Jump to content

Moto Zajednica

Од Северног рта до Рта добре наде

Recommended Posts

Ево да поделим са вама један видео путопис и једну топлу људску причу, која ме је привукла и дала жељу да је преведем на српски језик.

 

Нисам аутор, сем што сам покушао да урадим превод, колико толико у духу нашег језика.  Сâм путопис није на енглеском језику и много мање наших људи би разумело и отуд идеја да урадим превод и титлове.

 

Видео путопис је дело француског мото новинара Лоло Кошеа (Lolo Cochet), који је потекао из екипе француског мото часописа Мотожурнал (Motojournal).

 

 За интернет пучанство је можда најпознатији по чувеном падању у море с мотором у луци, што је био клип који је кружио интернетом пре пар година.

 

Пошто нема пуно материјала оваквог квалитета (чак и на Енглеском), за време "корона ситуације", када се и појавио путопис, урадио сам превод три епизоде овог серијала од девет епизода.

 

Како на јутјубу сама процедура слања превода и титлова аутору, као и одобравања истих није баш најјасније објашњена како функционише, решио сам да ставим његове клипове другде, не бих ли могао да их поделим са вама.

 

Друга опција је била да чекам годину или две да би превод био одобрен на јутјубу, јер га аутор не види или нема времена. И бар судећи по коментарима, које сам пронашао, то може да потраје.

 

Да вам не пишем о самом путовању и како је прошло, све је у слици и речи у самим клиповима.

 

Да почнемо са уводом у причу и првом епизодом.

 

П.С. Уколико скину видео због ауторских права са ове платформе, потрудићу се да их ставим негде другде и ажурирам линкове.

 

 

  • Sviđa mi se 16
  • Hvala 13
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

Svaka čast za trud,ovo je skroz zanimljivo.

Onaj pad u more je delovao "spontano" a ne iscenirano.

Novinar se tu muvao po doku pa je pao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Хвала свима, али највише хвала Лоло Кошеу, који је један авантуриста и мото новинар пар екселанс. 

 

Пошто сам већ превео три епизоде, а да не бих вас држао у неизвесности, ево и друге епизоде.

 

Због квалитета нисам успео да стављам оригинал снимке у 4К, али свакако и у 1080р су одлични и иако се могу одгледати на телефону, ипак је прави угођај на великом екрану (рачунар или телевизор), још евентуално са слушалицама због одличног избора музике и доживљај је потпун.

 

После ћу полако да преводим остале епизоде, како ми време дозволи, али сад ће ићи брже, пошто сам неким техникама овладао.

 

После емитовања епизоде 1, скупљено је и више него што су у почетку мислили и са сваком епизодом број донација се повећавао, тако да ће много више деце моћи бити оперисано. На крају сваке епизоде, у одјавној шпици, у тексту пише колико је скупљено до тад.

 

Ево је епизода два.. уживајте.

 

 

  • Sviđa mi se 15
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Пошто идем на пут и бићу одсутан пар дана, ево и епизоде три. Завршена је и епизода четири и покушаћу да је објавим, пре него се вратим кући, али без гаранција. Тако да ће бити највероватније пар дана паузе између треће и четврте епизоде.

 

 

  • Sviđa mi se 12
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Trenutno Nemam

Pratim ovu avanturu od pocetka na YT i pisem im non stop za prevod,hvala ti do neba,obozavam njega da pratim na avanturama,mnogo dobar i pozitivan covek,naklon do poda za tebe za prevod! :jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

I ja svaki dan povirim na yt nebili vidio novu epizodu kap2kap.
Ne razumim vrancuski, nekih par riječi samo, al mi se jaaaako sviđa ideja, misija, trasa, ma sve.
Lolo je zakon, obožavam njegov humor.

A tebi kolega hvala za prevod.
Još daje na latinici bilo bi mi puuuuno lakše.
Al more proć i vako.




Vozim motor, nisam bajker.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

:yamaha:

 

Какво путешествије, свака им се дала!:staa2:

 

п.с. да сам ја онако запео у оном блату, само би сео и плакао и чекао да хијене (или шта год да већ живи тамо) дођу по своје :) или оно камење после граничног прелаза у Сенегалу... јој...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja