Jump to content

Moto Zajednica

[Problem-Snaga] Honda NSR 125R

Recommended Posts

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Gumu mozes da porucis kod zvanicnog dilera. Stojanov. Ceka se 20 dana. Bude uglavnom duze od toga, jedno mesec dana. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Imao sam MZ - a, pri svakodnevnoj gradskoj vožnji mi je auspuh bio ovako mastan ko ovaj tvoj, pa i više. Kad god sa,m negde išao 100 i više kilometara van grada ( gde se vozi ujednačenim gasom ), sva ta masnoća bi sagorela, a kraj auspuha bio suv i svetlosive boje ko da je motor četvorotaktni .   Što se tiče usisnog grla, slažem se da treba novo, ako budeš imao sreće - možda ti stigne i brže ( Meni za mog Dominatora stiglo za nedelju dana ) .  Pošto je sezona u toku, možeš to tvoje da prikrpiš malo dok ti ne stigne novo. Ja sam moj motor vozio sa pokrpljenim grlom više od dve godine, imalo je rupu - pukotinu dužine 2 cm i bilo zakrpljeno silikonom. Nisam ni znao da je krpljeno dok nije popustilo jer sam tako kupio motor .  Inače da znaš, to usisno grlo za tvoj motor košta 62,5 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Al
  • Motocikl: NSR 125R 91

Meni je crevo do filtera dobro, lose mi je izmedju agregata i karburatora. Karburator je rastavljen i za sada ociscen medjutim jedna od dizni blizu plovka je odvaljena a navoj je ostao unutra na internetu sam pronasao info da se radi o dizni 40 tako da i nju moram da nabavim. Jos nesto sto me buni na karb postoje 4 slobodna ulaza odnosno prelivno, za ulje koje je zatvoreno i jos 2 jedan sa leve strane karb a drugi sa desne, plasticni ulazi. Pitacu i tamo sta i kako moze jer u srb jos uvek nisam nasao a tragam vec par dana. Iskreno vise mi nije bitno samo da ga resim jer se motor na ova nacin samo muci a i ja pored njega. Da sam hteo voznju kao sa apn kupio bih tomosa. Videcu da nekako to privremeno resim dok ne pronadjem zamensku dace bog novu. 

 

IMG_20200719_184108.jpg

IMG_20200719_184128.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4376 postova
Meni je crevo do filtera dobro, lose mi je izmedju agregata i karburatora. Karburator je rastavljen i za sada ociscen medjutim jedna od dizni blizu plovka je odvaljena a navoj je ostao unutra na internetu sam pronasao info da se radi o dizni 40 tako da i nju moram da nabavim. Jos nesto sto me buni na karb postoje 4 slobodna ulaza odnosno prelivno, za ulje koje je zatvoreno i jos 2 jedan sa leve strane karb a drugi sa desne, plasticni ulazi. Pitacu i tamo sta i kako moze jer u srb jos uvek nisam nasao a tragam vec par dana. Iskreno vise mi nije bitno samo da ga resim jer se motor na ova nacin samo muci a i ja pored njega. Da sam hteo voznju kao sa apn kupio bih tomosa. Videcu da nekako to privremeno resim dok ne pronadjem zamensku dace bog novu. 
 
IMG_20200719_184108.thumb.jpg.339395a8996e4fe02104d25101a09491.jpg
IMG_20200719_184128.thumb.jpg.d2b9523a21e279a1f9b26ac8e5050456.jpg
То је Делортов карбуратор и те две сисице су преливне односно ако пловак не затвара преко њих би претицао. Могао би само цревца да убациш и не замарај се.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Al
  • Motocikl: NSR 125R 91

Uz pomoc manuela sam nasao da dizna koja je odvaljena i zavijena jedva krug ipo, prema manuelu nosi naziv "slow jet", na samom vrhu pise 40 da li to znaci da je dizna 0.40mm?, Jer najmanju koju sam uspeo da nadjem na internetu ( u Srbiji ) je 0.51mm za dellorto. Da li neko mozda ima podatke o svim diznama u karb  dellorto PHBH28FS, kada je vec rastureno da se vidi da nisu menjane na namanje..

Screenshot_20200720-130931.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

To sto u Service Manualu ( @lomitelj, razumem te, ali ako ukucas u google uputstvo, dobices 0 informacija za servisno/radionicko uputstvo. Otud se manual obreo u nasem jeziku) mozes da nadjes za taj karburator, ne znaci da ide na tvoj motor. Agregati dele karburate, ali sa razlicitim prohtevima. 

www.cmsnl.com

Nadjes svoj motor po broju sasije/rama i vidis sta mu od dizni odgovara-sleduje. 

A za dizne se obratis doktor @bokilicu. 

Pa cak i da ti lepo sredi ceo karb. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3961 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Evoti gumištucna


WWW.EBAY.DE

Finden Sie Top-Angebote für Honda Ansaugstutzen für Honda NSR125F-R 88-00 16220-KY4-900 bei eBay. Kostenlose Lieferung für viele Artikel!




Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3961 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Još jedna

 

 

 

WWW.EBAY.DE

Finden Sie Top-Angebote für Ansaugstutzen Vergaser Gummi Insulator Carburetor Neu NEW Honda NSR 125 88-03 bei eBay. Kostenlose Lieferung für viele Artikel!

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Al
  • Motocikl: NSR 125R 91

Da javim, cisto ako neko bude imao istih problema kao i ja. Motor trenutno na niskim obrtajima ide onako ne primecuje se neka razlika ali u visokim obrtajima kida bas je velika razlika kao da je drugi motor.

 

E sada,

Sto se usisne gume tice ona je porucena i zahvalan sam na linku kao i svima koji su ostavili poruku u temi. Sto se tice dizne i ona je porucena zamenska.

Svecica je vracena stara sa podesenim zazorom dok ne stigne nova posle vikenda. Stara usisna guma je premazana u vise slojeva silikonom do 300c a dizna je trenutno stavljena nesto veca. Motor sam vozio 20tak minuta gasio palio,polako brzo i za sada se nije desilo da je izgubio snagu kao sto mi se to ranije desavalo. Za par dana cu ostaviti komentar ali za sada je to to.

 

Rezime:

Ociscen dovod goriva ( rezervar,creva nova,filteri,karb)

Usisna guma

Svecica

Rc valve podesen

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja