Jump to content

Moto Zajednica

Naked motor za visoke motoriste

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650

Pozdrav
 

Relativno sam nov u svetu motocikla ili ti pocetnik. Vozio sam nesto kratko sv650 i po neki skuter jace kubikaze. Imam jednu dilemu i dobro bi mi dosli saveti iskusnijih motorista. E ovako...

Trenutno sam u potrazi za svojim prvim motorom. Problem se ogleda u tome sto sam krupan i visok 195cm a zanimaju me motori u naked stilu. Posto sam svestan da su uglavnom u tom stilu motori namenjeni za nize ljude zanima me da li imate neke sugestije na modele koji bi mi mozda odgovarali ili bar mogao sa nekim modifikacija da ih napravim za moju konstituciju? Budzet mi je oko 3000-4000e i gledam neke od 500cc+.

Ako je neko moje visine a vozi naked motore bio bih mu zahvalan da me posavetuje oko izbora motora.

 

Hvala svima na odgovorima!
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Испуњаваш све услове за један бандит и то од 1200 ццм. Бољег нема и за локал и за пут. Убедљиво најбоља цена заа куповину али лоша за продају. Сит ћеш се навозати.Срећна куповина 

0-02-04-d8db67d9d56ff0be09438dcc933eb6ec4164bc00db5267aca8937e427d205e9b_full.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 15 minuta, Alekre je napisao:

Bandit ima veliki agregat ali fizički nije veliki.

 

X11, CB1000 Big One, XJR1200 / 1300, R1150R, K1200R... 

Друг на мој наговор купио Х11............страва мотор.Управљив, дуал брејк, мењач као путер, потеже у петој при ниским обратија као из катапулта.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650

Hvala na brzim odgovorima.

 

Svidjaju mi se vase preporuke, jedino sto nisam siguran dal je pametno da predjem na neki motor preko 1000cc s obzirom sto relativno nemam mnogo iskustva u voznji. Da li imate neke preporuke za motore sa manjom kubikazom (600-800cc)? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650
pre 9 minuta, BaneVuk58 je napisao:

Друг на мој наговор купио Х11............страва мотор.Управљив, дуал брејк, мењач као путер, потеже у петој при ниским обратија као из катапулта.

Da x11 mi se bas svidja. Samo jedino ta snaga me brine jer nemam mnogo iskustva. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 3 minuta, Laki21 je napisao:

Da x11 mi se bas svidja. Samo jedino ta snaga me brine jer nemam mnogo iskustva. 

Сваки мотор па чак и они из мото гп могу да иду полако, све зависи како ти је наштелован зглоб десне руке и вијуге у мозгу;) ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Možda ako uspeš da se spakuješ na F800R. 

 

Ima gomila dobrih najkeda ali u toj klasi su gabaritno manji. XJ900 bi bio solidan izbor. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Vozim naked, a visi sam od tebe :)

Moj savet ti je da poslusas kolege iznad. Juce sam sedeo na Banditu 600 i primetio sam da su se ljudi oko mene bas zabavili. Nasmejase se posteno.

 

Xjr 1200-1300, Gsx 1400, Zrx 1100-1200. Zrx je tu najmanji, ali su nijanse u pitanju.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Ja sam visok 193cm i meni moja Honda CBF500 nije mala ali kapiram da se iskusniji sa time ne bi slozili. Mislim da se sve svodi na licnu percepciju. Primera radi CBF500/600 je po mom misljenju dosta veci motor od SV650. Visina sedenja nije veca ali motor deluje gabaritnije.

 

Evo kako izgleda pored novog SV650 posto vec znas koja je njegova velicina. Istina na prvoj ugao nije najsjajniji za poredjenje jer je Honda bliza pa deluje mnogo vece ali mozda ti pomogne. Na drugoj se ne vide celi motori ali duza je sigurno 10-15 cm. 

 

IMG_20200510_154356.jpg

IMG-6bfc2caa0aecd9015d2e60605ee819b7-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam vozio 6 godina ER5. 193cm i tada oko 110kg. Prvo kad zabole kolena, istrpiš još 50ak kilometara i prestanu. Posle kad treba da se siđe sa motora, treba fizioterapeut :D Stanem, ispružim levu nogu, pa desnu i tek onda ustanem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Vukovar
  • Motocikl: Suzuki gsx 1400 K2

Gsx 1400, 202cm visine, 130+ kg, male preinake sjedala (+3cm), nizi nogostupi. Najvise cca 750 km u jednom danu, nije lako ali rijetko koji naked bolje odgovara za dvometrase.

IMG-a5d705959e7c4fb5f44b6710168c85b3-V.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Lepo su ti rekli, sto se tice kubikaze najvaznija je kocnica u glavi...

Prosle godine sam prvi put seo na promociji na HD. Ubedjen da je najslabiji (883 cm3) vozio bez problema. Tek kada sam sisao sa njega, vidim sa strane 1200...nije mi smetalo...

Jedino sto je rega skuplja, ali ce slabiji motori za kratko vreme da ti dosade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nemoj da se cimaš oko kubikaže i toga kako izgledaš na motoru, nepotrebno sužavaš sebi izbor,

nađi motor koji ti se sviđa, sedni na njega, isprobaj ga, najbitnije je kako se osećaš kad sedneš na motor, ako je osećaj dobar, kubikaža i ostalo su nebitni.

Ja sam 5-6cm niži od tebe, imam 93 kg i lepo sam se uglavio i na manjim motorima.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki Sv650
10 hours ago, srbac said:

V Strom 650 !

Чим сам видео тему, прво ми је встром пао на памет. Разумем да тражиш нејкед, али имај у виду да су сви "голи" мотори визуелно мањи од ових са пластикама.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 1 sat, Alekre je napisao:

R1150R i R1200R su ok za krupnije.

Jesu i zastita od vetra za noge je dobra jer je rezervoar tako oblikovan da upadas kolenima iza njega. E sad ja sam mali ne znam za dugonoge da li je tako. Sediste je dugacko i siroko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam probao R1100R. Meni je bio okej sa 193cm. Da je bio u boljem stanju vozio bih njega danas umesto TDM-a. Generalno, svi veći BMW-ovi su okej za visoke ljude. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650

Hvala svima na savetima ali sam se ipak odlucio za neku blazu varijantu i postao ponosn vlasnik Suzuki Bandita GSF 650. U ovoj klasi naked motora ovaj mi najbolje pristaje po dimenzijama. Kasnije kad steknem malo vise iskustva verujem da cu preci na te jace kubikaze. Ako neko ima neke savete vezane za ovaj motor slobodno podelite.

Evo i neka slika...27C0FEBB-EAB2-40E7-A549-1E5B24C776CA.thumb.jpeg.38dc748307a23c8baa857879a3c31093.jpeg324CB978-739D-432A-8961-DC77F19DBEED.thumb.jpeg.bced2828418848f82e981f7aaf12182b.jpeg

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Браво на одабиру. Као што рекох....сит ћеш се навозати. Свако добро уживај.
Савет: Један добар сервис(ако већ није урађен) Текуће одржање је смешно. Воли да има чист филтер за ваздух. Ја мој продувавам или мењам на 5000 км. Ето
Пуно безбедних км


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja