20 hiljada (lekarski, takse i ostalo što naidje) a možda i malo više. A dok prodjes obuku i provozas motor u auto školi videćeš i šta ti godi (kolko tolko). Strpljenje je vrlina.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja