Jump to content

Moto Zajednica

[Problem-Snaga] Honda NSR 125R

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Al
  • Motocikl: NSR 125R 91

Zdravo svima, imam problem sa motorom iz naslova. Naime desava se da motor gubi snagu. Konkretan primer do 80km/h izvuce jako brzo, dok se desava da u momentima kao da motor izgubi snagu i onda mu je potrebno 2-3 puta vise vremena do 80km/h. Takodje se desava da je sve ok, odnosno da lepo vuce i kada se vozi 120km/h odjednom kao da izgubi snagu i stoji na toj brzini prosto odbija da poveca brzinu. Rc ventil radi to sam prvo proverio na leru lepo prima gas do blokade. Ono sto sam primetio je da kada se desi da motor izgubi snagu pojavi se puckanje iz auspuha(ne uvek), takodje se kroz zvuk motora iz auspuha cuje kao da se u auspuhu nalazi neki pleh koji vibrira( cuje se samo kada motor izgubi snagu, kada ide normalno onda se ne cuje). Ne postoji pravilo kada ce motor lepo ici a kada ce ici kao da je sa pola snage. Da li neko ima ideju sta bi moglo biti?.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Провери ауспух, могуче да се нека преграда распала па смањује проток издувних гасова.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Al
  • Motocikl: NSR 125R 91

Pozajmio sam auspuh od druga i vozio s njim do danas i isto se desava. Da, malo bolje pokusam da objasnim. Kada se desi da motor izgubi snagu onda imam osecaj da koristi 1/2 svoje snage. Takodje, zvuk postane piskaviji da tako kazem i u vecim brzinama obrtaji stanu i ako je gas dodan do kraja kao da motor udari u blokadu i ne nema dalje, tada se cuje taj zvuk kao da postoji pleh u auspuhu koji vibrira odnosno kao da je motor usao u blokadu i ne reaguje dalje, u vecim brzinama 5-6 to moze da se desi i na 5k i na 8k obrtaja ne postoji pravilo kada ce motor da izgubi snagu. Kada se smanji gas do kraja onda se pojavi puckanje u aupuhu 2 do 3 puta pucne. Kada se krece 1-2-3 motor ubrzava podize obrtaje do blokade ali jako mlitavo i sporo u odnosu kada koristi punu snagu da tako kazem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Al
  • Motocikl: NSR 125R 91

Ako moze malo objasnjenje, konkretno razlog zbog kojeg sumnjas na rc ventil. Prelistao sam par tema ovde na forumu i pronasao jednu u kojoj je objasnjeno kako proveriti rc ventil. Skinuo sam bocne plastike i poklopac rc ventila, stoji u polozaju kao iz manuela za hondu nsr, takodje se pomera, odnosno otvara i zatvara. Cak i kada se desi da motor koristi 1/2 i kada je izbacen iz brzine na gasu reaguje do blokade, ne blokiraju obrtaji, blokada se jedino desava u vecim brzinama 5-6 da osetno opadne snaga,motor promeni zvuk, bude piskaviji  i ako je dodan gas do kraja motor odbija da ubrzava, nije bitno da li je to 80km/h ili 120km/h prosto omlitavi i to je to. Imam osecaj kada bi to bilo na nekoj uzbrdici da bih morao da vratim brzinu da bih mogao da nastavim. U 1-2-3 se to ne desava, odnosno u tim brzinama podize obrtaje(do blokade) i brzinu ali znatno sporije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Како пискавии, објасни то, мислиш на звук кроз ауспух или на звук агрегата?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Al
  • Motocikl: NSR 125R 91

Na zvuk iz agregata, nekako nema tu dubinu. Npr, klasicno se cuje ,,vuuuuuu", dok kada je na 1/2 snage, se cuje ,, vooooooo''. Jos nesto sto sam primetio, sinoc u voznji ali mozda se i varam kao da motoru vise prija hladniji vazduh. Jos nesto u sta sam siguran je da kada motor koristi svu svoju snagu i ide kako bi trebalo, kada sam u 3-4 brzini na niskim obrtajima, motor do blokade izvuce da tako kazem bez problema, nema gusenja, seckanja i sl. Dok kada sam u istim brzinama 3-4 i takodje na niskim obrtajima kada motor koristi 1/2 snage , i kada odvrnem gas do kraja motor promeni zvuk od prilike kao kada nestaje gorivo i tako drzi zvuk i obrtaje par sekundi i onda mlitavo krene da dodaje brzinu i obrtaje. Kada se krece 1-2-3 sa 1/2 snage, motor izvlaci do blokade s tim sto mu treba vise vremena za ubrzanje i zvuk je plici u smislu da nije nekako dubok kao kada je sve ok(na visokim obrtajima), imam osecaj kao da ce klip da izleti kroz otvor za svecicu ili na auspuh. Prosto nije zivahan, vec kao da ga silim na nekoj nizbrdici da ide brze. Pokusao sam da snimim i okacim video ali je vetar problem od kojeg se ne cuje lepo zvuk motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Filter za vazduh zna čuda da napravi. A često se dešava da nikad nije promenjen. Nekako to ljudi previde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ima ljudi koji totalno previde održavanje motora.

Provjeri I sve gumene dijelove oko karburatora, da ne vuče falši zrak.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Al
  • Motocikl: NSR 125R 91

Rasturicu sve plastike kako bih dosao do filter kutije cim se bude malo sredilo vreme i javljam sta se desava. Citao sam razne teme i dosao do nekog svog amaterskog zakljucka. Moguce je da je guma na usisu stradala izmedju cilindra i karb u smislu da je ispucala i da kada se motor zagreje od toplote, da se guma rasiri i pukotine postanu sire i da kroz njih vuce fals vazduh i odatle puckanje iz auspuha zbog smese. Da li je to moguce?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Па одговор би могао да буде и да и не. Промена звука коју описујеш је врло битан елеменат али јбг.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Al
  • Motocikl: NSR 125R 91

Promenjeni filter za vazduh i filter goriva. Guma na usisu nije skidana jer je jako tesko doci do nje, na pogled deluje ok. Videcu na yt kako da je skinem najjednostavnije i javljam rezultate. Jos nesto sto sam primetio je da kada motor korist 1/2 snage i kada udje u obrtaje 8-10k cuje se jako sistanje, kao kada se probusi guma. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Al
  • Motocikl: NSR 125R 91

Ukoliko mislis na protok izduvnih gasova, oni se sa obrtajima povecavaju odnosno protok. Skinucu sutra ponovo ceo izduv kako bih ponovo proverio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Док ради у месту дали осечаш ударац издувног гаса у длан или ......? Ако не осечаш јасне ударце измеџу тактова онда је запушен или нешто око те проблематике.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Al
  • Motocikl: NSR 125R 91

Oseti se udarac izmedju svakog. E sada, motor kada se vozi hladan, prvi put startovan nakon dan,dva,tri dobro ide prvih par minuta odnosno koristi svu snagu i kasnije u toku voznje se odsece, odnosno koristi 1/2 snage nego odredjeno vreme, nekada to fuze traji nekada kraca, kada ponovo dobije snagu kasnije u toku voznje je vise ne gubi sve dok ponovo ne odstoji. E sada, pokusao sam kada motor izgubi snagu da stanem da ga ugasim (na dugme) da cujem da sistem otvori i zatvori ventil da startujem ponovo motor da isturiram do blokade i motor sve to odradi ali je postizanje broja obrtaja jako slabo sto znaci da i dalje koristi 1/2 snage. Konkretna razlika izmedju pune snage i 1/2 polovine je npr ta:

Kada malo agresivnije krecem iz mesta ( jednom u sto godina) da se oseti da tocak proklizava, dok kada motor koristi 1/2 snage cak i da se krece sa 10k obrtaja imam osecaj da motor ne bi bio u stanju da krene na nacin da prokliza zadnji tocak, vec bi krenuo mlitavo. Jos jedna stvar na uzbrdici sam primetio da je nemoguce izaci u 4-5-6 i da bi se motor bukvalno ugasio (ugusio) kada koristi 1/2 snage sa mojih 72kg i uzbrdicom koja moze biciklom da se savlada (ne znam tacan uspon), dok kada motor koristi svu snagu na istom mestu bukvalno izleti kao da ide po ravnom u 4-5 cak i dodaje brzinu i obrtaje , sto nije slucaj kada koristi 1/2 gde na istom mestu sa istom dozom gasa padaju obrtaji i brzina. Izvinjava se sto je duzi text, ali pokusavam da objasnim konkretno sta se desava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Веома чудно понашање, некад запушен а некад не, кажеш мења звук, могуче је да је ипак нешто у издуву одпунктована преграда која промени позицију и поремети проток издувних гасова.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Al
  • Motocikl: NSR 125R 91

Skinuo sam izduv, pre nego sto sam to uradio, primetio sam da je izduv na ulazu ka agregatu sa donje strane vlazan, nakon sto sam skinuo izduv na agregatu na mestu gde se nalazi prsten postoje tragovi nesagorene smese, sve sam ocistio i vratio nazad. Ali ponovo se desava isti problem sa snagom. Kada se rukom blokira protok izduvnih gasova, agregat se ugasi. 

de1vh5.jpg?token=m7Y1o6gsh9mRzbgTvh_9-A&
STREAMABLE.COM

Watch this video on Streamable.

 

IMG_20200704_085248.jpg

IMG_20200704_094725.jpg

IMG_20200704_095048.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Отварај издув у њему је проблем. Нека ти неко учтиво отвори, очисти и поново завари.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Al
  • Motocikl: NSR 125R 91

Ide danas kod majstora i javljam se sa slikama, da li je potrebno samo zadnji deo auspuha otvoriti (top) i da li je potrebno skinuti sve varove ili samo najgornii? 

IMG_20200704_095132.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja