Jump to content

Moto Zajednica

Otkaz zadnje kočnice na R1100GS

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Juče se vraćam iz Takova i krenem preko Knića za Kragujevac, a odatle preko Rekovca za Kruševac. Putevi puni krivina, saobraćaj slab, asfalt prilično dobar i sve dušu dalo za oštrije "krivinarenje". I onda na delu puta kroz neku šumicu sa izvanrednim krivinama (ispred Rekovca), zadnja kočnica poče da "tone" i nakon dva tri pritiska potpuno "propade" i otkaza? Nastavim malo sporije, probam opet zadnju i isto. Posle par minuta opet probam zadnju i sada sve normalno? Posle petnaestak minuta ponovo potpuni otkaz i opet sve nrmalno nakon nekoliko minuta. Danas sve pregledao, ima dovoljno ulja, nigde curenje i sada sve normalno funkcioniše? Ulje sam promenio pre dve godine (planiram ovih dana da promenim ponovo) i pojma nemam šta može da bude uzrok. Inače mi i ABS potpuno ispravno funkcioniše. A motor samo nekoliko kilometara pre ovog otkaza na brzinomeru pokazao da je prešao prvih 100.000 km. 

Ima li neko ideju šta može da bude uzrok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

Mozda je ulje za kočnice promenilo hemijski sastav (povećao se procenat vlage) pa kad se diskovi pregreju propada kočnica tj. javlja se čep od isparenja te vlage. Čim se malo ohlade diskovi kocnica ponovo hvata. 

Ulje je preporučeno da se menja na svake 2 godine, ali ako motor stoji napolju onda i na godinu dana. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 56 minuta, z ivan je napisao:

Mozda je ulje za kočnice promenilo hemijski sastav (povećao se procenat vlage) pa kad se diskovi pregreju propada kočnica tj. javlja se čep od isparenja te vlage. Čim se malo ohlade diskovi kocnica ponovo hvata. 

Ulje je preporučeno da se menja na svake 2 godine, ali ako motor stoji napolju onda i na godinu dana. 

 

Problem se javio pri vrlo agresivnoj vožnji i oštrim i čestim (uzastopnim) kočenjima, tako da i meni najviše liči na ovo što si ti naveo. Malo mi neobično što papučica odmah nije propala do kraja nego je prvo malo propala, pa onda više i onda do kraja.

u svakom slučaju pod hitno ću da promenim ulje.

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Pregrejao si kočnicu, nema drugog objašnjenja. Mada mi je malo čudno da neko pregreje kočnicu na Enduro motoru koji ima odlično motorno kočenje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ili su ti paknovi a možda i diskovi previše potrošeni pa da bi kocio cilindar dovoljno stisnuo mora previše da izadje/udje a ako je na tom delu sto inače nikad ne ulazi/izlazi, oštećen moguće da dobije vazduh. Mada ne bih znao kako onda uspe da se regenerise kroz par minuta.

Ovo sam davno procitao kao teoriju.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 10 minuta, Savan je napisao:

Ili su ti paknovi a možda i diskovi previše potrošeni pa da bi kocio cilindar dovoljno stisnuo mora previše da izadje/udje a ako je na tom delu sto inače nikad ne ulazi/izlazi, oštećen moguće da dobije vazduh. Mada ne bih znao kako onda uspe da se regenerise kroz par minuta.

Ovo sam davno procitao kao teoriju.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Paknovi skoro novi (par hiljada km), a i diskovi jedva nešto malo potrošeni (debeli dosta iznad minimuma).

 

pre 24 minuta, aca-pn je napisao:

Pregrejao si kočnicu, nema drugog objašnjenja. Mada mi je malo čudno da neko pregreje kočnicu na Enduro motoru koji ima odlično motorno kočenje.

Ma i meni čudno da sam pregejao kočnicu (mada je bila baš izuzetno oštra vožnja po uzastopnim kratkim krivinama), međutim ipak mislim da je krivac loše (staro) ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Menjaj taj zejtin pod hitno. Ulje za kocnice je vrlo vazan segment ispravnog motocikla a vecina zaboravlja na to.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Stariji čovek agresivno krivinari, pa se čudi što mu propada kočnica?:D

Ajde Žile priznaj kol'ko si brzo tero?:jee:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 13 sati, zika56 je napisao:

Juče se vraćam iz Takova i krenem preko Knića za Kragujevac, a odatle preko Rekovca za Kruševac. Putevi puni krivina, saobraćaj slab, asfalt prilično dobar i sve dušu dalo za oštrije "krivinarenje". I onda na delu puta kroz neku šumicu sa izvanrednim krivinama (ispred Rekovca), zadnja kočnica poče da "tone" i nakon dva tri pritiska potpuno "propade" i otkaza? Nastavim malo sporije, probam opet zadnju i isto. Posle par minuta opet probam zadnju i sada sve normalno? Posle petnaestak minuta ponovo potpuni otkaz i opet sve nrmalno nakon nekoliko minuta. Danas sve pregledao, ima dovoljno ulja, nigde curenje i sada sve normalno funkcioniše? Ulje sam promenio pre dve godine (planiram ovih dana da promenim ponovo) i pojma nemam šta može da bude uzrok. Inače mi i ABS potpuno ispravno funkcioniše. A motor samo nekoliko kilometara pre ovog otkaza na brzinomeru pokazao da je prešao prvih 100.000 km. 

Ima li neko ideju šta može da bude uzrok.

Isti slučaj sam imao u prethodnu nedelju kada sam se vraćao iz Studenice preko Ivanjice za Čačak. Razlika je u tome što me je niz Jelicu prema Čačku uhvatila kolona koju su napravila dva pretovarena kamiona koja ovi sa kolima nisu mogli da obiđu malte ne do Čačka a ja nisam hteo da se zalećem i rizikujem pa sam neprestano kočio uglavnom zadnjom i tako pregrejao kočionu tečnost pa sam dobio kako moj drug Bato mehaničar kaže meku kočnicu koja propada. Pošto se tečnost ohladila kada smo svrtaili na kafu kočnica je ponovo funkcionisala kako treba.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
4 hours ago, štampar said:

Старији људи поготово :D,(ко зна кад је мењао уље а утриповао да је то било пре две године:stabre:)

Уље у кочницама треба мењати једном годишње ...

 

3 hours ago, Due said:

Stariji čovek agresivno krivinari, pa se čudi što mu propada kočnica?:D

Ajde Žile priznaj kol'ko si brzo tero?:jee:

Bravo momci, i vi ste ga provaili da se zapravo samo hvali kako u tim godinama ume da ga stisne. A da pri tom je pregrejao zadnju kocnicu a prednjoj nista se nije desilo govori samo o prosecnoj brzini :D

 

Izvini Ziko, namestilo se samo tako :D 

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Žile, kao što su ti kolege već napisale, pregrejao si ulje, forsiranjem zadnje kočnice. Isto mi se desilo između Sjenice i NP. Posumnjao sam da sam pregrejao ulje, jer sam po krivinama, nizbrdo, išao iza šlepera, gde ne postoji mogućnost za preticanje i kočio sam samo zadnjom (dok sam mogao :)).

Mnogo ružan osećaj, posebno što sam bio sa suprugom. Odmah sam pozvao Nešu, mog majstora, koji mi je potvrdio da je ulje "proključalo" i kada se malo ohladi, ponovo se vrati kočnica. 

To gde se tebi desilo su krivine u Ratkoviću, odlične za opuštanje.

Po preporuci majstora, svake druge godine menjam ulje u kočnicama i kardanu, bez obzira na kilometražu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

U vožnji koristim uvek i zadnju i prednju kočnicu i do sada nisam imao ovakvih problema. Međutim tek sam se danas setio da sam pre par hiljada kilometara stavio sinter pločice (uvek ranije imao organic) i predpostavljam da sinter pločice bolje prenose toplot i da je iz tog razloga tečnost pregrejana.

A onima koji me prozivaju da sam temu postavio da se pohvalim kako brzo vozim mogu da poručim da ne vozim brzo nego onako kako mi tog momenta odgovara i koliko put dozvoljava. A uvek sam sprman da sa bilo kim provezem na nekoj deonici svoj stil vožnje pa neka taj proceni jel to (za njega) brzo ili sporo. Nisam trkač i sa nikim se ne takmičim i zabole me šta drugi o mojoj vožnji misle, a vozim kako mi se ćefne u tom momentu.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
21 hours ago, Due said:

Stariji čovek agresivno krivinari, pa se čudi što mu propada kočnica?:D

Ajde Žile priznaj kol'ko si brzo tero?:jee:

Sledeća scena je, pošto nema vazduplohova, parkirao motor što ne koči pod neko drvo, popeo se na najvišu granu i odozgo skače na njega. Pravo u sedište. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 36 minuta, Jupiter je napisao:

Sledeća scena je, pošto nema vazduplohova, parkirao motor što ne koči pod neko drvo, popeo se na najvišu granu i odozgo skače na njega. Pravo u sedište. :lol:

Jako smešno!:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo ja se još smejem. :lol3:

 

Zelena krošnja, olistalo, pa sve miriše na proleće, oseća se malo i miris ulja na rukama, pucketaju sitne grančice pod težinom, i svež povetarac na licu onih pola sekunde dok sletiš do motora. 

 

Nije što je smešno, nego što je lepo! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 23 sati, Due je napisao:

Stariji čovek agresivno krivinari, pa se čudi što mu propada kočnica?:D

Ajde Žile priznaj kol'ko si brzo tero?:jee:

Bogami sam ga na neki duži pravci poterao i preko pedeset (možda čak i preko šesdeset) i onda problem da ispred krivine skinem na tridesetak. Još kad otkaza zadnja jedva glavu sačuva od tolike brzine.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 22 sati, Jupiter je napisao:

Evo ja se još smejem. :lol3:

 

Zelena krošnja, olistalo, pa sve miriše na proleće, oseća se malo i miris ulja na rukama, pucketaju sitne grančice pod težinom, i svež povetarac na licu onih pola sekunde dok sletiš do motora. 

 

Nije što je smešno, nego što je lepo! :lol:

Moguće da je to baš tako kao što si ti opisao, ali nisam isprobao pa ne znam. 

Ja to ipak radim malo drugačije, (a skakutanje po granama ostavljam onima koji to umeju i kojima to bolje priliči).

 

2121535701_Odvoji11_09_18..MP4_snapshot_08_041.thumb.jpg.a59044e41e12244e0d4e7ccde57d040b.jpg48405360_2254238254831948_3025021431659364352_o.thumb.jpg.ae7d2ba4a9a7efa87d6984da31287309.jpg

 

Promenio član zika56
Uklanjanje greške.
  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR
21 hours ago, PremieRacing said:

Bravo kolega, tečnost. Ne ulje. Nema ulja u kočnicama...

 

Ja reč "ulje" preventivno ne izgovaram ni u kom kontekstu, jer se vrlo često nađe neki šaljivdžija koji voli da "opali preko bu*e". U prodavnici npr. tražim zejtin, Motul 5100 itd :)

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja