Jump to content

Moto Zajednica

[Problem-Snaga] Honda NSR 125R

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Al
  • Motocikl: NSR 125R 91

Majstor je oba bukvalno zapalio, veliki lonac je bljuvao vatru par minuta od nesagorene smese koja se talozila. E sada, napomenuo mi je da bi trebak da se posavetujem sa vama o tome da se motoru malo zavrne dotok goriva, jer izbacuje u auspuh, sto se tice gubitka snage desilo se ponovo ali znatno krace i motor sada bolje ide i ne curi vise na izduvu, danas cu da narucim gumu na usisu za karb i lamelice kao i nov filter pa kada je vec bal neka je uz muziku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Bilo je davno kod mene crm 125. Trosio malo ulja iz menjaca ali sasvim dovoljno da poremeti smesu.

Ipak ne toliko da bi pokazao tvoje simptome. Jurio kao metak kad otvori rc ventil :) , negde oko 6/7000 obrtaja.     

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ја редовно у мењач двотакташа стављам ΑΤF и ако га троши чур кроз еуспуха је наглашено бео и густ.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Al
  • Motocikl: NSR 125R 91

Nakon voznje od 40km, na izduvu ( zadnjem delu ( top )) se pojavila smesa.

Ja trenutno najvise sumnjam da je problem u dotoku smese jer u trenutku kada motor koristi svu svoju snagu onda se ne cuje puckanje iz auspuha, dok kada koristi 1/2 snage se cuje, to puckanje povezujem sa smesom koja nije sagorena, vec je izbacena u izduv gde se kasnije pali ( ako je to moguce i otud puckanje ). Motor ne gubi ulje iz menjaca i bukvalno kako je sipano tako stoji a nije ni promenilo boju, sa njim sam presao izmedju 1.000 do 2.000 km, mislim da bi na toj kilometrazi pokazao da gubi ulje ( sagoreva ). Videcu sta ce se konkretno desiti nakon ciscenja karburatora i kada se zameni usisna guma i usisna lamela. Citao sam malo o RC ventilu i prema pisanjima clanova sam shvatio da je moguce da rc ventil zaglavljuje ili da ne radi uopste. E sada, ja mislim da kod mene rc ventil nije problem iz razloga jer se oseti prelaz iz niske u visoke obrtaje i motor delimicno promeni zvuk, isto tako kada je menjac na N, do blokade moze da se isturira bez seckanja ili zastoja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
On 7/8/2020 at 10:42 AM, Honda_Ipone said:

E sada, ja mislim da kod mene rc ventil nije problem iz razloga jer se oseti prelaz iz niske u visoke obrtaje i motor delimicno promeni zvuk, isto tako kada je menjac na N, do blokade moze da se isturira bez seckanja ili zastoja.

Mene uvek hteo da "zbaci", nema to oseti, kulture... Podivlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Al
  • Motocikl: NSR 125R 91

@Petre,

Slazem se da je takav osecaj, da motor bukvalno poleti. 

 

Ponovo sam pregledao rc ventil i stoji u polozaju u kojem pise i u uputstvu za nsr 125r - Ostavicu sliku i video, jedino da mu se nesto u toku voznje dogodi ali ovako u mestu deluje da je ok. 

 

Motor u oba slucajeva i sa 1/2 snage i sa punom snagom prima obrtaje do blokade u neutral i u nizim brzinama, jedina je razlika sto kada motor koristi punu snagu, onda je na neki nacin pun zivota to bih najblize poredio sa motornom testerom kako se pipne gas tako poleti u obrtaje, dok kada koristi 1/2 snage je sve to nesto mlitavo i prelazak iz niske u visoke obrtaje se oseti ali je to sve jedva primetno. 

 

Juce, umalo nisam pao sa motora kada mu je od jednom dosla snaga na visokim obrtajima izmedju 1-2 brzine ( kada motor ima punu snagu, onda izbegavam visoke obrtaje izmedju 1 i 2, ali kada je sa 1/2 ubrzava kao skuter nista spec ), zadnji tocak je u trenutku proklizao ( Srecom, sve je proslo ok, motor se stabilizovao nakon popustanje gasa ). 

 

Sto je nezamislivo kada koristi 1/2 snage, sto je najgore ne postoje nikakve naznake kada ce ostati bez snage ili kada ce se ponovo pojaviti.

 

e sada ne gubi snagu u smislu da se motor gasi, on i dalje vuce samo je to sve jako mlitavo ( kao da je 50cc ), smatram da bi ga na kratke staze neki motor (50cc - 80cc) sa manuelnim menjacem pojeo. 

 

Jos nesto, motor prvih par minuta voznje uglavnom uvek ide sa punom snagom i onda izgubi snagu i nakon 15-20 minuta voznje ( nekada duze nekada krace ) opet pocne da se javlja, nekada se desi da nakon sto ponovo povrati snagu je ponovo izgubi ( nakon nekog vremena ) a nekada ne, mislim da to ima veze sa voznjom, jer kada sam agresivniji na gasu onda se desi da brze izgubi snagu i onda ponovo treba da prodje neko vreme dok je povrati ( vreme voznje ).


https://streamable.com/vpbwca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Daleko sam od majstora, pa samo neke teorije zagovora  :), posto je povremeno... da nije nesto sa strujom, cdi... !?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
IMG_20200708_211235.thumb.jpg.cea056b35d69622f1c2bf2cf3861de32.jpg
По овој слици твој је NSR у смеси у којој мањка горива ми овде кажемо СИРОМАШНА СМЕСА. Код 2Т мотора је нормално да је издув мрсан од уља, још ако користиш нешто RACING и те како је нормално.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Al
  • Motocikl: NSR 125R 91

Nisam do sada imao problema sa strujom, motor dopunjava bateriju, svetla su jaka i bela. Sto se cdi tice, ni sa njim nije bilo problema, startuje kako vruc tako hladan sto bi se reklo na kokavac

 

Koristim ovo ulje za smesu (slika), na motoru je otkacen mesac tako da sam pravim mesavinu. Da li je potrebno izvaditi karb da bi se pojacao dotok goriva ili je moguce povecati na srafic kao i ler gas. Ukoliko je manjak smese u pitanju to bi objasnilo i puckanje zbog viska vazduha. A i moguce je da motor kada odstoji dopuni karb i ide kako treba, kasnije opadne nivo goriva i onda je i manja snaga dok ponovo napuni, da li ovo ima logike ili cu vas samo dobro nasmejati?

IMG_20200710_213932.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Мотор пуцкета и кад је смеса посна, пожељно је да се карбуратор извади, очисти а затим штеловање. Много пута сам објашњавао како се штелује смеса и немам снаге да објашњавам опет. Што се тиче нивоа, ниво горива контролира пловак. Могуче је да опада или прелива ако пловак, иглица, чеп на резервоару не функционишу ко што треба. За све постоји решење само ако мајстор зна и има воље да среди а и наплати нормално.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Al
  • Motocikl: NSR 125R 91

Motor svakako mora kod majstora, medjutim pokusavam na ovaj nacin da ustanovim kvar jer ne zelim da me neko zavlaci, posto sam vec imao neprijatna iskustva sa majstorima iz moje okoline. E sada, Posto se vec rastura pola motora da bi se doslo do karburatora planirao sam da promenim sajlu gasa ( dobra je ali kada se vec dolazi do nje ), da promenim usisnu gumu, da zamenim ulje u menjacu, da promenim svecicu... Od svega navedenog u prodamnici u kojoj sam prvobitno porucio delove su mi danas javili da preko dobavljaca mogu jedino svecicu da dobiju model: NGK BR10ES, Da li neko zna gde bih mogao da nadjem i usisnu gumu i sajlu gasa i ostale zamenske delove za hondu nsr 125r?, ako je moguce negde pronaci nove delove posto ja nisam uspeo naci u domacim radnjama na internetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Al
  • Motocikl: NSR 125R 91

To je prvo sto sam i ja primetio s obzirom da u manuelu pise zazor od 0.7 do 0.8 sa novom svecicom ce biti i takav zazor. Da li je boja svecice ok?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Al
  • Motocikl: NSR 125R 91

Hvala svaka poruka mi znaci i od pomoci je. Kada sam skinuo filter vazduha na ulazu gde ulazi crevo je postojao trag smese kao i u crevu filtera vazduha. Dok sam vadio karb primetio sam da je usisna guma sva ispucala. Sito iznad slavine za gorivo je bilo svo zaprljano.

IMG_20200719_103948.jpg

IMG_20200719_104014.jpg

IMG_20200719_100733.jpg

IMG_20200719_100741.jpg

IMG_20200719_112035.jpg

IMG_20200719_112029.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Pogme, gumanjenkatastrofa. A i vidi se da je rezervoar prljav. Mislim da si nasao krivce. 

Sredi rezervoar, operi i nasteluj karb, nova guma. Svecica nova sa odgovarajucim zazorom i nov filter vazduha. 

I bice to sve OK. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Al
  • Motocikl: NSR 125R 91

Dovod goriva zavrsen, karb u loncetu imao malo mulja isprano, svecica sutra ili u utorak stize NGK BR10ES W31ESR-U zazor ide na 0.7 do 0.8 kao sto i pise u manuelu. Jedino usisnu gumu ne mogu nigde da nadjem , takodje i filter vazduha postavicu oglas i ovde na forumu mozda se neko javi. Kada sve sastavim javljam rezultate. Jedino mi je zao sto nisam snimio voznju pre i posle. Za sada hvala svima na pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ništa ti neće pomoći dok ne staviš novu usisnu flanšu i središ tank kako treba.
Moraš ga poslat onom tipu što radi činimise elektrolizu i unutarnju zaštitu tanka.

Tek tada možeš ići dalje.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Al
  • Motocikl: NSR 125R 91

Ne planiram da sastavljam dok sve ne nadjem. Usisna svakako mora nova ili polovna posto nigde novu ne mogu da nadjem na internetu ni u par prodamnica u kojima sam zvao. Unutrasnjost rezervara je sada ok, nije se oljustio niti pordjao predpostavljam da je sipano neprocedjeno gorivo. Ako neko mozda zna gde mogu pronaci usisnu gumu neka mi javi ovde ili na pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Dovod goriva zavrsen, karb u loncetu imao malo mulja isprano, svecica sutra ili u utorak stize NGK BR10ES W31ESR-U zazor ide na 0.7 do 0.8 kao sto i pise u manuelu. Jedino usisnu gumu ne mogu nigde da nadjem , takodje i filter vazduha postavicu oglas i ovde na forumu mozda se neko javi. Kada sve sastavim javljam rezultate. Jedino mi je zao sto nisam snimio voznju pre i posle. Za sada hvala svima na pomoci.
Зазор свеќице се штелује шпиунком у било које време, и нова не мора да има потребни зазор.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ne planiram da sastavljam dok sve ne nadjem. Usisna svakako mora nova ili polovna posto nigde novu ne mogu da nadjem na internetu ni u par prodamnica u kojima sam zvao. Unutrasnjost rezervara je sada ok, nije se oljustio niti pordjao predpostavljam da je sipano neprocedjeno gorivo. Ako neko mozda zna gde mogu pronaci usisnu gumu neka mi javi ovde ili na pp.
Црево до филтра тешко да чеш да наџеш, зато постоји силиконска трака налик изолира која након намотавања се вилканизује. Има и црну и у друге боје.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Dovod goriva zavrsen, karb u loncetu imao malo mulja isprano, svecica sutra ili u utorak stize NGK BR10ES W31ESR-U zazor ide na 0.7 do 0.8 kao sto i pise u manuelu. Jedino usisnu gumu ne mogu nigde da nadjem , takodje i filter vazduha postavicu oglas i ovde na forumu mozda se neko javi. Kada sve sastavim javljam rezultate. Jedino mi je zao sto nisam snimio voznju pre i posle. Za sada hvala svima na pomoci.

Карбуратор мора да буде расклопљен до најмањег дела, дизне и канали очишчени и издувани компресором. Свака гумица која је сумњива промењена иначе џаба. 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja